Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van egy ikertestvérem?

Van egy ikertestvérem?

Figyelt kérdés
Anyukámmal élek , apámról semmit sem tudok , nagyon kicsi voltam amikor elváltak, anyám meg nem mond róla soha semmit. De amikor kisebb voltam olyan 4-8 éves ( néha még most is ) Anitának szólít közben Anna vagyok . Eddig csak csodálkoztam , de tegnap a papám ( nagyon részeges ember ) ivott egy kicsit ( anyu születésnapja volt ) és egyszer csak megszólalt : te Anita vagy ,vagy Anna ? Kettőn látok vagy mindketten itt vagytok ? Anyu meg tiszta ideges lett , elkezdte hogy hát milyen Anita meg minden, de még most is néha még a nagyszülők keresztanyámék is Anitának szólítanak . Eddig csak röhögtem, hogy 15 év nem volt elég megjegyezni a nevem vagy mi ?! De most már komolyan elgondolkodtam rajta... A a kérdésem , lehetséges-e hogy volt/van-e egy ikertestvérem vagy csak nyelvbotlás volt tőlük és nem bírják megjegyezni a nevem ?
2014. márc. 11. 18:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem beszélgess el erről komolyan anyukáddal, jogod van tudni hogy van-e testvéred vagy nincs.
2014. márc. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%

Miért nem kérdezed meg anyudtól? Vagy apádtól? Vagy miért nem kérdezed meg a rokonoktól? Mi honnan a fenéből tudjuk, hogy van-e tesód vagy sincs.

Bár kétlem, hogy anyud magára hagyta volna a másik gyerekét, főleg, hogy nem tartja a kapcsolatot vele.

2014. márc. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
57%

Kérdezd anyukádat apukádról. Ha nem mondd semmit, akkor a nagyszüleidet. Ha meg lesz apukád, akkor az is kiderül, hogy van-e testvéred.

De ha papád ezt mondta, amit írtál, akkor ez azt jelenti, hogy ők tartják a kapcsolatot apukáddal és testvéreddel most is. Különben nem tudná, hogy testvéred (ha van) úgy néz-e ki, mint te :)

2014. márc. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%

Kérdezd meg anyukádat, de nekem nagyon valószínűtlennek tűnik, hogy anyukád ennyire lemondott volna a másik gyerekéről, hogy még csak nem is tartjátok a kapcsolatot. Az meg pláne nehezen elképzelhető, hogy 15 év alatt folyamatosan valaki más (a lehetséges testvéred) nevén szólítanának, az Anita másra utalhat, talán így akartak eredetileg hívni, csak valamiért más nevet választottak, mondjuk apukád akarhatta így.

De persze csak találgatni lehet.

2014. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
31%
az anita az anna önállósult francia formája... engem a szomszédok hívnak már kiskorom óta Ani/Anikónak.
2014. márc. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
48%
Jobb kamut találj ki legközelebb...
2014. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
44%

Nem lehet, hogy véletlenül két neved van vagy eredetileg Anitának akartak nevezni aztán mégis Anna lettél?


Egyébként meg utána lehet nézni annak, hogy, ki, hány gyermeket szült azt hiszem talán az anyakönyvvezetőnél de az önkormányzatnál biztos meg tudják mondani, hogy hol lehet utána nézni.

2014. márc. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
71%
Ez azért érdekes, mert az ember akkor kever össze két nevet, ha berögzült. Na most, ha nem emlékszel semmilyen ikertestvérre, akkor hogyan kevernek össze ? Mitől maradt meg bennük a másik név ?
2014. márc. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
59%
A ket Lottit olvasod?
2014. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
54%
Szerintem nem egy nyelv botlás, vagy ha hívnak így valakit még a családban elő fordulhat, de az nem lehet hogy ennyi idő után is keverik a neved. Lehet, hogy nincs ikertesód de tuti van valami a háttérbe
2014. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!