Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ért valaki az angol kiejtési...

Palkóbácsi kérdése:

Ért valaki az angol kiejtési szabályokhoz? Miért kell a scientific szót máshogy hangsúlyozni (szájen TI fik) mint a catholic-ot (KE tholik), meg az Arabic-ot (E röbik)? kösziköszi bárkinek!

Figyelt kérdés

2013. szept. 26. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem még maguk sem tudják. Viszont az internetes szlenget figyelembe véve előbb-utóbb ki fog kopni ez a dolog a nyelvből és közelít majd egymáshoz a leírt és beszélt nyelv. Legalábbis, ha kiesik a zabszem a nyelvtannácik seggéből.
2013. szept. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andrasegon ***** válasza:

én értegetek hozzá kicsit ...

a rövid válasz az, h az összes -ic végû szóra érvényes egy hangsúlyszabály (az elõtte álló szótag fõhangsúlyos) és a szabály alól van kb 8 kivétel. Tehát az elsõ két szavad szabályos hangsúlyozású, a második kettõ ponta 8 kivételbõl van. Kérdezz bátran, ha van még ...

2013. szept. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Andrasegon ***** válasza:

és még egy dolog:

mikor azt mondom, h szabály, az nem egy központi parancs, amit valaki elõír, hanem egy - rövid és egyszerû - megfigyelésen alapuló dolog. Tehát, amit írtam, azt kb 500 millió angol anyanyelvû ösztönösen mindig így mondja ...

2013. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy fenét mondják egyformán mind az 500 millióan! Meg lehetne kaparni, hogy Angliában, Amerikában, Ausztráliában, az indiai angolban, az amerikai négerek ebonics nyelvén tényleg egyformán mondják-e.


Egy szó hangsúlyozása és ragozása attól is függ, hogy mikor került bele a nyelvbe, belső fejlődésű-e, vagy kölcsönzött-e (milyen volt a hangsúlya az átadó nyelvben).


Magyar példát mondok. A "szamár" régebbi szó a magyarban, mint a "tanár", többes száma "szamArAk", az utóbbié "tanÁrOk".

Gondolom, a "Catholic" vagy ezer évvel régebbi szó az angolban, mint a "scientific".


Az angol kiejtési szabályokat úgysem lehet megérteni, hanem az egyes szavakét próbálja megtanulni!


A magyarázat: "Mert a nyúl szőrös és nem borotválkozik."

2013. szept. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És akkor hisTOric vagy HIStoric?
2013. szept. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andrasegon ***** válasza:

His TO rik mert az szabályos

Kedves Ferenc, én kizárólag a hangsúlyozásról beszéltem, a szó hangalakja egyéb tekintetben természetesen dialektusonként eltér, nem is kicsit.

És attól még, h Õn nem tudja, a szábályok láteznek, több mint ezer diáknak tanítottam meg õket 20 év alatt.

Persze, ha valaki saját maga ellensége, tanulja egyenként.

2013. szept. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még kérdésem lenne. Hány kiejtési és hangsúlyozási (írott vs mondott) szabály van? Mivel ez örökké visszatérő téma.
2013. szept. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Andrasegon ***** válasza:

Szia,

nagyon nehéz számszerûsíteni, ahogy azt sem lehet megmondani, h hány nyelvtani szabálya van egy nyelvnek ...

mindenképpen tudni kell

- az angol hangok pontos ejtését, eltérését a hozzájuk hasonlító magyar hangokéval (ominózus tévedések a pen és a pan szavak összemosása a magyar e hanggal, de pl a d és a t sem azonos a két nyelv között), aztán

- az egyes magánhangzóbetûk és a vonatkozó hangok kapcsolódását (A - came, cat, care, car, ago - itt 5 féleképpen ejtünk egyetlen betût) és

- a szóhangsúlyt, ami az egész alapja, hiszen a hangsúlyos szótag 'játszik' angolban, a többi redukálódik, vagy teljesen ki is esik (camera - kee mrö v family fee mli)

Ezek talán a leglényegesebb részek, de ezekhez számos szabály, alszabály és kivétel tartozik.

Remélem, megválaszoltam a kérdésedet, ha van még kérdésed, szívesen válaszolok rá.

2013. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andrasegon ***** válasza:
Köszi! Lehet, hogy még lesz kérdésem. Ha nem baj.
2013. szept. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!