Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha a 13 eves ocsem...

Mit tegyek ha a 13 eves ocsem iszik?

Figyelt kérdés

Az ocsem 13 eves es elkezdett BMX-ezni, ezaltal egy uj haveri tarsasagba keveredett. Mostanaban igen nagy lett a szaja, azt hiszi, hogy o a nagyfiu es o neki mindent lehet. Elmondta, hogy neha hajnalban 'kiszokott' bmxezni a haverjaival, valamint, hogy neha, amikor xy hoz piat isznak belolen Azt mondta nem sokat, csak par kortyot. Pont ma hivtam fel delutan, mire nehezen forgo nyelvvel beszelt, megkerdeztem ivott-e, mire azt valaszolta: nyugi csak xy hozott futyulost es megkostoltuk, csak egybe lehuztam es megutott.

Kerdem en, mit lehet ilyenkor tenni?

Ugymond jo testveri kapcsolatban allunk es nem akarom bekopni, az csunya dolog lenne tolem, de ezt az egeszet sem nezem jo szemmel... Nem tudom mi lenne a helyes, mert nem akarom, hogy csalodjon bennem, plusz o is tud olyan dolgokat rolam, amit anyuek nem. Tanacs? Van/volt valaki hasonlo helyzetben?


17/L



2014. jún. 26. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
13 évesen fogalma nincs róla, mi az alkoholmérgezés. Egy-egy ilyen "lehúztam"-ból egy soványabb, kisebb növésű gyerek akár eszméletlen is lehet, ha nem megy rá az agya! Az alkohol nem játék, és főleg nem kisgyerekek kezébe való! Akkor is elmondanám a szüleimnek, ha az én titkaim mennek rá! 13 éves gyerek ne alkoholizáljon és ne járjon ilyen társaságba! SZülőként annyit mondok, hogy a biciklije bukná, ha nem hagy fel az életmódjával! Úgy vágnám ki, hogy csak úgy nyekken a bmx!
2014. jún. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess vele, de nekem is 12-13 éves koromban volt ez a kipróbálós időszakom. Nekem is volt, hogy kicsit sokat ittam, amikor pálinkát ittam ki is hánytam. Ez a szárnyöltögetés időszaka. Nagyobb valószínűséggel kap alkoholmérgezést, ha 18 éves koráig hozzá sem nyúl a szeszhez és egyszer csak bumm, jön minden. Arra figyelj, hogy ne gyakran csinálja ezt, havonta egy ilyen belefér, lesz majd egy csúcspont, aztán csillapodik ez a dolog.
2014. jún. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2014. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. nek igaza van, 1 oszt tars eretsegi utan ihatott 1x, lattam bar csak a kepeket, a gyerek a sajat vizelet stb ben fetrengett ugy kiutotte magat!
2014. jún. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Skorpió87 ***** válasza:
Nem egyszerű. Minél jobban tiltod, annál jobban fog iszogatni titokban. Most kamasz, nem igazán fogja érdekelni ki mit mond. Ha csak be nem rúg és el nem gondolkodik. Csak nehogy a pia után jöjjön a cigi, a füves cigi... Amikre pénzt akar költeni...Meg kéne ismerned milyen haveri kör ez. De lehet, hogy nem merülnek bele még jobban. Mindenesetre próbálj a dolgok után járni, csak csínnyán az iszogatással. Amúgy sem ebben a korban kéne iszogatni, mi lesz később...?Annak nem vagyok a híve, hogy pont 18-19 éves korára lenne érett, mert kipróbált 1-2 dolgot. Akkor sem gyerekkorba való az ilyesmi!
2014. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Krydon válasza:

Állítsad le az öcsédet . Ne engedd neki . Mutass neki olyan dolgokat amik már megtörténtek alkohol fogyasztás esetén.

Pl.: Menny föl a net-re és írd be: Alkohol fogyasztás veszélyei,majd hiívd oda és mutasd meg neki. Énis 13 vagyok tudom hogy hogyan lehet lebeszélni dolgokról.

2014. jún. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitseget!! 2., a Tied volt a leghasznosabb!:)

Ilyen dologrol nem lehet csak ugy 'leallitani'. Az hogy peldakat mutatok neki, nem megyek semmire. Nem alkoholista, es vagy szazszor hallott mar ilyet.

Az a baj mindig azzal jon, hogy en rosszabb dolgokat is csinaltam ennyi evesen. Es igaza van, mi is csinaltunk ilyeneket, csak en erettebbnek es frlelossegteljesebbnek tartottam magam. Ezert nehez. :)

2014. jún. 27. 14:34
 8/9 anonim válasza:
Akaszd ki a hátsó rotorféket (ha van) XDD
2014. júl. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Keress a neten elrettentő videókat,részeg,lepusztult emberekről akik rossz társaságba keveredtek stb. mutasd meg neki és mondd azt,hogy nem kell abbahagyni a haverjaival való találkozást csak ne igyon,mert rohadt egészségtelen és hülye lesz tőle.
2014. júl. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!