Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Teljesen ki vagyok borulva és kétségbe vagyok esve. A férjem másodszorra csalt meg.

Figyelt kérdés

39 éves nő vagyok, várandós a harmadik gyermekemmel (hetedik hónapban vagyok). 10 évvel ezelőtt házasodtunk össze a férjemmel, óriási volt a szerelem, a megértés, rendesen kerestünk, lakást vettünk, egyforma volt az értékrendünk. Egyszóval minden passzolt. Csak a baba nem jött. Orvosról-orvosra, kivizsgálásról-kivizsgálásra jártunk, de egyikünknél sem találtak hibát vagy akadályt. Évekig küzdöttünk, amikor öt évvel ezelőtt váratlanul és teljesen véletlenül várandós lettem. Nagyon nehéz terhességem volt már az első hónapoktól kezdve, veszélyeztetett is voltam, így nem jutott elég idő a férjemre. Akkor csalt meg először. Hamar rájöttem, megtaláltam a telefonjában az SMS-eket, amit egy 18 éves lánynak küldött, úgyhogy nem is volt mit tagadni, rögtön elmondott mindent. Én válni akartam, de esküdözött, hogy soha többet nem lesz ilyen, szeret, imád, az első perctől fogva tudja, hogy én vagyok álmai nője. Vele maradtam, mert gondoltam, egy egyszeri botlás még belefér akkor is, ha én a mai napig képtelen lennék őt megcsalni. Megszületett a kislányunk, nagy volt a boldogság. Aztán két év múlva megint várandós lettem, azzal a terhességgel minden rendben volt, a férjemmel is tudtam „foglalkozni”. Megszületett a kisfiunk és minden a lehető legnagyobb rendben volt. Egészen mostanáig. Ugyanis harmadszorra is várandós lettem, most éppen a hatodik hónapban járok. A terhességem szerencsére zökkenőmentes, jó volt a házaséletünk is, úgy tűnt, nincs semmi probléma. Aztán a férjem egyre később ért haza a munkahelyéről, de ráfogta a rengeteg feladatra, a váratlan megbeszélésekre, aztán hétvégente is egyre többször kellett vidékre utaznia a munka miatt, de akkor még nem is gyanakodtam. Aztán két hete, amikor elment fürdeni, nyitva hagyta a postafiókját, én pedig, bár nem szép dolog, de beleolvastam. Megint megcsalt. És megint ugyanazzal, mint akkor, amikor az első gyerekünket vártuk. Persze most sem volt szükség magyarázatra, mindent megtudtam a levelekből, amit csak akartam (talán még többet is). Elmondtam neki, hogy el fogok válni, viszem a gyerekeimet és elköltözöm, mert nem fogom elviselni, ahogy harmadszorra-negyedszerre-századszorra is megaláz. A gyerekek viszont nagyon kötődnek hozzá, és ez kölcsönös. Miután elolvastam a leveleket, mindenféle kétely nélkül tudtam, hogy nekem nincs vele jövőm, már akkor el kellett volna hagynom, amikor először megcsalt. Viszont amikor esténként látom, ahogy a gyerekeivel játszik, birkózik, szereti őket, összeszorul a szívem. Tudom, milyen csonka családban felnőni (engem is egyedül nevelt édesanyám), és nem szeretném ugyanazt a gyerekkort a gyerekeimnek, mint amilyen nekem volt. De ez a helyzet meg elviselhetetlen.

Ti mit csinálnátok? Hogy döntenétek?


2013. júl. 29. 18:00
1 2 3 4
 1/39 Ditta323 ***** válasza:
84%
Válnék. Viszont, mert törődik a gyerekeivel azért lehet belemennék a közös felügyeletbe.
2013. júl. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
62%
Csak a címet és az első 3 sort olvastam el. Igazából én nem tudnám elnézni a megcsalást, egyértelmű, h elhagynám :(
2013. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
14%
Nyitott házasság esetleg?
2013. júl. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
79%

Elhagynám. Pont akkor csalt meg, amikor a legkiszolgáltatottabb vagy, ez nagyon gáz.


Attól még az apjuk marad, és ha akarja, akkor láthatja a kicsiket, amikor akarja. Most mit mondott, miért csalt meg?

2013. júl. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
76%
2-es vagyok. Végig olvastam. Elválnék. Attól még szeretheti a gyerekeit, lehet velük sokat, ha meg tudjátok beszélni. Szerintem rosszabb a gyerekeknek azt látni éveken keresztül, h anya apa együtt él de nincs vmi rendben, nem mennek együtt sehova, nem megy a család együtt sehova stb. Aztán ha nagyobbak lesznek, és apunak lesz csaja akkor azt is tudni fogják és nem értik anya apa miért él együtt... Szerintem ha a gyerekek nagyobbak lesznek jobban megértik, h miért lett válás a vége. És nem kell semmiféle vitát végignézniük, nyugodt életük lehet, ha ti rendesen kezelitek a helyzetet.
2013. júl. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
72%
Elválnék. A válás nem azt jelenti, hogy az egyik szülő teljesen el van vágva a gyerekeitől, ugyanúgy foglalkozhat velük, a kicsiknek sem kell nélküle felnőni. Viszont egy idő után ők is megéreznék, hogy anya és apa között nincs minden rendben. Az pedig rosszabb, mint ha eleve tudják, mi a helyzet. Sajnálom, hogy így alakult, de én egy botlást sem engednék, mivel bennem fel se merülne a megcsalás és ezt elvárom a páromtól is.
2013. júl. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Elnézést, az elején elírtam: nem a hetedik, hanem a hatodik hónapban vagyok, csak közben ezerfelé vannak a gondolataim, elnézést, ha a fogalmazásom is keszekusza néhol.
2013. júl. 29. 18:13
 8/39 anonim ***** válasza:
72%
Ne hagyd tovább ,hogy megalázzon!
2013. júl. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
85%

ANgyon sajnálom, hogy így alakult.

Valószínűleg én is a válás mellett döntenék, bármennyire is fáj. A gyerekeitől nem szakítod el, viszont nemcsak rájuk, hanem magadra is kell gondolnod. Ha te nem vagy boldog, azt előbb-utóbb ők is megérzik, míg válás után azért lesz lehetőséged új életet kezdeni.

2013. júl. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
77%

Válásnál tőled válik, nem a gyerekeitől. Ha nem tiltod el és nem kérsz ritka láthatást, a gyerekeknek semmi bajuk nem lesz.

Ellenben az otthoni mérgezett levegő nem tesz nekik jót hosszútávon.

2013. júl. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!