Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt valaki akinek akkor...

Van itt valaki akinek akkor születtett huga/öccse mikor ő már minimum 10 éves volt? Vagy te születtél akkor mikor a bátyád/nővéred legalább 10volt?

Figyelt kérdés
Én most vagyok 13 és hugom lesz:)már nagyon várja az egész család mert anyum már régóta szeretne mégegy gyereket.én is nagyon várom de igazából kicsit tanácstalan vagyok.ki fogok így jönni a tesómmal?nektek ez hogy alakult?milyen kapcsolatotok volt?stb...Segítsetek!!! :(:

2014. márc. 4. 22:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%

a két legkisebb fiam közt ennyi van ... imádják egymást, ne gondolkodj előre semmin, jó lesz (ja, és ne érezd rosszul magad attól, ha ilyen kicsiként több figyelmet fog kapni a szüleidtől mint te nagyként, mert amikor kicsi voltál te is ugyanannyit kaptál :)


mars aludni

2014. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
a bátyám pont 13 évvel idősebb nálam. Amíg olyan 18 éves lett közel álltunk, sokat vigyázott rám stb. Aztán természetesen közbe jöttek a bulik, stb. Eléggé eltávolodtunk, ki is ment külföldre dolgozni. Amikor 17 éves voltam és meglátogattam viszont valami a helyére kattant és egyre közelebb kerültünk. Bár minden kapcsolat más és minden család. Szerintem a húg-nővér kapcsolat talán szorosabb lehet.
2014. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

Nekem van egy bátyám aki 10 évvel idősebb nálam.Nagyon örülök neki,hogy ennyi a korkülönbség közöttünk.Nem lógunk már mostanában egymás nyakán de szeretjük egymást és jó tesók vagyunk.Ha baj van számíthatunk a másikra.

29/N

2014. márc. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk én vagyok a legidősebb, a húgom 2 évvel fiatalabb, az öcsém 14-gyel. Nem lesz semmi baj, ne aggódj. Nálunk az van, hogy szegény öcsém bizonyos szempontból egyke (nem biológiailag értem, édestestvérek vagyunk, csak nincsen egykorú testvére, akivel egyenrangú félként játszhatna), ugyanakkor lényegében három anyja van. Most már kisiskolás. De azért a szülőknek vigyázni kell, hogy ne az legyen állandóan, hogy a kicsinek mindent szabad, a nagynak meg kuss, mert a másik a kicsi. Ez a szülőkön múlik.


Egy ilyen kicsi tesóval másképp játszik az ember, mint egy kb. egykorúval. A kicsivel nem veszel össze sose, mert annyival magasabb szellemi színvonalon vagy, hogy felül tudsz emelkedni az ő pitiáner dolgain. De azért lehet vele játszani.


Másrészt én annak nagyon örülök, hogy az öcsémen sokat gyakorolhattam kisbabák ellátását, és nem fogok teljesen tanácstalanul állni a saját gyerekem első pelenkázásánál. A szüleim nevelési módszereit is jobban meg tudom így figyelni (amikről tudom, hogy jók, hiszen nálam is egész jól működtek). Tanultam egy csomó mondókát, gyerekverset. Szóval, van képem, hogy mire kell számítani. Szerintem ez nagyon jó dolog.

2014. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Frigg ***** válasza:
100%

Szia!


Bátyám 9 évvel idősebb nálam. Amíg mindketten fiatalabbak voltunk, egész jól kijöttünk, de ahogy felnőttünk kicsit eltávolodtunk egymástól. Sokszor rájött az "apáskodás", volt pár konfliktusunk is, de amúgy mára már jó/jobb a kapcsolatunk. Nem olyan nagyon szoros, de ezt annak is betudhatom, hogy én lány vagyok.

Valamint van egy két éves öcsém, nagyon imádjuk egymást :) Remélem így is marad majd.


23/N

2014. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%
Èn 9 évvel vagyok idősebb húgomnál. Imádjuk egymást, de 1500 km a mi kapcsolatunkat nagyon megviselte a 4 év alatt. Mikor kicsik voltunk, sokat játszottunk meg veszekedtünk. De jó emlékek vannak mikor mèg együtt laktunk.
2014. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem 10 évvel fiatalabb a húgom, ö volt a kedvenc én voltam a második anyukája, nagyon sokat játszottam vele, vigyáztam rá,fürdettem, öltöztettem, oviba vittem, stb..minden rendben volt és nem volt féltékenység sem pedig van még 2 öcsém is, mind jól ki jöttünk egymással! Most 25 vagyok férjnél vagyok napi rendszerességgel beszélünk,jön hozzám, teljesen jó a kapcsolatunk és mindent meg oszt velem!:-) szóval biztos minden rendben lesz, sokat időt fogsz vele tölteni!:-)
2014. márc. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Hugom van 10 évvel fiatalabb:) Tök jó lesz neked. Megszületik, és okáig, ha a szüleid nem rontják el, lesz egy csepp rajongód, aki ha csak meglát le sem fogod tudni tenni:D
2014. márc. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Hugom 14 evvel fiatalabb, o most 3 eves, es most lesz ocsenk. Nagyon jo a kapcsolatunk, hugom imad es en is ot.
2014. márc. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 10 évvel fiatalabb ocsem. Nagyon jó a kapcsolatunk. Bármiben számithat rám. Én 26 vagyok,már férjnél és van egy 1 éves lányunk is. Heti rendszerességgel jon hozzánk. A lányom nagyon szereti,alig várja hogy jojjon. Sok mindent megoszt velem,épp kamaszodik 16 éves,és jol jonnek neki a tanácsaim.

Hidd el nagyon jo lesz nektek! Imádni fogjátok egymást,bár ugy gondolom,hogy ez nem csak rajtatok áll,hanem a szuloi viselkedésen is.

Minden jót nektek,és ne aggodj semmin! :)

2014. márc. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!