Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti befogadnátok a gyerekkel...

Ti befogadnátok a gyerekkel egyedül maradt testvéreteket, ha lenne nekik egy külön szoba de a párotok ellenezné a dolgot?

Figyelt kérdés

Mindig jó volt a kapcsolatunk, számíthattunk egymásra.

A férje külföldön dolgozott és mint kiderült, ott is csinált egy gyereket.


A nővérem 26 éves, dolgozik, a kislánya 2 lesz. Anyagilag pont kijönnének hónap végére, de érzelmileg és a gyerek miatt nagy segítség lenne neki, hogy velünk van.


2013. aug. 15. 10:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Átmenetileg mindenképpen.

Tartósan... ez már nehezebb kérdés, ha a férj ellenzi. Ehhez többet kéne tudni, miért ellenzi, kié a lakásotok stb.

2013. aug. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Amíg kicsit összeszedi magát, ő úgy gondolja, talán januárig. De maximum egy évig.


A ház az enyém, hitel van rajta de azt én fizetem, csak a rezsit felezzük. 1 éve élünk együtt.

2013. aug. 15. 10:31
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

A párod miért ellenzi?


Ha a testvérem nem egy balhés, ingyenélő természet, hanem egy tisztességes, dolgozó, normális nő, aki ráadásul ennyire pórul járt, akkor szerintem nem lenne akadálya annak, hogy befogadjuk. Igen, a férjemmel lehet, hogy kicsit más lenne a kapcsolatunk egy időre, de ha az ő testvére kerülne ilyen helyzetbe, akkor is gondolkodás nélkül befogadnám; a szüleit is bármikor ápolnám feltételek nélkül. Erről is szól a házasság, az ő családja az én családom is.


Annyi kikötést tennék, hogy a befogadás nem végleges és nem életreszóló, de amíg a kislányt bölcsibe/oviba tudja adni és rendezni az anyagi helyzetét, olcsóbb albérletet találni, megoldani a gyerektartást, addig nyugodtan maradhatna nálunk.

2013. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
Nehéz kérdés, mert segíteni kellene neki, de rámehet a párkapcsolatod...
2013. aug. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mertekben egyetertek a 3-as valaszadoval!En is igy tennek!
2013. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%
Igen, mivel a testvéred a testvéred, nem csak egy akárki. Ő mindig a családod marad és a családtagok segítenek egymáson. A párod meg "csak" a párod. Nem lehet tudni meddig lesz része az életednek. A tesód viszont mindig az marad. Viszont ha nem segítesz, rossz hatással lehet a kapcsolatotokra.
2013. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Már dolgozik és bölcsis a gyerek. 3 hónapja derült ki a dolog, válás elindítása, munkahellyel beszélni, bölcsit keresni. Eddig jól bírta, de most összeomlott. A férje szeptember közepén jön haza az új családjával, addig ki kell költöznie mert az a férje öröksége. Nem szeretném, ha egyedül lenne.


A párom nem indokolja meg normálisan. Annyit mond, hogy sok baj van a gyerekkel, de hogy pontosan mi azt nem mondja. Esténként nem ébred, szépen eszik, szobatiszta. Teljesen átlagos gyerek. Nyilván néha hangos játék közben, de nem randalírozik este 11kor vagy ilyesmi.

2013. aug. 15. 10:40
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

Ha a tied a lakás, akkor nem kérdés. És ha a párod ráadásul nem is a "férjed", hanem "csak" a barátod, akkor meg pláne nem kérdés. (Azt hittem, te is férjnél vagy, de most látom, hogy nem derült ki még.)

Persze kérnék a rezsibe hozzájárulást, vagy én magam kifizetnék a tesómék részét is, hogy a párom ne nyafoghasson emiatt.

És erősen elgondolkoznék azon, hogy ha tőlem elvárja, hogy hagyjak cserben a bajban egy ilyen közeli családtagot, akkor ő milyen jellem, és vajon én meddig számíthatnék rá, ha valami bajom van...

2013. aug. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
28%

6A párod meg "csak" a párod. Nem lehet tudni meddig lesz része az életednek. A tesód viszont mindig az marad.


-azért nem tudhatjuk, hogy nem élete egyetlen igazi tárást veszélyezteti ez a dolog -amit, ha elveszít soha többi nem pótolhat. A tesó, igen az marad tesó. Sok nő gyerekkel megoldja ezt a nehéz helyzetet, anélkül, hogy oda menjen, ahol valaki nem szívesen fogadja.

2013. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
22%

H a párom ellenezné, és észérvei lennének miért ellenzi, akkor nem.

De max 1 hétre igen, annyit a párom is kibír, tehát csak tűzoltásra, amíg talál elfogadható megoldást.

Egy kapcsolat ritkán bír plusz egy családot el, és a testvéred és a gyereke az már plusz egy (csonka) család.

A gyerek érzelmi stabilitását a gyerek anyjának és nem neked kell biztosítanod, vagy örök életükben ott szándékozod tartani őket?

Muszáj ketten talpraállniuk, maximum támogathatod őket

2013. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!