Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor egy családban több...

Mikor egy családban több unoka van (nem túl nagy korkülönbséggel), akkor mi a normális, hogy egyforma (értékben) ajándékot kapnak az ünnepekre (karácsony, szülinap, sb. ), vagy belefér, hogy egyik egy nagyot, a másik a feleakkorát?

Figyelt kérdés
Nyilván, hogy ez nem az első alkalom lenne, és azon gondolkodom, hogy csak nekem esik rosszul, hogy az enyém mindig az amelyik kicsit ki van felejtve a sorból? Nem az anyagiak miatt, hanem, hogy csak ennyit érdemelne? Babákról van szó, tehát még rosszat nem tett a nagyszülőknek és mi sem. Ezért esik rosszul, mert nem értem, de lehet, hogy normális és én csinálok belőle nagy ügyet.
2009. dec. 1. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, a kicsi nem érti az árakat. A szülőknek egy mondatban meg kell említeni, hogy nem kiételezés, hanem ez az ajándék tetszett, ne vegyék sértésnek az árárt!
2009. dec. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ja, bocs, azt hittem anagyszülő kérdi. Ne vedd sértésnek, ne nézd az árat. Nem számít ebben a korban az ár!Nem szánta sértésnek, meglátta, megvette. Esetleg a tied hó végén volt, de nem hiszem. Szerintem az tetszett. Vagy a másik eshetőség: nektek van, tudtok venni, a másik szülőt meg segíteni kell. Szerintem ne agyalj ezen, nem vagy mostoha. Más oka lehet. Esetleg kérdezd meg, hogy megnyugodj!
2009. dec. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel nálunk még csak a fiam az egyetlen unoka, dédunoka, ezért csak arra emlékszem, hogy nálunk hogy volt ez. Anya és apai nagyszülőknél is 4-4 unoka volt. Karácsonyra, húsvétra, stb. ilyen ünnepre mindkét nagymama azt csinálta, hogy odaadta a pénzt az anyukáinknrak, hogy ők vegyék meg az ajándékot a nevükben, mert biztos jobban tudják, mit szeretnénk. És minden unoka ajándékára ugyan annyit adtak. Szerintem ez egy jó eljárás.

Mondjuk az anyai nagyszüleimnél azért mi tesómmal voltunk azok, akik kicsit mostoha gyerekek voltunk. Nem nagyon, ajándékok terén pl. ez sose mutatkozott meg, és nyilván minket is szerettek, de ha pl. unokatesóinkkal volt valami vitánk, akkor nekünk sose lehetett szinte igazunk, meg mindig velük példálóztak, mivel az ő apjukat csípték, a miénket meg nem (anyukáink az ő gyerekeik). Nem volt ez nagyon feltűnő, de azért kicsi korunkban is megéreztük ,hogy mi nem "nem érünk annyit" és ez néha elég rosszul tudott esni.

Másik mamánál viszont minden unoka ugyan úgy volt szeretve, bár azt aláírom, hogy egyetlen lányként ott én voltam a kedvenc :) De ott nem volt kivételezés még minimálisan sem senkivel, mindenki ugyan annyira unoka volt.

2009. dec. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem ez nem normális. "Nálunk" anyukámnak 4 unokája van a legnagyobb 16 éves a legkisebb 10 hónapos, de mindig azonos értékben kapnak ajándékot.

Mindegyik gyerek a tiéd?

Kérdezd meg miért van így!

2009. dec. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nálunk úgy van, hogy a férjem nővérének van 2 fia, akik (főleg a nagyobbik, mert első unoka, mert fiú, mert egy zseni) agyon vannak kényeztetve anyósomék részéről.

4 és 2,5 évesek

A lányom 14 hós.

Hozzánk havonta 1x jönnek, a lányáékhoz hetente. A fiúk minden ünnepre 10-10 ezret kapnak hogy a szülők vegyenek amit gondolnak, a lányomnak 3-5 ezret szoktak adni, vagy vesznek egy huszadik műanyag babát aminek kiesik a szeme meg hullik a haja.

engem nem érdekel, de a férjemnek nagyon rosszul esik, mert a nővéréék kb ugyanúgy állnak anyagilag is mint mi, tehát nem igaz hogy jobban rászorulnának, meg a látogatások száma nem pénzfüggő. De őket egyszerűen nem érdekli a lányka, csak annyit kérdeznek vele kapcsoaltban hogy miket tud már, mintha bazári majom volna akit produkáltatni kell, és mindig elhangzik, hogy bezzeg a balázska így-meg-úgy tudta ezt...

a lányunk CSAK 3 unoka - minden értelemben.


mi 4 en vagyunk unokák (3 anyától), és a nagyszülők mindig egyformán bántak velünk, soha nem éreztették sem a szüleink felé, sem felénk, hogy egyikünket v másikunkat jobban kedvelnének.

Szerintem ez így lenne normális.

2009. dec. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan családban ahol fiú és lánygyerek is van általában elsőbbséget élveznek a lány részéről született unokák. Nálunk a terhességgel volt így. Én a lánygyerek vagyok és a bátyám kislánya 10 évvel idősebb a kisfiamnál, tehát nem volt versenyhelyzet közöttük, de anyukám beismeri, hogy teljesen más amikor az ember lánya vár babát, mint amikor a menye. Gondolom, így van ez az unokákkal is, bár én anyám részéről nem érzem, férjemnek pedig csak bátyja van. A kisfiam ott az első unoka és imádják.
2009. dec. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát nálunk nem arról van szó, hogy egyiknek többet kell segíteni, a másiknak nem, mert a legtöbbet itt az kapja akinek a legtöbb van. Csak mi nem vagyunk panaszkodós félék, így szerintem azt sem tudják mi hogyan és miből élünk meg. A miénk a 4-ből csak egy unoka, és érdekes, hogy az egy lánytól és két fiúgyermektől vannak az unokák, de akik a "legkedveltebbek" mindenféle szmepontból azok a férjem fiútestvérének gyerekei, utána a lánytestvérének a gyereke, és valahol a sor hátán kullog a mi csemeténk. Néha szerintem el is felejtik, hogy ő is létezik. Nálunk is a családban és sok esetben a baráti körünkben azt látom és hallom, hogy az unokák egyenrangúak, független kortól, nemtől, és nekem ezt nagyon nehéz elfogadjam itt másképp működik. Ezt tetőzi az is, hogy a gyermekek közt sem egyformán osszák a segítséget, de ha baj van akkor a férjem kell menjen, nem a sógorom.

Köszönöm a válaszokat.

2009. dec. 1. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!