Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális, hogy a 8 éves öcsém...

Normális, hogy a 8 éves öcsém ordibál velem, kioktat és parancsolgat? Szüleimmel is hisztis, követelőző, önző.

Figyelt kérdés

9 év köztünk a korkülönbség. Tudom, hogy még pici, nem tudja mit illik, mit nem, de egyszerűen felháborít, hogy pl. engem ugráltat egy pohár vízért ("Hozz nekem vizet!"), elveszi a tollaimat ("Én akarom őket!"), vagy belevág a szavamba, miközben fontos dolgokról beszélnék anyuéknak ("Fogd be!"). Nem bírja ki, ha én is kapok valamit a szüleinktől, legyen az szimplán figyelem vagy akár egy darab csoki. Ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, toporzékol. Mindent, amit kap magától értetődőnek vesz, semmit nem köszön meg. Tegnap pedig (és ezt nagyon rossz volt hallani)kérdezte anyuéktól, hogy ugye neki nem lesz kistestvére, mint a Vivinek az osztályból, mert nem akarja, hogy anyáék őt is szeressék. Ez milyen dolog?? Én végigugráltam a napot, mikor megtudtam, hogy tesóm lesz, alig vártam, mikor megszületett, el is pityeredtem, úgy meg voltam hatva.


Nem azzal lenne gond, hogy odaadjam a tollaim vagy vigyek neki egy pohár vizet, boldogan megtenném, ha normálisan beszélne (persze így is megcsinálom). Többször is rászóltam, de még én vagyok lecseszve, hogy mit vagyok mérges egy ilyen pici gyerekre, ő még nem tudja, hogy kell viselkedni.


Túlreagálnám, és tényleg ez a normális ennyi idősen? Én nem emlékszem, hogy ilyen lettem volna...


2014. jan. 21. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig idejében lekéne állitani szerintem mert hozzászokik ehhez mindig hogy te vidd be a vizet vagy bármit menjen ki a konyhába .
2014. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elkényeztetett kis pisis az öcséd. Sajna valamiért a szülők engedékenyebbek a második gyerekkel szemben, jah persze ezt eddig soha egy szülő se látta be!

Sztem ne tegyél meg neki dolgokat csak, ha megtanulja a "varázsszavakat". Légy szíves, kérem szépen és társai. Ha Anyudat ez zavarja mondd meg Neki most tanítod, és ha Ő nem is de TE elvárod, hogy VELED normálisan beszéljen. Ha ez nem tetszik sajnálod... Ennyi.

2014. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. El van kényeztetve, de ahogy te reagálsz rá, azzal sem segítesz neki.

Úgy kell válaszolni, hogy az tanítás is legyen.

Én az unokaöcsémmel vagyok úgy mint te.


"Hoz vizet!". "Jó és mi a varázsszó? Hogy kell szépen kérni?" Aztán ha oda adtam: "Mit kell mondani, ha szívességet tesznek neked? ("köszönöm") Ha nem mondja akkor magyarázd el neki, hogy így nem szívesen fognak az emberek a segítségére lenni. Sőt te sem leszel a legközelebb a segítségére.


Ha elveszi a tollaid, akkor mond meg neki, hogy szívesen oda adod neki, de szépen el kell kérnie és megköszönnie. Ő mit szólna hozzá, ha csak úgy elvennéd a játékait?


Nyugodtan és higgadtan meg kell mindent magyarázni. Kezdetben hülyének fog nézni, de idővel rájön, hogy magának tesz jót ha követi a szabályaid. Mindent megkap csak szépen kell kérni és megköszönni. Nekem is majd fél évemben telet mire átszoktattam a másik rendszerre.


Ne emeld fel a hangod és ne tedd meg neki amit kér, hacsak nem illedelmesen kéri.


Sok sikert!

2014. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

8 éves, nem pici, hanem el van kényeztetve és önző.

Szerintem szólj rá nyugodtan, mert ha te nem teszed, akkor majd az élettől kapja azokat a pofonokat, amiket most nem. Képletesen értve, de sajnos úgy látom a szüleid nem elsznek partnerek ebben.

2014. jan. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy 8 éves már nem picike, hanem lassan kamaszodik. Mi lesz később, ha már most így bedarál Téged (vagy akár a szüleiteket)? El van kényeztetve a kiscsákó, méghozzá nagyon, ez az igazság. Ne hagyd, hogy ugráltasson, és a szüleiddel is beszélj erről. Nehogy már egy 8 éves kis pisis diktálja a feltételeket...


28N

2014. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, sajnos én is úgy érzem, hogy kissé el van kényeztetve, és többet engednek neki anyuék. Nehezen jött össze a második baba, édesanyám előtte elvetélt kétszer, és valahogy ez - bár lehet, rosszul látom - rányomta a bélyeget a neveltetésére, ami merőben különbözik az enyémtől.


Az az igazság, hogy kicsit az is bennem van, hogy ha ők nem nevelik meg, akkor nekem kellene előbb utóbb. Mert ők valóban nem fogják.

2014. jan. 21. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!