Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti befogadnátok a férjetek 16...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti befogadnátok a férjetek 16 éves féltestvérét?

Figyelt kérdés

Anyósom hozzáment egy férfihoz, akinek volt egy lánya. Az 17 évesen teherbe esett, erre az anyja kidobta, anyósomék befogadták. Most 10 hónapos a baba, az anyja tanul, anyósom és a férje dolgoznak, ezért sokszor a 16 éves lánynak kell vigyáznia a picire. A jegyei sokat romlottak, nem tud eljárni a különórákra amik az emelt szintű érettségihez kellene. Ezt az anyja is elismeri, de szerinte nincs más megoldás, ennyit igazán megtehet a családjáért.


A lány szeretne hozzánk költözni. Nekünk van egy 2 éves lányunk, most kezdi a bölcsit és én megyek vissza dolgozni.


Ti beleegyeznétek?


2013. szept. 23. 10:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%

2x olvastam el, de nem értem komolyan.


Tehát anyósod összejött egy palival, akinek van egy 17 éves lánya. A lány terhes lett, ezért a saját anyja kidobta, és az anyósodékhoz költözött... És ezt a lányt kéne befogadni, a 10 hónapos babájával?

2013. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Nézd, ha van hely, simán. Mondjuk azt tudni kell, hogy ha a szulei ebbe nem egyeznek bele, akkor gyamhivatalhoz kell fordulni.... Nem tudom a ferjednek milyen lenne a további kapcsolata ezután az anyjával....
2013. szept. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem.

A férfinak volt egy lánya az előző házasságából, aztán elvette anyósomat és született egy közös lányuk. A férfi lánya lett terhes és a közös lányuk akar most hozzánk költözni.

2013. szept. 23. 10:37
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen. 2 évről van szó, utána elmehet kollégiumba. Viszont az egész élete rámehet, ha nem engeditek meg. De csak akkor, ha tisztában van azzal, hogy egy 2 éves mellett sem lesz álom élete, mert ő is zajjal van és hogy nem fogod kiszolgálni őt is, hiszen te is leterhelt vagy, magának kell a dolgait intéznie.


Egyébként szerintem ez hosszútávon kifizetődő lenne nektek is, később időnként meg lehet kérni, hogy hétvégén (vagy 1-1 nap) vigyázzon a gyerekre, mert ismerni fogja a szokásait, megismerik egymást jobban. Ti pedig el tudtok menni a férjeddel valahova kettesben.

2013. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
19%
Nem igazán értem... van egy lány aki 17 évesen terhes lett majd szült és tanul....és ki az a 16 éves aki figyel a picire???
2013. szept. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy értelmezem, hogy az költözne hozzátok, aki eddig vigyázott a babára, azért, hogy nyugodtan tanulhasson. A válasz sok mindentől függ. A lakásotok méretétől (hogy hogyan és hol tudnátok elhelyezni), a lány természetétől (problémás vagy szorgalmas), mennyire önálló. Milyen volt korábban vele a kapcsolatotok? Ha bevállaljátok biztosan nem lesz könnyű a változás senkinek, amihez rengeteg türelem kell, főleg tőled, hiszen a te életed több ponton is változna. Ezeket kell mérlegelnek és mindenképpen beszéljétek meg a férjeddel. Nem tudom őrá mennyire számíthatsz majd a gyerekekkel kapcsolatban. Mert nem szabad neked mindent egyedül vállalnod. Remélem segítettem a döntésben.
2013. szept. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%

Mar leírta a kérdező, bár a kérdésben is egyértelmű.... 2 lány van. Az egyik a férje féltestvére, aki 16 eves, a masik pedig az anyós férjének a lánya, aki 17 évesen lett terhes es most 10 hónapos a gyereke.

A férj testvére költözne.

2013. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
16 éves..nem jöhet mehet úgy ahogy ő akar. Ha anyós engedi (amúgy nekem nem úgy tűnik az írásodból,hogy engedni fogja) akkor mehet,de ha anyós nem engedi vannak más utak,hogy menjen viszont annak nem éppen nagy családi békesség lesz a vége.Abba se vagyok biztos,hogy párod lelkesen menne pl a gyámhivatalhoz a saját anyját kb ócsárolni.
2013. szept. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nyilván befogadnám, de a ti életkörülményeitek kb ugy az mint az anyóséknál, tehát ott is van egy pici gyerek. Mennyibe lenne más nálatok? Ott nem kellene néha vigyáznia a ti gyereketekre?
2013. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%
Én sem értem a magyarázatodat, de mindegy is. Hiszen nem kérdés, hogy befogadnám!
2013. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!