Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A felnőttkorú testvérek is...

A felnőttkorú testvérek is szoktak még marakodni?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy afféle családi összejövetel,többnyire a párom rokonai voltak ott, és a 93 éves nagypapája és annak a 88 éves húga egész végig marakodtak, de persze csak olyan vicces hangulatban, általában az volt a gond,hogy minden közös emlékükre máshogyan emlékeztek.


Nálatok szoktak a már régebb óta külön élő testvérek is vitatkozni,esetleg veszekedni egymással?


2013. aug. 30. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Még ugyan... Mi hárman vagyunk lánytesók, a nővéreim úgy egymásnak estek mamánk névnapján 1,5 hónapja, hogy azóta se beszéltek. Arról beszélgettünk, hogy ki-hogy-miért éppen úgy neveli, óvja-védi a gyerekét, ahogy, és valahogy nem tudták elfogadni egymás eltérő véleményét. Gyönyörűségesen össze is vesztek, remélem kibékülnének a szülinapomig (3 hét múlva).

Anyósom meg a húga is szépen össze szoktak szólalkozni. Mindig szapulják a másikat egymás háta mögött, aztán évente egyszer kibukik minden belőlük. 2-3 hét mosolyszünet, és minden kezdődik elölről. Ott az irigység indítja el a lavinát mindig: anyósom soha nem fog megbékélni azzal, hogy nem mehetett tovább tanulni (ellenben a húgával), így a testvére jól menő vállalkozásában ő csak egy alkalmazott, és nincs annyi pénze, mint a testvérének.

2013. aug. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A jó Istenke éltesse sokáig a koros rokonaitokat.Szerintem nagyon aranyosak lehetnek amikor "marakodnak". Nagyon örülnék ha a mi családunkban is lenne olyan éltes korú ember(ek) akiktől lehetne kérdezni a régmúlt felől. Gyanítom te is sokat szoktál mosolyogni amikor a két testvér piszkálgatja egymást??
2013. aug. 31. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen...


Ngyon szeretjük egymst, de azért szoktunk "marakodni" anyu szeint sosem növünk fe..


Erre apu és a nővére az ünnepi asztalnál ugyanazt csinálta, mint mi...er mibdenki kinevette őket...anyukm... Nem tudom mit varok tőletek, ha apádék is ugyanezt csinálják:P

2013. aug. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen.


Mi az egész gyerekkorunkat végig veszekedtük,ordítottuk. Verni is vertük egymást egész rendesen.

Mindig azt hallotuk mindenkitől, hogy ha nagy lesz köztünk a távolság /pl:. valaemlyikünk elmegy koliba/ az segíteni fog. Egy fenét segített.


18 és 21 évesek vagyunk de kb. 2 nap amit elbírunk viselni egymás mellett. De az is úgy, hogy egyikünk az egyik szobába a másik meg a másikba.


Én pl:. ma már sokszor tudmást se veszek róla, hogy egyáltalán itthon van.


Sokan ezen megszoktak lepődni. De volt, hogy megkérdezték, hogy tesód itthon van? És nem tudtam rá válaszolni. Mondtam nekik, hogy nem tudom de akár itthon is lehet. /mert vagy én nem voltam itthon vagy ő nem volt vagy úgy elvolt egymagába.../

2013. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 23 éves vagyok, a nővérem 26 és amikor éppen nem vagyunk legjobb barátok, akkor úgy tudunk vitatkozni,mint két kiskamasz.. Arról nem beszélve hányszor nyomjuk egymásra a telefont.. Aztán megint össze vagyunk nőve hónapokig, aztán megint jön egy viharos rész.. Nagymamám és a húga is szoktak vitázni..Hogy idézzek egyet: "Hát én mondtam a huginak, hogy ne csirkét vegyen, de bolond már megint nem hallgat rám.. -Csak azért mondod, mert neked ott a nagy kert...stb"
2013. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!