Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A tesóm falcol (vagdossa...

A tesóm falcol (vagdossa magát) és a szüleim szarnak rá! Mit tehetnék? Nagyon aggódom érte! Én 18/l ő 16/f

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 21:21
1 2
 1/12 anonim válasza:
pszichológus?? Ha nincs rá lehetőségetek akkor kideríteni az okát és megoldást keresni rá, na jó ez egyszerűen hangzik de nem az
2014. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
2 atyai pofon megoldaná a dolgot.
2014. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vidd el pszichológushoz te.
2014. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sulipszichológus? Osztályfőnök vagy megbízható tanár? Sulivédőnő, suliorvos? Valakinek el kéne mondani.
2014. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Elvileg a háziorvos tud beutalot adni pszihologushoz és akkor az sztkba ingyenesen kap pszihiatriai ellátást. Más hozzatartozotok nincs esetleg akivel beszélni tudnál?
2014. aug. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Beszélj vele hogy menjen el pszichológushoz. Ha nem hallgat rád, akkor szólj egy olyan felnőttnek akiben megbízol. (Tanár, rokon stb.)
2014. aug. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
figyelmet követelő hisztis kis liba ha most figyelnek rá sose nő fel a való életben senkit nem fog érdekelni a feleleges és dáma feszültséglevezetése
2014. aug. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Nehéz kérdés, érthető, ha nem túl sok válasz érkezett. Én is tanácstalan vagyok. Nem az anyja vagy, tehát a jogaid korlátozottak a tesóddal kapcsolatban. Csak azt írom le, mit tennék, ha az én fiam művelne ilyet.


Először tájékozódás, megbeszélés, kikérdezés--feltéve, hogy hajlandó kommunikálni.

Pár nap után pedig mindenképp pszichológus. Ingyenes nem sok van, tehát kérdés, hogy meg lehet -e fizetni.

Közben bemennék az iskolájába és jó alaposan kifaggatnám a tanárait, mit tudnak a srácról. Hogyan változott a viselkedése, vannak-e barátai a suliban, verekszik, vagy visszahúzódó ” nyuszi ”, van –e önbizalma, nem kellene –e iskolát váltani, és a többi.

Közben folyamatosan próbálnék beszélgetni vele, de óvatosan, mert az erőltetés csak ront a dolgon.


16 évesen csak néhány baja van egy embernek:

--Az osztálytársainak tízszer drágább okostelója van mint neki, tehát lúzernek érzi magát.

-- Félős, nem igazán tud lányokkal barátkozni.

-- Fél a jövőtől, a felnőtté válástól. Arra gondol, hogy iskola után rögtön munkanélküliként kezdi az életét.

-- Gyilkolják egymást a szülei, de ő mindkettőjüket egyformán szereti.

-- Most döbben rá, hogy esetleg homoszexuális.

-- Öröklött hajlam pszichés zavarokra. ( Mi a helyzet a nagyszülőkkel?)


Ezekről egy 18 éves lánytestvérnek nehéz beszélni. Jobban menne, ha 5--6 évvel idősebb lennél. De valakinek mégis tudnia kellene a dologról. Háziorvos, esetleg rokonok. Nagynéni, nagybácsi- ha van.


A szeretet is gyógyít. Ha látja , hogy odafigyelsz rá ( de nem tolakodóan figyelsz ! ), ha látja, hogy legalább egy embernek fontos az ő élete, már az is sokat segíthet.

2014. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
82%
Én úgy tudok neked válaszolni, hogy 2 éven át én magam is vagdostam magamat. Szinte függő lettem, nem bírtam leállni. Aki nem volt még benne nem is érti, hogy ez valóban függőséget tud okozni. A lényeg itt az hogy miért kezdte el. "divatból" vagy pedig mély oka van. Mindenképp pszichiátert igénylő súlyos probléma. Innen nincs már messze egy öngyilkossági kísérlet. Oda kell figyelni rá.
2014. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%
hát figyelj, véletlen ha szentes közelében laktok, és nem tesz nagy gondot átjönni, akkor én megpróbálhatok segíteni neki:D 19/f
2014. szept. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!