Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tehette ezt velem? Miért...

Hogy tehette ezt velem? Miért kellett elmondania mindent? Nem érti, hogy ezzel csak nekem árt?

Figyelt kérdés

A mostohatestvéremmel 1 éve élek együtt, akkor költöztünk ide anyával. Azt tudni kell, hogy nekem ő régen nagyon tetszett, de ezzel a legtöbb lány így van, a külseje tökéletes kb. Én igazából szerelmes voltam belé, azóta se éreztem olyat... Csak hát ő eléggé bunkó volt velem, bántott, beszólt a súlyom miatt (kövér voltam és csúnya) és folyton sírtam.

Aztán most már viszonylag normálisan nézek ki, vele is másabb a kapcsolatom, csak éppen nem érti, hogy én már nem az a lány vagyok, aki odavan érte. Sőt, ő tanított meg arra, hogy senkit nem szerethetek.

Viszont ma elmondott anyáéknak mindent, amíg a barátnőimmel moziztunk. De tényleg, mindent. Hogy hánytatom magam, hogy egész évben lógtam a suliból, hogy kikkel vagyok jóban, hogy miket csinálok és hogy miben hazudok az anyámnak... Mindent elmondott, amit eddig titokban tartottam, vagy legalábbis azt hittem, hogy ő nem mondja el.

Azt bezzeg kihagyta, hogy ő megveretett a haverjaival egy csapat egyetemistát, mert mondtak rám valamit, vagy miket művel amúgy (elég balhés).

Előadja, hogy mennyire aggódik értem, arra nem is gondol, hogy én mennyit sírtam az ő "viccei" miatt, vagy hogy miatta döntöttem úgy, hogy megváltozom és nem leszek egy érzelmes, kövér, fogszabályzós, csúnya lány.


Eddig hallgattam anyát, hogy mégis mi történt velem, miért nem beszéltem vele soha a problémáimról és csak veszekedtünk.

Most ott tartunk, hogy kedden nem akar elengedni a barátnőimmel egy külföldi koncertre, csak ha jön velem valaki, akiben bízik és figyel rám. Nyáron se akar elengedni a fesztiválokra, csak ha jön velem a mostohatestvérem és végig velem lesz.

Elakar hordani pszichiáterhez, de semmi értelme nem lenne (tudom, már jártam terápiára).



A mostohatestvérem meg csak azt mondja, hogy nekem akar jót, de ezzel csak annyit ért el, hogy nem akarok vele egy házban élni, és jelenleg inkább laknék az apámnál, akivel évente 2-szer, ha találkozom és tudomást sem vesz rólam.

Ő legalább sosem támadott hátba.



Mit mondjak neki ezek után?

Szóba álljak még vele?

Miért nem tud békén hagyni és úgy tenni, mintha nem venne észre se engem, se a "problémákat" körülöttem?

Mit csináljak, hogy anya és az apja rájöjjenek, ő sem egy szent, udvarias szépfiú, mint ahogy azt hiszik?



2014. jún. 7. 23:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Ja, mert nem hagyja, hogy folytasd a pusztító életmódodat, akkor biztos elárult..Majd később megköszönöd neki, nem kéne ennyit sajnáltatnod magad...
2014. jún. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 acelsziv ***** válasza:
74%
Tehát nem az a gond, hogy egy gerinctelen csúszómászó vagy, akinek hazugság az egész élete, hanem hogy valaki ez ellen tesz valamit. No comment.
2014. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Inkább örülnél hogy törődnek veled, és nem hagyják hogy addig hánytasd magad míg belefulladsz a saját véredbe.
2014. jún. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nem vagyok önpusztító, csak nem akarok megint egy kövér lány lenni, akin mindenki átnéz, vagy bántják.

Nem sajnáltatom magam egyáltalán, egyszerűen nem értem, hogy érte miért van úgy oda mindenki a családban, amikor olyan balhékat csinál, hogy jó, hogy nem került még börtönbe.

Nem tartom magam gerinctelen csúszómászónak (miért is lennék az??) és nem hazugság az életem. Jól érzem így magam, ha nem szeretek senkit, nem tudnak kihasználni és bántani.

2014. jún. 7. 23:19
 5/23 anonim ***** válasza:
8%
sajnálom :/ szerintem ki akar turni azért akar kikédsziteni. Légy erős és ne hagyd magad.
2014. jún. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

A lehető legjobb dolog történt veled, hogy kiderültek a súlyos problémáid. Most vélhetőleg már anyukád jobban odafigyel rád.


És igenis tessék elmenni a pszichiáterhez. Azért, mert jártál már egyszer valakihez, akivel nem sikerült előrébb jutni, így, ebben az állapotban semmiképp nem maradhatsz.

2014. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
80%
Menj már...hogy lehetsz ennyire idióta hogy magadat kínzod? van normális út a fogyáshoz pl. sportolás/edzés.. miért ilyen szar hánytatós módszerel fogysz? ezzel nem leszel előrébb sőt hátrébb tönkre teszed a saját szervezeted... meg ezt nem tudod életed végéig folytatni és ugyanúgy dagadt és csúnya leszek ha abbahagyod...
2014. jún. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%
Jól tette, hogy elmondta, ha már anyukádék maguktól nem vettek észre semmit sem . . .
2014. jún. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
98%
Ő tette neked a legjobbat ebben a történetben, ha már édesanyádék annyira el vannak varázsolódva a saját kis világukban, hogy észre sem veszik a lányukat. Azzal, hogy hánytatod magad nem leszel előrébb a szépségben, sőt... Pár év és a gyomorsavtól ki fognak rohadni a fogaid, csakhogy az egyik legszebb következményt említsem. Hidd el, rohadt fogakkal már senki sem fog azzal foglalkozni, hogy hány kiló vagy. Gondolkozz el, még nem vagy a lejtő alján, és kérj segítséget, te ugyanis beteg vagy. Ezt jobb, ha minél előbb tudatosítod magadban.
2014. jún. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
A nővérem ugyanezt csinálta, mint te és majdnem belehalt. Tényleg, sokkal egyszerűbb ledugni két ujjad a torkodon, minthogy heti 3x ki menj futni a Margit szigetre. És lehet, hogy most nem így látod, de ez tényleg önsajnálat. Méghozzá elég brutál. Sajnálom, hogy kiábrándítunk, de nem látod jól a dolgokat.
2014. jún. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!