Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti támogatnátok őket?

Ti támogatnátok őket?

Figyelt kérdés

Nővéremről van szó, a kislánya cukorbeteg. Mindig siránkozik, hogy ez nekik milyen sokba kerül, hogy milyen drága az inzulinja, milyen szegények stb. Tény, hogy mi hozzájuk képest sokkal jobban állunk. Viszont azért ő sem keres rosszul, a férje is dolgozik. De folyton úgy mondja, mintha azt várná, hogy majd mi adunk pénzt.


Egyrészt sajnálom, végül is adhatnék, de - és itt jön a gond - egyáltalán nem azt látom, hogy milyen szegények, vagy hogy a betegség miatt szegények. A lánya csak márkás ruhákban jár, többet költenek rá mint mi, pedig elvileg mi engedhetünk meg mindent magunknak; nem hogy csapvizet nem iszik, de egyáltalán semmi mást nem iszik light kóla kivételével, abból minimum két litert egy nap, és hasonlók. Eltátja a száját mindent megkap, aztán meg jön a nővérem, hogy a villanyszámla..


Ha ez feljön, akkor egyből megsértődik, és közli, hogy de a gyerek beteg és megérdemli. Na meg cukorbeteg és nem ihat rendeset, neki light kell. De vizet se ihat? Ez mekkora hülyeség?


De most én azért támogassam őket, hogy még nagyobb luxusban neveljék a gyereket? Mert szerintem azért nincs pénz, mert nem jól költik. De állandóan azzal kampányolnak, hogy jaj a beteg gyerek, jaj de szegények.


2014. ápr. 10. 16:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
ebben az esetben nem támogatnám őket. sajnálom a kislányt de én úgy látom nem élnek mélyszegénységben hogy rátok szoruljanak.
2014. ápr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
egyet értek az elsővel én sem támogatnám őket
2014. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy koteles tamogatni. Megertenem ha mondjuk a gyogyszert nem tudna kivaltani de igy ezek utan amit leirtal nem. Mondjuk sohasem ertettem hogy ez a szegeny vagyok de markas ruhat viselek felfogas mire jo.
2014. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Az inzulin drága?? AZ inzulin dobozdíjas, 1 doboz 300 ft, az 5 ampulla.

Amúgy meg megértem, hogy adni akar neki light italokat, szörnyű, ahogy mindenki szlopálja a cukros mindent, a cukorbeteg meg igyon vizet...

2014. ápr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Ezt nem is értem. Mármint az elvárásukat. Amúgy szerencsére nem tudom, hogy mennyibe kerül az inzulin a gyerekeknek, de szerintem annyira drága csak nem lehet.

A márkás ruha és a light cola inkább. Ha az én gyerekem lenne, biztos vizet inna. A light cola se jó cukorbetegség esetén, a rengeteg bevitt édesítőszertől meg még betegebb lesz.

Azt kell mondanom rettenetesen felelőtlen a tesód. Nem segítenék. Pont az általad felvázolt meglátások miatt.

2014. ápr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nekem azt magyarázták, hogy nem támogatnak ám minden inzulint és hogy neki csak valami drága jó, mert a többi nem működött olyan jól. És hogy az milyen sok. De basszus, a havi 60-70 liter kóla nem az? Meg a többi. :( Én is úgy vagyok vele, hogy a gyógyszerét vagy ilyesmit, én támogatnám szívesen, de a "luxust"? Hát a sajátjaimra nem költök ilyenekre annyit, pont az övére költsem?
2014. ápr. 10. 16:49
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Vegyél a kislánynak olyan lekvárt, ételeket amiket ehet a kislány.

És akkor segítettél is meg nem is. Pénzt a nővérem kezébe én se adnék.

2014. ápr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
8%
Azert ne azt a kis lightos kolat sajnald a gyerektol szegeny egy rendes csokit, ivolevet nem ehet, ihat.
2014. ápr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek se szülőnek teremtettek. Amit viszont lépj meg, hogy a következő ilyen burkolt célzáskor kérdezz rá nyíltan, hogy mi van, mi ezzel a célja. Elképzelhető, hogy tagadni fogja - ahogy saját maga előtt is teszi - ebben az esetben kérd meg, hogy vagy beszéljétek meg vagy ha elmondása szerint tényleg nincs szó burkolt kérésről, akkor kussoljon erről a jövőben.:*

Személy szerint utálom az ilyen célozgatásokat. Kérni lehet, egyenesen, párszor finomabban célozni is, ha tényleg oly kényes a téma, de ebből rendszert csinálni nem lehet. Az egyszerűbbje gyakran kombinálja bűntudatkeltéssel, arra fekteti fel az egész kérelmet, sokszor még ő maga sem tud róla. Egyébként jól korrelál a pénz kezek közül való eszetlen kifolyatása az alacsony érzelmi intelligenciával. No, nem ismerem a nővéredet, de láttam már pár esetet. Elég gyakran együtt jár a kettő.

Mit tehetsz? Tetetemes energiabefektetés nélkül nagyon semmit: komplett érzelmi és pénzügyi szaktanácsadásra, tényleges felnőtté nevelésre lenne szüksége.

2014. ápr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem támogatnak inzulint, az összes inzulint támogatják!!! Szóval még szépen hazudik is.
2014. ápr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!