Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyám évek óta drog függő....

A bátyám évek óta drog függő. Nagyon félek, hogy meg fog halni. Mit tenne más a helyemben?

Figyelt kérdés
Elvonón többször is volt már,egyiket sem csinálta végig.(nem önszántából ment be) 30-éves nincsen barátnője,sem élet célja.Mostanában egyre többször adagolja túl magát. Mit tudok tenni? (anyukámmal él,és néha még neki is ad belöle) :(

2014. júl. 21. 23:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

- magadert.hu

- addiktológushoz mennék

- 12 lépéses programra mennék - szenvedélybetegek családtagjainak

- családállításra mennék a témában.

2014. júl. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
12 lépéses programra nehogy elküldd, annál idiótább találmány nincs, egy átnevelő-agymosótábor. Addiktológus lehet a jó megoldás, meg hogy mellette álljatok mindannyian. Ha jóban vagy vele, legyél vele sokat, üssétek el együtt az időt.
2014. júl. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos mindig és minden nap be van drogozva.Ha nincsen akkor fekszik az ágyban.Már igazából rég elvesztettem a testvéremet!
2014. júl. 22. 00:29
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Tudom le leszek pontozva de nem érdekel.Kérdező,őszintén sajnállak,nagyon rossz lehet ezt végig nézni neked,de a testvéred magának csinálja.Te nem válallhatsz felelősséget az ő életéért.magának keresi a bajt,fogadd el.Én nagyon haragos vagyok az ilyen mocskos drogosokra akik elcseszik az életüket és ezzel együtt másokét.
2014. júl. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nem könnyű, és nem is lehet, de felkészülnék a halálára.
2014. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem te hány éves vagy? Egy 30 éves testvér, már eléggé benne van a korban, "nagy testvér". Ha mindig be van drogozva valószínűleg be is lesz. Ha nagykorú vagy,m iért is kell neked együtt élned egy drogossal. Ha nem szabad akaratából meg el addiktológiai kezelésre az egész történet értelmetlen. Ne a család akarja hogy változom, hanem Ő. A drogozás sok pénzbe kerülhet. Minden drogos mellett ott áll egy társfüggő családtag. Rossz hírem van, semmit se tudsz tenni, anyukádat beszéld le arról, hogy Ő is rászokjon. H
2014. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Elnézést most olvasom, nem éltek együtt a testvéreddel.Úgy van ahogy leírtad, sajnos már Ő csak testben a testvéred. Az Ő életét már nem Ő hanem a drogok irányítják. Az ilyen emberek elveszítik munkahelyüket, barátaik támogatását. Minden szabad idejük a drogok beszerzéséről szól, ami kell a túléléshez az elvonási tünetek miatt. Olyan szinten függő lehet, hogy ezzel kapcsolatban Te nem tudsz már mit tenni. De az édesanyáddal igen!!! Nincs olyan családtag akitől esetleg segítséget tudnál kérni? Édesanyád társfüggősége és támogatása akár halálos túladagoláshoz is vezethet a tesódnál. Érdeklődj utána, ha valaki egy másik személynek ad át drogot az bűncselekménynek számít-e? A magyar drog törvény nagyon szigorúan szabályozza a drogozást. Szerintem annak számít! Egy rendőrségi razzia ismeretlen bejelentésre talán megijeszthetné anyukádat! Elnézést de kívülállóként ez a igazság.
2014. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy többször is túladagolta magát? Milyen szert fogyaszt? Ezek a dolgok azért lényegesek.

Amúgy nagy menyiségű hallucinogén lehet, hogy egy életre elvenné a kedvét a drogoktól. Hallottam, hogy alkohol függőkön kiserleteztek még anno LSD-vel és elég jól bevált.

2014. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%
Életcélt próbálhatsz mutatni neki, az talán elég motiváció, hogy legalább akarjon leszokni. Persze nem garancia a sikerre, de talán segít.
2014. júl. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Életcélt akkor érdemes mutatni neki, ha már tiszta. Függőként nem fogja érdekelni.
2014. júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!