Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az életemnek miért kell...

Az életemnek miért kell tönkremennie, mert neki gyereke lett? Hogy lehet ilyen? Mit tegyek, hogy befejezzék?

Figyelt kérdés

A nővérem (csak féltestvér) 18 évesen terhes lett, megtartotta. Itt laknak anyánál, a barátja alkalmi munkákat vállal, a testvérem pedig itthon van egy 4 hónapos gyerekkel, aki folyamatosan sír.

Azt mondták, hogy észre se vesszük majd őket, de ez nem így van.

A barátja piszkál, folyton mondja, hogy mennyire rosszul vagyok nevelve és el vagyok kényeztetve, a nővérem kiborul mindenen. Pl. tegnap azon, hogy a rokonok mondták, milyen csinos vagyok, erre kirohant sírva, hogy én mindig a középpontban akarok lenni. Vagy valamelyik nap megjegyeztem, hogy én nem úgy akarom végezni, mint ő, erre üvöltözött velem (!), hogy neki igenis boldog az élete, mikor meg annyit mondtam, hogy "azt látom", otthagyott.

Kaptam apától egy autót, mert meglett a jogsim és a nyelvvizsgám is és múltkor elkérte a barátja, hogy kipróbálja, mert "minden álma egy ilyen autót vezetni". Mondtam, hogy az csak álom marad, mert nem viheti sehová, ezen is besértődtek. De könyörgöm, pár hónapja még a barátja lehordott mindennek, mert a legjobb barátnőmmel elvittük az anyja SUV-ját és már anya barátja szólt rá, hogy vegyen vissza, mert semmi joga így beszélni velem.

Kaptam egyenesen Párizsból macaron-t, de kiderült, hogy a nővérem és a barátja megették és mikor szóvá tettem, csak annyi volt, hogy ne kapjam fel ezen ennyire a vizet.


Bármit csinálok, belekötnek, mintha lenne joguk beleszólni. Neveljék a saját gyereküket, én eddig tök jól elvoltam nélkülük.


Már mondtam anyának, hogy elköltözök valahová, de azt mondja, hogy kibírható ez, majd beszél velük, de semmi hatása és én lassan már megőrülök.


2014. jún. 30. 15:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
Költözz el! Minél hamarabb! Nekem is hasonló volt a helyzetem csak én 15 éves voltam,alig vártam már,hogy nagykorú legyek,és elmehessek otthonról mert besokkaltam. Minél előbb annál jobb. Ha sokáig halasztod lehet,hogy egy idegroncs leszel már...
2014. jún. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak kell őket helyrerakni!Költözz el ha lehet.
2014. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
62%
Költözz el, az ilyen "érzékeny lelkeken" csak az segít, ha szembesülnek a való élettel és kapnak egy-két pofont. Akkor majd értékelni tudják, hogy jelenleg miben élnek. Lehetséges, hogy a nővérednek is használt volna.
2014. jún. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

De anya nem engedi, hogy költözzek.

Elvárják, hogy vigyázzak a gyerekre, ha pedig sír, miközben velem van (mindenért elkezd sírni, azért is, ha csak ránéz az ember), az apja kapja ki a kezemből, hogy azonnal tegyem le, meg mégis mit művelek vele, hogy sír.

2014. jún. 30. 16:03
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha te vigyázol a gyerekre, mit keres ott az apja?

Avagy, ha ott van az apja - akkor miért te vigyázol rá?

Magyarázd el nekik azt is, hogy így olyan hisztérika lesz a gyerekből, amilyet még nem láttak.

2014. jún. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Hát pl. úgy, hogy ők lemennek a földszintre tévézni, vagy ebédelni/vacsorázni és akkor áthozzák hozzám, vagy ilyenek.

Ahogy hallják, hogy sír, az apja rohan be a szobába, hogy "biztos nem figyelek rá és valami baja van".

2014. jún. 30. 16:11
 7/34 anonim ***** válasza:
41%

Ne haragudj, ha esetleg megbántalak, de szerintem is el vagy kényeztetve. Autót kapsz, Párizsból macaron-t, még dícsérnek is, hogy csinos vagy (ami persze nem baj), de szerintem is egy kicsit el vagy kényeztetve, és még beszólsz, nem akarod úgy végezni, mint ő, mintha egy család rossz dolog lenne. Igen, fiatalon lett anya, de attól miért végezte rosszul? A mai fiataloknak nehéz elindulniuk. És még téged védenek anyukáék is.

Ettől függetlenül elhiszem, hogy rossz egy 4 hónapos csecsemővel úgy, hogy te pihennél, de szerintem azért egy kicsit te is visszavehetnél. Kicsit tehetnél engedményeket te is.

2014. jún. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi az,hogy nem engedi? Ha ven elég pénzed akkor keress egy albérletet vagy keress egy ismerőst\barátnőt és olcsóbb is lesz a közös költség. A gyerek meg nem a te felelősséged. Állj a sarkadra!
2014. jún. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, fiatalon lett anya, de attól miért végezte rosszul?"


Nekem a leírásból az jön le, hogy nem tervezett baba volt.

Megértem a nővéredet is, mert nem lehet egyszerű azt látni, hogy neked minden összejött, neki meg nem éppen úgy, ahogy tervezte.


Annak viszont semmi értelme, hogy ha sír a baba, rád rontanak, és kiveszik a kezedből. Próbáld meg elmagyarázni az apjának, hogy egy kisbaba sokat sír, mert máshogy nem tud kommunikálni. Nem feltétlenül csinálod rosszul, lehet, hogy fáj a hasa, jön a foga...stb.

És ha csak ideges lesz mindenki a gyereksírástól, akkor az idegességet megérzi, és még jobban fog sírni. Az a lehető legrosszabb, hogy kikapja a kezedből.

2014. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Nem bántasz meg, mondtak már rám rosszabbat is, mint hogy elkényeztetett.

Lehet, hogy az vagyok, de engem nem zavar.

Nem hiszem, hogy túlságosan boldog lenne, mert pszichológushoz jár, folyamatosan veszekszik a barátjával, aztán velem is, sehova nem jár, csak itthon ül, érettségije sincsen.

Milyen engedményeket tegyek!?


Pénz az van, vagy apához is mehetnék, de még nem vagyok 18 éves.

2014. jún. 30. 16:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!