Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Írnátok nekem bármit a testvér...

Írnátok nekem bármit a testvérekről, a testvéri kapcsolatokról?

Figyelt kérdés

-vagy linkelhettek oldalakat is :)

Egy bemutatót kell tartsak holnap ebben a témában. Már vannak anyagaim, amiket felhasználjak, de minél több van, annál jobb. Írhattok saját véleményt is, saját tapasztalatokból, kívülállóként, akárhogy. Hogy miért jó vagy miért hátrányos ha van egy testvér, esetleg mennyi az ideális... Bármit, bárhonnan. Biztosan segíteni fog :)



2014. febr. 24. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Anyukám mondott egyszer valamit (ő egyke)

"El sem tudom képzelni milyen lenne az, ha lenne testvérem... hogy valaki a szüleimet ugyanolyan jogon szólítja anyának és apának."

Ezt tényleg nehéz lehet egy egykének elképzelni.

2014. febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is egykék, gyakran furcsállják ezért a sok hülyéskedést vagy éppen veszekedést. A hat évvel fiatalabb tesóm engem is "fiatalon" tart, nagyon sok hülyeségben benne vagyok, a fantáziám is jó és még van egy csomó előnye hogy vannak testvéreim. Kérdezz amire kíváncsi vagy, általánosságban könyvet is tudnék írni a testvéreimmel való kapcsolatomról és a tapasztalatokról :D
2014. febr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha nem lenne a hugom az éltem sokkal szegényebb lenne.

Biztos ,hogy nagyon sok mindenre megtanitott akarátán kivül.

Gondolok arra ,hogy ha egyke lennék önző lennék mert nem tanultam volna meg ,hogy mi az osztoskodás ,vigyázni ,valakire aki kicsi . Véd és dac szövetség. Pedig mi is megvivtuk a saját kis harcainkat.

Volt ,hogy ő nyert volt ,hogy én. Vannak is mindkettönknek maradandó harci sérülése is. ennyi év után már csak röhögünk rajta.

Igaz 5 év van közöttünk . de hamar összenöttünk.

Számithatunk egymásra bármikor bármiben. 200km választ el minket minden nap beszélünk .Mindent megbeszélünk. azt is tudom ,hogy ha bajba lennék azonnal indulna segíteni. de én is.

35/N

2014. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kicsit fura a kapcsolatunk az öcsémmel.:)


Nagyon szeretem őt, és ez kölcsönös is, viszont itt a viszonylag nagy korkülönbség miatt (8 év) már kicsit pótanyuka szerepben futok. Pedig ez inkább a még nagyobb korkülönbséggel futó tesóknál szokott lenni.


Rengeteget vigyáztam rá szinte születése óta, fél éves volt, amikor heteken keresztül egész nap az én feladatom volt ellátni őt. 11 évesen építkeztünk, egy komplett nyáron keresztül én vigyáztam rá reggel héttől este kilencig minden hétköznap.:) Én vagyok a pótmamája.


21 vagyok most, ő 13, most értünk oda, hogy nem lehet vele kommunikálni.:D


"-Mi volt a suliban?

- Semmi.

- Milyen jegyet kaptál?

- Semmilyet.

- Volt valami vicces?

- Nem."


Ettől függetlenül a nagyobb horderejű dolgokat még mindig először nekem mondja el, pedig a szüleimmel is nagyon jó a kapcsolatunk.


Verekedni is szoktunk, bár egyetlen alkalommal volt, amikor nem poénból mentünk össze. 9 éves volt, és kitörte az egyik fogam (:D), mert üvegből ittam, és megtolta az üveg hátulját, én meg olyan nyaklevest adtam neki reflexből, hogy visítva bőgött.:D

2014. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Papp Zsuzsanna Márta válasza:
A nővéremmel volt egy olyan korszakom, amikor csak a Skype előtt ült órákon át, és nem lehetett vele komunikálni, csak a Skype-on keresztül. Ezt én nagyon utáltam. De valószinű azért volt ilyen mert neki csak akkor lettek barátai. Ekkor 7.-dikes volt. Julcsi egy "könyvmoly" csak a könyvek a nyelvtan, és a telefonja érdekli, meg a macskáink. Az osztálya a "legbalhésabb" a suliban. Így nehezen talált barátokra. Addig az egy hónapig, nagyon nem bírtam... De most már olyan nagyon jóban vagyunk, hogy beenged a szobájába anélkül hogy kopognék.:D
2014. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!