Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek ha egy nagyon jó...

Mit tennétek ha egy nagyon jó barátotoknak hitt személy lenullázna, megszüntetne az életében?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni, a lényeget összefoglalni de több oldal is kevés lenne ehhez.

5 éve ismertem meg, a srácnak nem volt társasága, nője, pénze, élete, semmije. Egyedül volt, mint a kisujjam. Én felkaroltam, vállalva a kockázatot, bemutattam az összes barátomnak/haveromnak/csaj ismerősömnek. A kemény munka árán felépített minőségi, kész életembe csöppent bele.

Innentől kezdve évekig mindig jött velünk buliba, strandra, grillezni, stb. Napi kapcsolatban voltunk, mintha a testvérem lenne.

Sokszor pénz híján én hívtam meg kajálni, vagy fizettem a belépőjét, természetesen ingyen furikáztam. Egyszer haverom Audi A6-osát is vezethette. (Persze akkor ez nem érdekelt, hiszen erről szólna a barátság..)

Aztán egy éve ritkultak a találkozások és inkább már csak én kerestem. Erre 2 hónapja én se hívtam, vártam a reakciót, de nem keresett. Felhívtam és azt mondta a munkájára és a barátnőjére szeretne koncentrálni én már nem férek bele. Egy kávé valahol beszélgetni, kérdezem? Ááá, most nem ér rá. NO COMMENT Olyan düh van bennem, hogy hihetetlen..

Mit csináljak és mi a tanulság ebből?


2014. máj. 29. 22:54
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
26/F
2014. máj. 29. 22:55
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Jön még kutyára úthenger,megkereshet még majd ha őkelme ráér,akkor majd eldöntöd mit teszel vele.Értem h "kinevelted" és fáj h pattintott,de ha nem szorulsz rá,miért kár érte? Egod miatt? Erre tippelek.Na az tud fájni.
2014. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Barátok jönnek-mennek,nagyjából ez a tanulság.Az ember a családjára koncentráljon elsősorban,utána jöhetnek a barátok,de ilyenek sajnos a jövőben is előfordulhatnak.
2014. máj. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 acelsziv ***** válasza:
77%
az történt, hogy rengeteg dolgot adtál neki és ő cserébe semmit, vagy csak nagyon keveset adott. nem volt benn a csere. Ez egy idő után annyira kellemetlenné tud válni, hogy inkább távol tartja magát tőled.
2014. máj. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, hogy bánt a dolog, nálam hasonló helyzet volt, amikor kisegítettem az egyik kollégámat - akinek én voltam az egyedüli támasza a munkahelyen - párezer Ft-tal, de mondtam neki, hogy csak kölcsönbe, erre amikor én kértem volna vissza a pénzt (és nem azért, mert egy határidőhöz tartottam magam, hanem nekem akkor jól jött volna), jöttek a sorozatos kifogások, a megbeszélt helyre nem jött el, a telefont se vette fel sokszor. A végén inkább úgy döntöttem, nem erőlködök - ha ennyire kellett neki a pénz, tartsa meg, de tőlem ne várjon több segítséget!


A te helyzeted ennél rosszabb, mert kvázi te emelted fel a barátodat, de amikor már eljutott arra a pontra, hogy egyedül is boldogul, már nem kért belőled, azaz voltaképpen elfelejtette, honnan indult.

2014. máj. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
A tanulság az, hogy többet ne karolj fel "szerencsétleneket", helyettük olyanokkal barátkozz, akiknek normálisak a körülményeik. Én is megjártam már, többször is...a tapasztalat az volt, hogy amint helyre jöttek, le lettem rázva, sőt, még hátba is lettem támadva...valamiért ritka hálátlan fajta ez a típus, tényleg kár megsajnálni őket...
2014. máj. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az van, hogy a barátodnak továbbra sincs fogalma az emberi kapcsolatokról. Ez az ő nyomora. Majd lehet megérti egyszer.


De ne bánj meg semmit. Sőt. Szerintem továbbra is keresd csak ritkán. Mert ő valószínűleg ha rájön, hogy hiányzik neki ez a dolog sem lesz képes lépni.


Meg a történetet azért nem ismered az ő szemszögéből. Lehet pl a nagy különbségek miatt, annak ellenére, hogy elvitted őt rendszeresen, lehet sosem érezte, hogy oda tartozna igazán.

2014. máj. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem túlságosan az anyagi, szívességi részre hegyezed ki ezt a sztorit. Az emberek egy nagy része olyan, hogy ha kapcsolatuk lesz, elkezdik hanyagolni a barátaikat, elkezdik tévesen úgy érezni, hogy egy kapcsolat minden addigi dolguk helyébe nő. Aztán ha szétmennek, rájönnek hogy elhanyagolták a hobbijaikat, barátaikat. De ez nem rosszindulatból van így, hanem mert tényleg úgy érzik, és olyan boldogok, hogy hirtelen minden értelmetlennek tűnik, ami nem a barátnő. Ha majd 3-4 ilyen szakításon átmegy, rá fog jönni, hogy nem lecserélni kell az addigi életével a párkapcsolati életét, hanem egyensúlyba hozza mindkettőt. A barátod valószínű túl szerelmes ahhoz, hogy ne adjon fel rögtön mindent a nagy boldogságért. Ha te ilyenkor azzal jössz neki, hogy neked köszönhető ez meg az, azzal csak elmarod magadtól, és amúgy tényleg fura hogy ez a rész az, ami neked fáj. Egy baráttól nem várhatod el, hogy hálás legyen mint egy kutya, ha engem szívességből "emelne ki" valaki egy audis pénzes menő társaságba, valószínű nem csatlakoznék, mert sose tudhatom mikor hallom vissza, hogy "pedig én így meg úgy". Persze ezt most nem rád értettem, csak példáztam, miért nem alapulhat hálán meg szívességeken egy barátság.
2014. máj. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Én elmegyek Veled kávézni, és ott megbeszéljük az ügyet.

:)

2014. máj. 30. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Errre mondják azt, hogy barátokat nem lehet megvenni.


Az anyagi segítség, szívességek kedves dolgok, de ettől még nem lesztek jó barátok.

A barátság alapja az érzelmi kötődés, kölcsönös érdeklődés, bizalom, nagy beszélgetések. Ha ez nincs, akkkor nem barát vagy, csak mecénás.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy pusztán anyagiakra épült a bartátság, hanem hogy nézd meg a dolgok emberi vetületét is.


Minden barástságban megvan az a lehetőség, hogy szétválnak útjaitok. Az eszmék, élethelyzet, gondolkodásmód változik, már nincs közös téma, érdeklőségi kör, vagy apropó a talákozásra.

Ha az egyik félnek hirtelen családja lesz, akkor lehet hogy már a baba-mama klub fontosabb mint a közös sörözés, és ő is inkább más kisgyereksesekkel kerül közelebbi kapcsolatba, hiszen jobban megértik egymást.

De ugyanez elmondható az anygai helyzetről is, ha az egyik barát azon lamentál, hogy Mallorcán vagy Párizsban nyaraljon-e, míg a másik a villanyszámla és a vízdíj között kell hogy váalssszon, akkor elég nagy a szakadék. Hosszú távon a szegényebb fél kínosan érzi magát, hiszen nem akarja hogy a barátságra rámenjen a gatyája is, de szeretne velük együtt szórakozni. A meghívás kedves dolog, de a meghívott félnek hosszú távon kínos. Előbb-utóbb nem lesz közös téma, vagy valamelyik fél megunja, hogy túl sok pénzt ad ki olyasmire amire egyébként nem telne, és elmaradozik.

2014. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!