Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek? Kétségbe vagyok...

Mit tegyek? Kétségbe vagyok esve- a többi lent

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne,hogy mit tegyek ha az öcsém olyannal áll össze aki csak tönkreteszi őt? Mindennek persze van következménye.

Apám skizofrén állat volt, aki lelkileg és néha veréssel is terrorizált, teljesen elnyomott minket,de végre elváltak a szüleim és nyugalomban élünk ,de..

Az öcsém összejött újra egy régi barátnőjével aki verte, kiabált vele, több módon megalázta velünk a lány nem is kommunikált pedig igyekeztünk befogadni. Végül a lány elhagyta, mert jobb partit talált és a környéken mindenfélét terjesztett a testvéremről mintha ő lenne a hibás.

A lány egyértelműen nem normális, mert csak kiabálva képes társalogni,a Valóvilág szintje alatt van és akkor is üt ha a testvérem nem csinált semmit.

Nyilvánvaló hogy a testvérem csak a dilis apámat igyekszik helyettesíteni.

A kérdésem, hogy lehet egy ilyen lánytól megszabadulni úgy hogy a testvérem ne maradjon vele dacból csak azért mert mi nem szimpatizálunk a lánnyal?

Ti mit lépnétek? Vagy aki volt már hasonló helyzetben hogy oldotta meg?

Mindenkinek köszönöm a válaszát.



2014. ápr. 27. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az ocsednek kell megoldani, nem neked. Ez a legjobb tanacs, hogy ne avatkozz bele! Ezt a harcot o fogja megvivni.
2014. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
egyszer ezt már végig játszottuk mindent hagytunk pedig velünk is tiszteletlen volt és csöndben kellett közlekednünk a saját házunkban, szakítottak is most meg újra itt van, örülök hogy apám elment és mivel öcsém itt lakik terrorizáljon megint valaki csak mert ő hülye?
2014. ápr. 27. 14:47
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kié a ház? Ha édesanyádnál laktok, és a ház az övé, akkor egyszerűen nem engeditek be a csajt. Nektek nem kell elviselnetek, az öcséd majd megy hozzá, ha annyira vele akar lenni.
2014. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
magatokat ne hagyjátok! Nehogy már Ő uralkodjon a ti házatokban. Ha titeket kér valamire (pl. ugráljatok fél lábon, mert akkor nem fáj a haja), nyugodtan mondjatok Nemet!! Éreztessétek a kis ri.bi.vel hogy nem szívlelitek, ha eddig nem érezte volna. És mit keres a ti házatokban? Én be se engedném. (uristen milyen anyós lennék...)
2014. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem az a problémám bejön e mert most már be sem engedjük majd, inkább az hogy nem akarjuk hogy öcsémmel legyen mert tudjuk hogy az ilyen dilis ember nem megy el mindig talál majd kifogást amivel visszajön, pedig tudjuk hogy öcsém nem lesz vele boldog.Elkeserítő nézni ha valaki szenved és nem tehetsz semmit, mert az illető túl elnyomható(köszönhető a skizofrén apánknak)
2014. ápr. 27. 15:00
 6/13 anonim ***** válasza:
Aki egy ekkora hibából elsőre nem tanul, az másodjára sem fog. Magatokkal csesztek ki, ha ebbe beleszóltok, hiszen ha ennyire elvakult a testvéred, akkor nagy valószínűséggel a barátnőjét választja helyettetek, és egy életre megutál titeket, amiért beleszóltok az életébe, és "tönkre akarjátok tenni a boldogságát". Majd észhez fog térni, hagyjátok rá, ne rontsátok el az egymással való kapcsolatotokat. Egyszer koppanni fog, és bocsánatot kér majd tőletek.
2014. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem ez a történet kissé sántít:

"velünk a lány nem is kommunikált pedig igyekeztünk befogadni".

Ha nem kommunikált veletek, akkor az összes többi dologról honnét tudsz? Vagy akkor, hogy fér össze azzal a viselkedési normával, amit írtál róla?

"a testvérem ne maradjon vele dacból csak azért mert mi nem szimpatizálunk a lánnyal?"

Honnét veszed, hogy a testvéred miért békült ki vele? Miért akar együtt lenni a lánnyal? Vagy épp azt, hogy csak dacból tenne így? Egyébként semmit nem tehetsz, az ő döntése, az öcséd, nem a gyereked, hogy helyette dönts.

"Apám skizofrén állat volt, aki lelkileg és néha veréssel is terrorizált"

Végül ez elég szomorú, hogy ilyen volt az apátok, de nem kéne mindenkiben őt látni, a másik meg az, hogy a skrizofénia egy komoly betegség, aki így beszél egy beteg emberről az is eléggé érdekes számomra, plusz mi alapján döntötted el, hogy egyáltalán apád az volt?

2014. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7es vagyok: bocs a kérdésekért, még akkor gépeltem le őket, amikor nem voltak további hszek. Így lényegében tárgytalanok. Ettől független semmit se tehetsz, ha az öcséd együtt akar lenni vele, akkor legyen, de ne a ti házatokban, max. ennyit tehettek. Helyette nem dönthettek.
2014. ápr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az alapján tudom mert az idegosztályon megállapították apám problémáját és azért állatozom le, mert amikor még csak alkoholista kezdett lenni és tiszta volt a tudata kértük döntsön a családja mellet és nem tette meg.

A lány velünk nem beszélgetett,de mindent kiteregetett a neten innen tudjuk,meg főleg a baráti társaságtól visszahallottuk. Most nem dacból jött össze vele ,de a későbbiekben lehet hogy ezért maradna vele együtt. Beleszólni nem akarunk de egyben nem akarunk megint egy őrültet a családba egyszer elég volt. Mindenbe beleártja magát, hazugságokat fog ő is terjeszteni az ilyenek mindig ugyanazt a tüneteket produkálják. Most azt ígérte megváltozott és látom öcsém elhiszi úgyhogy fel is adtam és nem is vagyok hajlandó tovább rágódni rajta, mert az csak nekem fáj. Csak olyan jó volt az előző őrülttől megszabadulni erre kaptunk egy újat:(

Azért minden válaszolónak köszönöm még ha senki sem tudott segíteni.

2014. ápr. 27. 16:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát adj egy esélyt annak, hogy hátha tényleg megváltozik a lány, de azt az esélyt szerintem továbbra se nálatok lakva tegye. Én tuti, hogy nem engedném be. Öcséd legyen vele, ha annyira akar, de ti miért lennétek kötelesek oda engedni?

Ahogy írtam, bocs a kérdésekért, nem láttam a későbbi hszeket akkor még, apádat illetően tényleg sajnálom, hogy az volt ami, és gondolom, hogy mit/miket érezhetsz felé, de próbálj arra gondolni, hogy mi áll mögötte, talán az segít leginkább neked, hogy ne beszélj így róla, és higgadt tudj maradni, ha szóba kerülne.

Perpill én is hasonló dolgokkal küzdök amúgy, csak más felállásba, de mást nem igen tudunk tenni szerintem, mint megbékélni a dolgokkal, és elfogadni mások döntéseit stb.

2014. ápr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!