Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek kérjem fel tesómék...

Szerintetek kérjem fel tesómékat keresztszülőnek, ha ők nem engem kértek fel annó?

Figyelt kérdés

Az ő gyerekük 6 éves, mikor megszületett még nem voltam férjnél, 19 éves voltam, volt barátom, de elég viharos volt, nem is maradtunk együtt. Így ők egy barát-házaspárt kértek fel. Most én nem tudom mi legyen, vannak barátnőim, de egyik sincs férjnél és mind más városban laknak, nem hiszem, hogy túl komolyan vennék a keresztszülőséget, most is ritkán találkozunk. A férjemnek egy barátja van, de ő se hiszem, hogy komolyan venné az ilyesmit. Gondoltam, hogy felkérem tesómékat, de nem ciki, hogy ők annó nem gondoltak rám? Pedig lehettem volna egyedül is a keresztanyja a gyereknek és pl egy barát a keresztapa, de ők házaspárt akartak( igaz, nekem is jobban tetszik ha házaspár a keresztszülő)

Szóval szerintetek?


2014. máj. 14. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha őket tartod a legmegfelelőbbnek, akkor szerintem az nem akadály, hogy ők nem téged kértek fel annak idején. Ahogy írod, te is házaspárt szeretnél, nyilván nekik is fontos volt, hogy házaspár legyen.
2014. máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán a 2-ik babánál gondolnak rád és téged hívnak :-)
2014. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne ciki?

Mindenki azt választ akit akar. Ha te és a férjed a tesódékat szeretnétek, kérjétek fel őket.

2014. máj. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

On: Miért nem kéred meg csak a tesódat, és a legjobb barátnődet/barátodat? Szerintem ez így nagyon szép lenne!:) Tudod, mit? Sokkal több esély van egy ilyen keresztszülő pár "együtt" maradására, mint ha párt kérsz fel. Nem?:) Gondolj bele, 21 év múlva a kölyök diplomaosztóján így tuti nem egy elvált pár fog fújni egymásra az ünnepségen!


Off: A keresztszülő vállalja, hogy támogatja a gyereket, esetleg a szülei helyett neveli fel (nyilván ez a törvények szerint nem lehetséges), ha azoknak bajuk lesz. És keresztény hitre neveli őket.


Csak azért mondom el ezt, mert egy 19 éves lányt nem fognak ilyesmire megesketni a mai világban. Egyébként igazad van, a barátodat nem kellett volna megkérniük keresztapának, de ha ők párt akartak...

2014. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, ha tesómékat kérem fel, akkor biztos a feleségével együtt, jóban is vagyok a sógornőmmel, nem akarnám megbántani( szerintem ez nagy sértés lenne) és amúgyis biztos együtt maradnak, lelkész családnban nem nagyon szokás elválni:)
2014. máj. 14. 11:43
 6/8 anonim ***** válasza:
A mi gyerekeinknek 4 keresztszülője van a biztonság kedvéért:)
2014. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy oda-vissza legyenek a keresztszülők.. Nálunk nincs is olyan..

A keresztgyerek szülőjét nálunk ehát sosme kérik fel a saját gyerek keresztszülőjének, és nálunkis csak házaspárt szokát, akik elomban is házasok.

2014. máj. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem válassz a sajt barátaid között. On/Off-nak igaza van.
2014. máj. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!