Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért mindenki rám haragszik,...

Miért mindenki rám haragszik, amiért nem örülök tesómnak, ha nem érdemli meg?

Figyelt kérdés

Tesóm, ahogy 18 éves lett lelépett itthonról egy szó nélkül. Más esetben örültem volna, hogy jobb körülmények közt élhet, de pont a legrosszabbkor lépett olajra. Apám egyfolytában csalta anyut, ivott és terrorban tartotta. Anyu elkezdte gyógyszerezni magát miután nővérem elment és csak egy cetlit hagyott a szobájába. Kétszer öngyilkos is akart lenni, és csak én látogattam mamámmal a pszichiátrián 14 évesen, pedig tesóm is tudta mi van itthon még sem bírta felemelni a telefont!

Most már anyu jól van, elvált aputól és decemberbe összeköltöztünk a barátjával. Elég jó minden, de tesóm megüzente mamával (annyi se volt benne, hogy anyunak szóljon) , hogy haza jön és keressünk neki munkát, meg itt akar lakni, "amíg össze nem szedi magát".

Anyu úgy örült neki, hogy végre láthaja és itt lesz velünk az unokaöcsém is, hogy teljes extázisba esett. Még a barátja is örül, vettek egy csomó cuccot a babának. Nekem ez nem tetszik, és hangott is adtam ennek. Nem tudom csak úgy elfelejteni, hogy kiment külfödre (hát, nem epret volt szedni az biztos) és most haza jön egy féléves kisgyerekkel, és még mindenki körül is ugrálja. Nem volt itt a nehéz időkben. Olyan volt, mint egy patkány, aki elsőként hagyja el a sűlyedő hajót, akkor most a jóból se vegye ki a részét. El se köszönt, pedig akkoriban csak Rá tudtam számítani, mert anyu depressziós volt, apu pedig alkoholista.

Miért mindenki rám húzgálja a száját, hogy nem ugrálok örömömben? Persze nekem is nagyon hiányzik és szeretném megölelgetni az unokaöcsémet, de annyit szenvedtem miatta.. nem tudom azokon a rémes hónapokon túl tenni magam, amik sokkal könnyebbek lettek volna, ha itt van velünk.

17/L


2014. jún. 21. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Jól tette a testvéred, hogy lelépett! Édesanyád gyanúsan hamar szert tett olyan barátra, akihez oda is költöztetek!
2014. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Igazad van. Te sokkal reálisabban látod a dolgokat, mint édesanyád. Ugyanakkor a lányáról van szó, nyilván hiányzik neki.

Szerintem maradj ezek után csendben, a dolgok majd kiforrják magukat.

2014. jún. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Két éve vannak együtt és együtt fizetjük vele az albi pénzt. Szóval ne kötekedj, Kedves #1!

Ha meg jól tette most miért jön vissza? Azt is jól tette, hogy éjjel az ablakon szökött ki, köszönés nélkül?!

2014. jún. 21. 17:55
 4/17 anonim ***** válasza:
39%

„Egy embernek volt két fia. A fiatalabbik egyszer így szólt apjához: Apám, add ki nekem az örökség rám eső részét! Erre szétosztotta köztük vagyonát. Nem sokkal ezután a fiatalabbik összeszedte mindenét és elment egy távoli országba. Ott léha életet élve eltékozolta vagyonát. Amikor már mindenét elpazarolta, az országban nagy éhínség támadt, s nélkülözni kezdett. Erre elment és elszegődött egy ottani gazdához. Az kiküldte a tanyájára a sertéseket őrizni. Örült volna, ha éhségét azzal az eledellel csillapíthatta volna, amit a sertések ettek, de még abból sem adtak neki. Ekkor magába szállt: Apám házában a sok napszámos bővelkedik kenyérben – mondta –, én meg éhen halok itt. Útra kelek, hazamegyek apámhoz és megvallom: Apám, vétkeztem az ég ellen és teellened. Arra, hogy fiadnak nevezz, már nem vagyok méltó, csak béreseid közé fogadj be. Csakugyan útra kelt és visszatért apjához. Apja már messziről meglátta és megesett rajta a szíve. Eléje sietett, a nyakába borult és megcsókolta. Erre a fiú megszólalt: Apám, vétkeztem az ég ellen és teellened. Már nem vagyok méltó arra, hogy fiadnak nevezz. Az apa odaszólt a szolgáknak: Hozzátok hamar a legdrágább ruhát és adjátok rá. Az ujjára húzzatok gyűrűt, és a lábára sarut. Vezessétek elő a hizlalt borjút, és vágjátok le. Együnk és vigadjunk, hisz fiam halott volt és életre kelt, elveszett és megkerült. Erre vigadozni kezdtek.

Az idősebbik fiú kint volt a mezőn. Amikor hazatérőben közeledett a házhoz, meghallotta a zeneszót és a táncot. Szólt az egyik szolgának és megkérdezte, mi történt. Megjött az öcséd, és apád levágta a hizlalt borjút, hogy egészségben előkerült - felelte. Erre ő megharagudott, és nem akart bemenni. Ezért az apja kijött és kérlelte. De ő szemére vetette apjának: Látod, én annyi éve szolgálok neked és egyszer sem szegtem meg parancsodat. És nekem még egy gödölyét sem adtál soha, hogy egyet mulathassak a barátaimmal. Most meg, hogy ez a fiad megjött, aki vagyonodat rossz nőkre pazarolta, hizlalt borjút vágattál le neki. Az mondta neki: Fiam, te mindig itt vagy velem, és mindenem a tied. S illett vigadnunk és örülnünk, mert ez az öcséd halott volt és életre kelt, elveszett és megkerült.”

2014. jún. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm #4! :) Értem a "meséd" lényegét, és meg is értem anyu örömét, de rám miért kell haragudni, ha én nem vagyol ilyen felhőtlen boldog miatta?

Én is hibáztam már, fogok is nem egyszer, de talán néha, ha felhívott volna, vagy csak a három és fé év alatt 1x haza jött volna..most minden más lenne.

2014. jún. 21. 18:04
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
nehéz, tudom, de bocsássál meg neki, mégis csak a testvéred!!
2014. jún. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
bocsásson meg neki? ... nos, mindenki őt fogja körülugrálni ... miután érzi, hogy visszafogadták, és még csak a szemére sem vetnek semmit el fog uralkodni a családon ... főleg a húgán ... a húg el fog menekülni otthonról 1-2 éven belül ... és senkinek nem fog hiányozni, mert a nővérke kellően ellene fordítja majd a családot ... ez van
2014. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
A mese meg a kérdező testvére között van egy lényeges különbség. A fiú a történetben megbánta amit tett és bocsánatot kért...
2014. jún. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
az én apám skizofrén alkoholista volt és még csak koleszba sem mertem elmenni,mert féltettem a családom. Testvéredet is megértem,hisz nem bírta tovább idegekkel valószínüleg kikészült ezért ment el köszönés nélkül,de az hogy utána semmi hírt nem adott magáról az tényleg szemét húzás és az sem érdekelte legalább veled mi van..Mondhat bárki olyat hogy dehát a testvéred,de pont ezért én féltettem volna a testvéremet apámtól és mindig megkérdeztem volna mi van stb.
2014. jún. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
en biztos ugy allnek mint te vagy meg aljasabb modon, ha 1 barat igy szarba hagyna, azt szemkozt kopnem!
2014. jún. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!