Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem birom a testvéremet. Miért?

KnightBalazs kérdése:

Nem birom a testvéremet. Miért?

Figyelt kérdés
A testvéremmel abszolut két külön világ vagyunk. Nincsenek közös témáink és közös barátaink se. Nem tudok örülni vele, mindig úgy éreztem, hogy nem barátom. Mind a ketten fiúk vagyunk ö 20 én 14 éves. Nem tudok vele soha beszélni mindig szükszavú és leráz legtöbbször. Nagyon ritkán megyünk valahova együtt és mikor példáúl szülinapja volt irigy voltam rá és vallamiért ellenszenvet érzek iránta. Tudom, hogy a testvérét az ember borzasztóan kell szeresse és elmém szerint szeretem is és bármit megtennék érte. De soha nem éreztem azt, hogy szivből szeretne. Ö pedig rossz embernek tart engem azt gondolja rólam ,hogy egoista vagyok és féltékeny ami részben igaz. Egyetemista és mikor a múltkor hazajött a kutyát üdvözölte elöttem engem meg nem. Anyukám imádja a testvéremet a szeme fénye én szerintem nem de viszont abban egyetértenek a szüleim ,hogy én törtetöbb vagyok talpraesetebb. Anyukám minden megtenne, hogy a viszonyunk a legjobb legyen de valahogy teljesen más világok vagyunk és nem tudom szeretni mindig megtudja mondani nekem mi a jó és mi nem mindig úgy viselkedik mintha ö is a szülöm lenne. Az én oltásomban hibátlan.

2014. jún. 6. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagy a korkülönbség. Nem hiszem, hogy "rossz embernek tart". Később majd kiegyenlítődik, és jobb barátok lesztek (26 és 32 közt már nem akkora a különbség, ez nem lineáris egy 1 és egy 7 éves közt milyen nagy, ugye?:)

A korosztályodból vannak barátaid? Nyár lesz, menjetek focizni, biciklizni. Mi szeretnél lenni? Abban egy kicsit próbálj keresgélni, ami érdekel, utánaolvasni.

2014. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok a testvéremmel. Mi is ég és föld vagyunk egymás számára, és olyan rideg a kapcsolatunk.

Tudunk olykor beszélgetni de van mikor vitába torkollik az egész. Köztünk is van jó pár év. Nem ismerjük egymást igazán.:S Nem is tudom hogyan lehetne ezen változtatni. Talán többet kéne eljárnotok, és kicsit felnőttesebben gondolkodnia a bátyádnak. Nem csak neked. ÉS a sértődöttséget félretenni akárhonnan is fakad az a sértődöttség, és új , tiszta lappal kezdeni a kapcsolatotokat. De ehhez mind a kettőtöknek kell akarnia.

2014. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Minden korosztályból van barátom 11. töl 6. ig szinte mindenkivel megtalálom a közös hangót nagyon sok barátom van. Biciklizni nem szeretek focizni meg szerintem neki nem lesz kedve meg szerintem nekem se inkább megyek a barátaimmal mint vele, nem tudom olyan jól érezni magam vele mint másokkal meg szerintem ö sem velem amúgy a testvérem egy csodálatos ember. Már nagyon régóta zongorázik és iszonyú tehetséges egy virtuóz ember. Mindenki imádja öt. Amúgy informatikus akarok lenni zongora ... informatika ... Amúgy engem pl a művészet érdekel a legkevésbé.
2014. jún. 6. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!