Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak ha így viselkedi...

Mit csináljak ha így viselkedik a testvérem és már nem bírom idegileg?

Figyelt kérdés

A testvérem enyhén nem normális. Régebb gyógyszeres kezelésben részesült, most pedig injekciós kezelést kap. A gond az, hogy emelett iszik(alkoholt), kávézik és sejtem, hogy időnként cigarettázik is, mert könnyen manipulálható, mindene a hasa és a szája. Videó is közzé van téve róla a netten...

Ez a betegsége inkább szellemi, így született és valami ok miatt apukám abba hagyatta a kiskori kezelését. Máskép valószínűleg olyan lenne, mint mi. Sok dolgot többször megkérdez, egy kérdésére van amikor 8-szor kell mondjuk, hogy igen, jó, amikor valami nem tetszik neki vagy igen tetszik elkezd üvölteni, ugráni, káromkodni. Van 2 macskánk, amelyeknek minden nevet kitalál, az oréhoz veszi őket, szorítja, szagolgassa. Legtöbbször megváltoztassa a hangját és hiába mondom, hogy így nem lesz felesége, senki se fogja szeretni. Az 5 éves cigány gyerekektől rohan az utcán. Legtöbbször apával szokott inni és ezeken kívül több gond van a családban.

Én már úgy érzem, hogy ha sokáig kell ezt bírjam teljesen kikészülök és én is megbolondulok. Már így is néha úgy kikészitnek, hogy én is ordítok. Lehet, hogy velem van a baj, de nem tudnátok adni pár tanácsot?

Egyébként én 16 éves vagyok, a bátyám pedig 27-et töltött.



2014. ápr. 19. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Te sem vagy teljesen százas 16 évesen. Inább tanulj meg írni.
2014. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Szép, jól átgondolt zagyva sztori. A hibás helyesírásra figyelj kicsit jobban a következő kamunál, mert itt olyan szavakat írtál le helyesen, amit a többi szöveg alapján biztosan nem tudnál. Egyébként ennyire unatkozol?
2014. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tényleg nem kamu kérdés, megtörténnek az ilyenek és pont velem történt meg. Kérlek higyétek el, mert nem unalomból írtam ki. Egyébként miből hiszitek, hogy nem igazi kérdés, csak kitaláltam?

A korkülönbségről: igen, 11 év van közöttünk, mert akkor jutott apukánk eszébe, hogy kell egy második gyerek is. A cigiről és az ivászatról apával együtt annyit mondhatok, hogy szerintem alkoholba próbálja folytani apa a bánatát(inkább nem részletezném)és azért viszi a tesómat is, mert időnként kap valami pénzt pár embertől, akiknél dolgozik.

Minden teljesen igaz, amit leírtam és elnézést a helyesírási hibákért. Ha valamit nem hisztek vagy kíváncsiak vagytok valamire, nyugodtan kérdezzetek és kérlek próbáljatok meg segítő választ írni, mert jól fogna.

2014. ápr. 19. 17:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Édesanyád hol van??
2014. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Itthon, háziasszony. Ő egy ideje Jehova tanúja lett, ez nem tetszik apukámnak, ezért még több a veszekedés.(Főleg akkor, amikor kongresszusokra akar menni, mert csak apa dolgozik és elég kicsi a jövedelme, 4 személyt eltartani meg tényleg nehéz.) Mielőtt jönnének a kommentek, hogy anyám mért nem dolgozik, erre azt tudom mondani, hogy ő akart keresni munkahelyet, de apa azt mondta, hogy inkább maradjon itthon, mert van egy lopos kereszatapám, aki velünk lakik, így kell valaki "vigyázzon" a házra. Ő azért lakik velünk, mert mamám fele házat apáékra, felét pedig keresztapámra iratta.

Tényleg senki nem bírja jól ezt a helyzetet, de csak mondják, hogy kell változtatni, közben pedig mindenki éli a szokásos életét.

Tudom, hogy furcsa minden, de tényleg igaz. Ha nem lenne igaz mással tölteném az időmet.

2014. ápr. 19. 19:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a testvéred autista? Az öcsém is az, és ha valami nagyon tetszik neki akkor tapsol, és ugrál örömében. Nem lehet kinőni, örökre ilyen lesz. Kezelni viszont lehet, gyógyszerekkel, gyengébb nyugtatókkal. Vidd el egy kivizsgálásra. A betegben sokáig lappang, aztán van egy kiváltó ok. Volt valami tragikus baleset, halál, vagy bármi más a családban, ami megviselte? Az öcsémnek 3-4 éve eltört a lába, mivel mindig futkározik megviselte hogy nem tud mozogni. A jelek ugyanazok. Legyél vele kedves, mert ezekben az emberekben több a szeretet, mint bárki másban. Beszélgess vele, légy vele megértő, támogasd. Mindenképp beszéld rá, hogy menjen el egy kivizsgálásra, azzal nem veszit semmit. Ha bármi kérdésed van, nyugodtan irj privátot. Szép napot, kellemes ünnepeket.


L/16

2014. ápr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!

A testvérem is autista. Kicsi korában egyszer beütött a villám a házba és ő ép nézte a TV-t, valószínűleg ez viselhette meg, de anya azt mondta, hogy ő mindig ilyen volt.

Azért nem tarthatnánk a kapcsolatot? Ha akármilyen gondod van vagy lesz, nyugodtan megírhatod. Próbálok segíteni.

Egyébként én se vagyok mindig ilyen, ahogy leírtam, csak pár havonta vannak ilyen rossz napjaim.

2014. ápr. 24. 18:59
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nagyon rossz helyre írtam ezt a választ, mert privátba akartam volna. Köszönöm a válaszokat és örömmel fogadok több tanécsot is.
2014. ápr. 24. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!