Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kisebb testvérek, ti is úgy...

Kisebb testvérek, ti is úgy éreztétek, hogy a bátyátok/nővéretek miatt nektek előbb kellett "felnőnötök"?

Figyelt kérdés

Olyasmikre gondolok, ami nálunk is volt: Amikor én negyedikes voltam, nővérem már középiskolába készült. És mivel állandóan ez volt otthon a téma, engem is a család azzal zaklatott 10 évesen, hogy hol akarok tovább tanulni, miért ezt vagy azt akarom mikor annak semmi értelme, sose lesz így belőlem semmi.

Ugyanez gimiben is, nővéremnek a legnagyobb problémája 15 évesen a fiúk, a barátnők, és a szórakozás voltak, nekem ebben a korban már gyakorlatilag kész tervvel kellet állnom, hogy melyik egyetemen milyen szakra akarok menni. Egész egyszerűen azért mert nővérem akkor ment egyetemre és mindenki ezzel volt elfoglalva.

Hasonló volt munkakeresésnél, és sok más apróbb esetben is.

Nem panaszkodni akarok, csak érdekel, hogy ez csak nálunk lévő egyedi dolog, vagy általánosan elő szokott fordulni?



2014. márc. 31. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk pont az ellenkezője volt. A nővéremnek kellett felnőni inkább, én meg a húgom voltunk a kisebbek. A nővérem volt az akire mindig rábíztak feladatokat.

"Te már nagy lány vagy! Vigyázz a húgaidra."

"Te vagy a legidősebb, neked legyen legalább eszed! Este fektesd le őket"

" Légyszí csinálj a lányoknak reggelit, egyik kezébe se adj késr, tudod ők még kis bénák" etc....


Felnőttként sincs másképp


" Miért nem veszel példát a nővéredtől? Ő annyi mindent elért már! Igyekezz"

2014. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt tapasztaltam. Mivel én vagyok a legkisebb a családban, ezért folyton nagyokkal, felnőttekkel voltam körülvéve akik sokszor teljesen figyelmen kívül hagytak, mondván én még gyerek vagyok. Szó szerint nem hallották meg ha beszélek, amikor más felnőttek társaságában voltak. Folyton magányos voltam és kisebbségi érzésem volt. Ezért sokkal előbb fel kellett nőnöm, de persze ők az egyetlenek akik ezt nem veszik észre.
2014. márc. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerencsére engem, és a nővéremet sohasem hasonlítgattak össze a szüleink. Tudják, hogy egymástól különböző emberek vagyunk, én pl. mindig is későn érő típus voltam. Hálás vagyok nekik, hogy sosem éreztették velem, hogy "miért nem értél el annyi mindent, mint a nővéred".
2014. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Fura, nálunk fordítva van. Én vagyok az idősebb, és úgymond kitapostam az utat tesóm előtt. Én 16 évesen kimaradhattam 9-10-ig, tesóm hazaesik hajnali kettőkor, éppen kezet nem csókolnak neki, hogy méltóztatott hazamászni.:) A sulival sem cseszegetik annyira, stb.
2014. márc. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez a történet kísértetiesen az enyémre illik! Nekem két bátyám van... és tök ugyan ez van! Ez manapság a divat vagy mi?
2014. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!