Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek ezt, hogy ne bántsam meg őket?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy elkezdtem dolgozni és van saját keresetem. A munkahelyem 30 km-re van, busszal járok, mert sűrűn vannak a járatok. És szeretnék önálló lenni, abból a szempontból, hogy bár szüleim házában maradnék, de a kaját magamnak megvenni, meg ha valamire szükségem van. Tehát valamennyire önállósodni. Tehát nem szorulok már rájuk teljes mértékben.
2014. márc. 22. 10:01
 1/5 A kérdező kommentje:
22 éves lány vagyok
2014. márc. 22. 10:04
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Nem fogod megbántani őket, ha megfelelő módon adod elő. Kérdezd meg (illetve mérd fel), hogy a te otthoni fogyasztásod mennyi: élelmezés, tisztító- és mosószerek, fűtés, víz- csatorna, elektromos energia stb. (azaz rezsi) és határozottan mondd meg, hogy szeretnél hozzájárulnia családi költségekhez. Ők ugyan nyilván szabadkozni fognak stb. de nyugodtan mondd meg, hogy szeretnél véglegesen felnőni és ehhez az is kell, hogy te magad fedezd a saját költségeidet ill. a rezsiből rád eső részt, mert csak így tudsz felkészülni arra, hogy ha majd saját családod lesz, akkor hogyan fedezed a szükségleteket. Csak így tudod megtanulni a "gazdálkodást", ez ellen ők sem tudnak majd semmi ellenvetést felhozni.
2014. márc. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Ez így kicsit furcsán hangzik. Úgy érted, te nem ennél a családdal, hanem megvennéd a saját kajádat külön, külön készítenéd el?

Szerintem az lenne a legcélszerűbb, ha beszállnál anyagilag a rezsibe, a kajába, esetleg néhányszor te főznél, te mennél el bevásárolni, stb. Szerintem ezzel nem bántod meg őket.

2014. márc. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt megteheted engedély, meg mindenféle beszélgetés nélkül. én ezt úgy kezdtem, hogy heti 1x feltöltöttem a hűtőt, de úgy normálisan, és ha tudtam, hogy anya imád valami finomságot, de sajnálja magától, akkor azt is tettem a kosárba, vettem tusfürdőket, egy mosóport, öblítőt, fogkrémet stb, de nem egyszerre, csak ha láttam, hogy valami fogy, és akkor anyát megelőzve megvettem egy újat.


később már szó nélkül levettem a hűtőről 1-1 sárga csekket, valamilyen laza szöveggel, hogy "úgyis én netezek a legtöbbet", és végül kialakult egy egyensúly.

2014. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezen ki és miért sértődne meg? Leülsz velük és megbeszélitek felnőttként. Nyilván innentől ők se gondolták, hogy ők vesznek meg neked mindent. Ajánld fel, hogy beszállsz a költségekbe, számoljátok ki, hogy mennyivel. Az viszont meredek hülyeség, hogy kaját külön csinálsz magadnak. Oké, hogy szendvicsnek veszel felvágottat, vagy hasonló, de főzni egy emberre mindig drágább, mint többre, plusz rezsi is, stb. Akkor inkább néha főzz te, vagy vásárolj be a kajához. Azt sem ajánlom, hogy innentől nyitsz egy saját hűtő szekciót, max mondd meg, hogy ez a te sajtod, szalámid, joghurtod, holnapra hagyjanak neked is belőle, de ettől még ehetnek belőle (gondolom eddig is közös dolgok voltak, az meg elég visszás, ha innentől különcködsz).

(Ha pedig nem fogadják el, hogy beszállj a költségekbe, néha azért csinálhatsz nagybevásárlást, és persze a többlet pénzt inkább tedd félre, ne verd el hülyeségekre, mert azért elég jó kezdőtőkét félre tudsz tenni, ha önállósodnál egyszer a szülőktől messzebb.)

Csak nyugodtan, felnőtt ember vagy, ha úgy is viselkedsz, akkor a szüleid is úgy kezelnek és nem lesz semmi gond.

2014. márc. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!