Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti befogadnátok az unokatesóto...

Ti befogadnátok az unokatesótokat albitokba határozatlan időre?

Figyelt kérdés

Egy sráccal lakom együtt egy kétszobás (de egybenyíló) albiban. Az unokabátyámnak el kell jönnie az exétől, és szeretett volna hétfőn nálunk aludni (elég jó a viszonyunk). Igazából nincs még másik albérlete, és nem tudom, szívtelen vagyok-e, ha nem fogadom be határozatlan időre őt. ("amíg nem talál másik helyet")


Nem magam miatt, felőlem akár ellehetne itt, de a lakótársam szobáján járnánk át, meg a saját barátom sem lehetne itt a szobámban soha. Meg nyilván a lakótársamat se akarom annak kitenni, hogy egy kvázi idegen ember itt lakjon ki tudja, meddig.


Szerintetek hülye vagyok? És, ha velem értetek egyet, hogy közöljem vele? Egyáltalán egy éjjelt se engedjek? vagy kössem ki, hogy csak egy este? És ha nem megy el, tegyem ki a cuccait?:(


26N, 26F (lakótársam) és 35F (unokatesóm)


2014. aug. 30. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Most csak egy estét kér. Aztán addig könyörög, amíg megesik rajta a szíved, és több éjszaka lesz. Ha már ott van, minek siessen új lakóhelyet keresni?? Így kényelmes. Neki.

Egy éjjelt sem. Felnőtt férfi! (lenne)

Mond, hogy sajnálod, de nem teheted meg sem magaddal, sem a lakótársaddal, sem a barátoddal. Nagy fiú már, oldja meg.

Megsértődik, ám legyen. Ha ott lakik, egy-két éjjel ott alszik, kavar, kényelmetlen helyzetbe hoz, akkor is bedurcizhat. Ne hason meg, nem gyerek már. Éljen úgy, mint egy felnőtt, felelősségteljes férfi.

2014. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Így nem. Ráadásul nem is saját lakás, a tulaj és a másik albérlő engedélye nélkül nem is fogadhatnád be.
2014. aug. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Ja, sajnos ez így szokott lenni, csak egy este, csak egy hét, aztán már el se akar menni onnan, mert neki kényelmes. Plusz neked is egy idő után idegeidre menne, hogy mindig ott van plusz egy fő, se egyedül nem lehetsz, se magánéleted nincs.


Az meg hab a tortán hogy ezzel még egy embert hozol kellemetlen helyzetbe.

2014. aug. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem.
2014. aug. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Én segítenék, ha a lakótárs is hozzájárul. Elvégre család vagyunk.
2014. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
"El kell jönnie az exétől" Vagyis még ott van, de tudja, hogy el kell jönnie. Akkor mi a fenének nem keres albérletet? Sürgős neki, nincs hova mennie, akkor miért nem lógott már akkor a hirdetéseken, amikor megtudta, hogy mennie kell? Miért opció egyáltalán, hogy a nyakatokra költözik egy majdnem 10 évvel idősebb ember olyan körülmények közé, ami igazság szerint még két embernek sem ideális (egybenyíló szobák)? Miért nem mered ezt közölni vele? Nem a te lakásod, kettőtöknek van kiadva, egybenyíló szobák vannak, nem tudod ideiglenesen se befogadni. Nem arról van szó, hogy délután kidobták és estig nem talál mást,ezért kellene befogadni, ráadásul, ha 35 évesen arra apellál, hogy majd hozzád becuccol "csak amíg nem talál mást", holott van ideje találni, nem egyik napról a másikra tette ki az exe, akkor mérget vehetsz rá, hogy a nyakadon marad.
2014. aug. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. A tulajnak semmi köze ahhoz, hogy milyen vendéget fogadsz.


2. A lakótársaddal nyilván egyeztetni kell előre. Te tudod, hogy milyen a viszonyotok, meg lehet-e ezt egyáltalán kérdezni tőle.


3. Attól szerintem kell tartani, hogy tartósan be akarna ott rendezkedni. Melyik 35 éves férfi akarna tartósan az unokatestvérével osztozni egy szobán úgy, hogy a szomszédban ott alszik egy idegen? Ez azért nem tűnik túl csábítónak.


4. Nekem van olyan unokatestvérem, aki befogadnék így egy pár napra, és olyan is van, akit nem.

2014. szept. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon jóban vagyok az unokatestvéreimmel, így nem lenne kérdés számomra. Ha a lakótársam beleegyezik, akkor kikötném, hogy maximum egy hónapról lehet szó és ez idő alatt a rezsit harmadoljuk.

Nálunk párkapcsolati probléma sem lenne ebből, van annyira családcentrikus a párom is, hogy megérti, ha "bajban" van egy rokon, akkor azon segíteni szokás. Lehet marha kényelmetlen lenne az a pár hét, de fordított helyzetben nekem is jól esne, ha segítenének. Szerencsétlennek így is van elég baja, gondolom dolgozik, hova menjen, ha a családjára sem számíthat?

Beszéld meg a lakótársaddal és ha ő beleegyezik, akkor köss ki egy fix időt, amit be tudsz vállalni, majd segíts neki albérletet keresni. Én ezt tenném. Sosem tudhatod neked mikor lesz szükséged hasonló segítségre, amikor jól fog jönni, hogy az unokabátyád a közelben van. Ha te nem segítesz, ő sem fog.

2014. dec. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mi a fene ***** válasza:
Osztom a 8-as véleményét, de attól is függ, hogy eddig milyen viszonyban voltatok. Ő segitene -e neked. Pár hetet adnék nekik, cuccot csak minimumot hozzon, és keressen albit magának.
2014. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!