Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most azokat kérdezem, akiknek...

Most azokat kérdezem, akiknek van féltestvérük, hogy ti ki szoktátok hangsúlyozni hogy FÉL tesó, vagy csak simán aztmondjátok hogy tesó?

Figyelt kérdés
Én mielőtt megszületett mindig kihangsúlyoztam hogy FÉL tesó,de mára már furcsán nézek arra az osztálytársamra,aki az öccsével lakik(féltestvére),de így is kihangsúlyozza hogy FÉL...Kérdeztem róla hogy miért mondja hogy féltesója,ugyanúgy egy anyától származik,de hát akkor ő nem ápol vele annyira jó testvéri viszonyt hogy annak hívja?Ez nekem kicsit olyan,mintha valakit születése után örökbefogadtak volna és mostohájának hívná,aki felnevelte...Nem tudom,ti hogy vagytok vele,lehet csak én drámázom túl...

2014. máj. 22. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mindig csak azt mondom, hogy a tesóm/bátyám. Most mit számít az, hogy fél, együtt nőttünk fel, ha nem mondom is tudják az ismerőseim, hogy a féltestvérem.
2014. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Az én "öcsém" még csak nem is vér szerinti rokon, mert teljesen külön szülőktől vagyunk, csak a szüleink összejöttek már 13 éve. Mégis öcsinek hívom, és ha beszélek róla is az öcsém, és úgy is szeretem. :)
2014. máj. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha életemben nem használtam a "fél" kifejezést. Az anyukánk közös, egy háztartásban nőttünk fel, 5 év van köztünk. Ő a testvérem és pont.

27\N

2014. máj. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Én mondani szoktam, hogy féltesóm, mert nem együtt nőttünk fel. A biológiai apámat nem tartom apámnak, a tőle származó féltesóm viszont valamilyen szinten az öcsém. Levelezek vele, évente kb háromszor találkozunk. Így jogos a fél kihangsúlyozása, talán. Nem az ellene irányuló tiszteletlenségemből adódik ez, inkább az apám iránti semlegességemből. Amúgy szoktam öcsinek hívni, úgyhogy ilyen téren nincs baj. Ha együtt nőttünk volna fel, akkor nem hangsúlyoznám ezt, ebben biztos vagyok.
2014. máj. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem szoktam mondani, pedig nagy a körkülönbség (17 év), csak akkor említem meg, ha valaki nem ismer, és magyarázom, hogy miért ekkora az eltérés a korunkban.
2014. máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én simán öcsizem,úgy szeretem,mint ha édestestvérem lenne. Csak akkor mesélem el,hogy féltesóm,ha nagyon belekérdeznek a családi viszonyokba(eleve sokaknak már az fura,hogy kisöcsém és köztem van 14 év). Imádom őt is,meg az édeshúgomat is :)
2014. máj. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Én igen, mivel nem ismerem őket, soha az életben nem is találkoztam velük. A tesó az, akivel együtt élsz, együtt nősz fel, nem?
2014. máj. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A viszonytól függ.

Vannak féltestvéreim édesapám előző házasságából, ők jóval idősebbek nálam, messze laknak - ha valakinek (aki nem ismeri őket névről) említem őket, azt mondom, a féltestvéreim.

Van egy féltestvérem édesanyám új házasságából is, rá viszont szimplán csak azt mondom, hogy a húgom, hiszen ott élt velem együtt.

2014. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki ismer az úgyis tudja aki meg nem annak úgyis mindegy. Alapból az egyik Kovács a másik meg Horváth gondolható, hogy nem édestestvérek sokszor.
2014. máj. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Én sehogy nem hívom, mert akárkivel akivel egy "hello"-t mondtunk már egymásnak életünkben több kontaktus volt mint vele. Apa előző házasságából született. Soha nem volt vele se nekem se apámnak semmilyen kapcsolata. Valahol szomorú ez, másrészt nem nagyon érdekelt soha. Én egyke voltam 9 évig, addig nem is tudtam h ő van. Utána se változott semmi. Utcán nem köszönünk egymásnak. Felnőttünk én 23 leszek lassan ő 24. Soha nem hiányzott egy testvér. Mióta összejöttem a párommal és látom neki ott van a két tesója, és milyen jól elvannak, így néha hiányzik, hogy nekem majd ki lesz ha a szüleim már nem lesznek. Ugyanakkor ha megkeresne, nem tudom... nem hiszem hogy ez megtörténne valaha is.
2014. máj. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!