Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadjam el hogy...

Hogyan fogadjam el hogy készen állnak akár meghalni is a drogért, az anyukám és a bátyám? Tudvalaki tanácsot adni?

Figyelt kérdés
26-éves vagyok .Nem mennék most abba bele hogy hogyan jutottak el idáig stb... Mindketten évek óta drogoznak,többször rosszúl lettek már tőle(köreikben haltak is meg).Probálkoztam segítséggel megállitani öket(elvonó stb),de rövid idő után vissza álltak.Mostanra BIZTOS hogy reménytelenek.Tehát olyan mintha halálos betegek lennének és "várnám"a halálukat.Rossz körülmények között élnek,sokat vitáznak.Ha nem látogatom őket,az eszem akkor is azon jár..És nagyon félek.Hogyan legyek erős?

2014. júl. 3. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezzel a kérdéssel szakemberhez fordulj! A következők a kompetensek:

háziorvos

addiktológus (kerületi szakrendelőben)

családsegítő (kerületi családsegítő központban)

12 lépéses anonim program szenvedélybetegek hozzátartozóinak

12 lépéses anonim program kodependenseknek

Majd számolj be, mit mondtak!

2014. júl. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Ha van rá pénzed, menj el egzisztenciális pszichoterapeutához. Ők foglalkoznak halállal kapcsolatos kérdésekkel.

Ha nincs rá pénzed, akkor ajánlom Yalom könyveit.

2014. júl. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szomorú


apósom nem drogos volt "csak" dohányzott, de olyan erős szenvedéllyel hogy inkább belehalt, csak ne kelljen lemondania róla

az utolsó héten már úgy cigizett hogy egyik kezében az oxigénmaszk a másik kezében a cigi, hol egyikből hol a másikból szívott egy slukkot

semmi pénzért nem mondott volna le a cigiről, inkább tudomásul vette hogy meghal, így is lett


szerintem amíg ők nem akarják te fölöslegesen erőlködsz

ne is kínozd magad, ez a függőség, minél tovább élnek benne annál kisebb az esély hogy fel tudják adni


teljesen érthető hogy szomorú vagy és vígasztalással nem segítünk, de ha le is mondanak a drogról, talán már annyira elhülyültek hogy önálló életre képtelenek lesznek :(

2014. júl. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Volt évekkel ezelőtt egy műsor amiben egy szakember azt tanácsolta a drogos gyerekével már minden segítséget megpróbáló de kudarcot valló anyukának,hogy ne tegye tönkre a saját életét és ne tekintse már a gyerekét a sajátjának,mert az már nem az ő gyereke hanem a drogé!

Bennem nagyon megmaradt ez a mondat! Előszörre furcsán hangzott,de belegondolva nagyon is igaz!Ha már tényleg minden tőled telhetőt megtettél és már a te életed rovására megy az ő makacs szenvedélyük akkor szerintem is inkább engedd el őket!

2014. júl. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. júl. 7. 15:02
 6/8 anonim ***** válasza:
csak szakember tudna segíteni, de csak akkor ha ők is leakarnak szokni. kényszeriteni nem lehet őket.
2014. júl. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudnak leszokni akkor szeresd őket amíg lehet.A szeretet csodákra képes.
2015. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a szeretet akkor képes csodákra, ha az, aki kapja, képes befogadni. Egy erős drogos már csak pénzt akar a szerre.
2020. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!