Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért utál az apám, ha a...

Miért utál az apám, ha a testvéremet meg szereti?

Figyelt kérdés

Öt évvel idősebb a testvérem, azonos neműek vagyunk.

Amióta az eszemet tudom, utál az apukám. Mindig meg voltam különböztetve a testvéremtől, mivel én voltam a fiatalabb, kevesebb ajándékot, pénzt kaptam. A testvérem kitaposta előttem az utat, amiért ő meg lett dicsérve, az nálam elvárt dolog volt.

A testvéremmel sosem kiabál, érdeklődik, milyen napja volt, mi újság vele, kedvesen beszél vele, velem pedig csak kiabál, ócsárol, csúnyán beszél, és mindenért én vagyok a hibás, pl. hogy nincs meleg víz, arról is én tehetek...

Nagyon sokat sírtam már amiatt, mert mindig is meg voltam különböztetve, és nem tudom miért! Már nem is vagyunk köszönőviszonyban sem. Egy házban élek egy emberrel, aki biológiailag az apám, de gyakorlatban félárva vagyok.


2014. máj. 20. 18:14
 1/8 A kérdező kommentje:
A kérdés csak költői, tudom, hogy ti sem tudtok válaszolni, de jó volt kiírni magamból.
2014. máj. 20. 18:16
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogy apukád miért nem szeret, sajnos nem tudhatom. Anyukád egyformán szeret benneteket?
2014. máj. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem akarok családi botrányt kavarni, de lehet hogy téged már esetleg nem akart az apád, hanem csak úgy összejöttél, és felnőtt ember létére, nem tud ezen túllépni :( persze ez is csak egy lehetőség. Esetleg kérdezd meg őt vagy anyukádat.
2014. máj. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem lesz botrány, szerintem is ez állhat a dolog mögött, vagy az, hogy egy fiút is akart, és én is lányra sikeredtem...

Anyukám nem tud mit mondani, miért lehet ez, ő egyenlően szeret minket.

De ő nem is tudja, mennyire szokott engem bántani lelkileg az apám, mert áltálaban akkor ócsárol, amikor nincs más a közelben.

2014. máj. 20. 18:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vádolnám meg semmi ilyesmivel anyukádat, de előfordulhat, hogy apukád azt hiszi, hogy anyukád megcsalta vagy ilyesmi, és te nem vagy a lánya. Szerintem beszéld ezt meg anyukáddal!
2014. máj. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Mennyi idős vagy? Nem tudsz még kiállni magadért?
2014. máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, elég sok mindenben hasonlítok apukámra, főleg személyiségre. De én lennék a legboldogabb, ha kiderülne, hogy létezik egy olyan ember, aki esetleg tud szeretni.
2014. máj. 20. 18:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, csak én voltam a "szeretett" gyerek... Soha nem értettem hogy miért (valószínűleg mert én lány voltam a bátyámmal szemben), de ez nálunk csak annyiban nyilvánult meg, hogy kevesebbszer ütött meg.

Tervezett gyerek voltál vagy "véletlen"? Tényleg az apukád biológiailag is? (tudom, hogy csúnya kérdések...)

2014. máj. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!