Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért kell nekem csinálnom...

Miért kell nekem csinálnom mindent a húgaimmal?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és van két húgom, az egyik 7 éves (Brigi) a másik 6 éves (Petra). Mindketten iskolások. Viszont folyton nekem kell csinálni velük mindent!

Anyukám gyakran mondja, amikor a barátnőimmel szeretnék sétálni, hogy legyek most inkább a húgaimmal, játsszak velük, meg minden, és így alig van időm másra (a tanulásra persze van, ahelyett nem kell a tesókkal lenni) és amikor mondom anyának, hogy most inkább kimennék, sértésnek veszi, és elkezdi nekem mondani, hogy: ennyit se tudsz megtenni a családért? Meg ilyeneket mond.

És a tesóim meg... Brigit szeretem, vele jól el tudok lenni, ő nem idegesít, nem veszi el a cuccaimat, nem sértődékeny és nagyon kedves, tehát vele öröm lenni, de Petra pont az ellentéte... folyton ránkfog mindent, és anya velünk problémázik emiatt, csak mert Petra azt mondta hogy mi voltunk ilyenek.

Apa is anyának ad igazat gyakran, bár ő inkább ki szokott vinni minket, szoktunk sétálni, meg minden. Anya is jön.

De a két húgomat a szüleim maguknak csinálták, nem nekem. Miért kell az összes szabadidőmet rájuk fordítanom?

14/L


2013. okt. 4. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd neki is el,hogy az ő gyerekeid.Más kérdés,hogy a húgaid,és néha te is fogsz velük foglalkozni,de azért nekik is kell.(Mondjuk anyukádnak.Azt írtad,hogy apukád ki szokott vinni)


Még azt is kipróbálhatod hogy bizonyos időközönként te játszol a húgaiddal,ilyenek,de aztán mondjuk aznap már többet nem,szóval ha megkérdezik,akkor mondd hogy: -Anya,már ma foglalkoztam a húgaimmal 2 órán keresztül.De most elmegyek sétálni.Már elengedhetsz.


Valami ilyesmire gondolok.

2013. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
*ő gyerekeik
2013. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

anyukád nem akar rosszat, csak szeretné, hogy jó kapcsolatod legyen a testvéreiddel

próbálj meg erről beszélni anyukáddal, hogy inkább a barátnőiddel szeretnél lenni, vagy inkább mást szeretnél csinálni

2013. okt. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sem értem, már nem kisbabák, hogy ott kelljen mellettük ülni, ellennének ketten, nem lehet, hogy anyádnak a barátaiddal vagy az elcsászkálással van baja?

Esetleg tanulhatnál ezentúl barátnőkkel, vagy amit tanácsoltak, hogy ok, játszol velük, de utána elmehetsz? Azért ne vegyék már el a teljes szabadidődet.

2013. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!