Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak? Már nem bírom...

Mit csináljak? Már nem bírom tovább!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 12 éves(mindjárt 13) lány vagyok, akinek van egy 14 éves bátyja.

Azért szeretném leírni a problémámat, segítséget kérni, mert már nem bírom tovább ami minden nap megy nálunk.

Kezdjük ott, hogy a testvérem úgy viselkedik mint egy fogyatékos.

Ezen ne döbbenjen meg senki, hogy ezt mondtam, nem csúfolódásból mondom, sem viccből, hanem azért mert ez az igazság.

Tanulmányi eredményekben jó, iskolában, meg más helyekre ha megyünk, normálisan viselkedik. De itthon?!


Főleg az a baj, hogy anya előtt még normálisabban viselkedik, mint előttem. Amikor elmegy anya a térségből, ahol mi vagyunk, rögtön elkezd piszkálni, beszólogat nekem, és ha meg esetleg visszamondok valamit hogy hagyjon már(nem szoktam káromkodni) akkor erősen megüt, többször is, ellök, stb. (ugyan ez történik, ha esetleg bemegyek a szobájába kérdezni tőle valamit, vagy mondani valamit)

Meg egyébként is. Olyan hülye dolgai vannak.


De én mindent megpróbálok hogy jóba lehessek vele. Szoktam kérdezni tőle, hogy milyen volt a napja, mi történt a nap folyamán, meg ilyesmik.

Ilyenkor a válasz egy egyszerű tőmondat szokott lenni JOBB esetben. Rosszabb esetben mondja hogy húzzak ki a szobájából.

Az utcán meg egyszerűen szégyell engem(anyával is így van)

Nem képes nevetni velem egyet jóízűen az utcán, mert cikinek, vagy gáznak tartja, hogy elnevesse magát, velem.

(Amúgy ha mesélnék neki valami vicceset, eszméletlenül lúzernek tartana-ezt meg is mondaná nekem- , Ha meg ha szimplán mesélnék valamit, akkor nem érdekelné, nem is figyelne)

Tehát szégyell engem. A suliban is múltkor(egy suliba járunk) odamentem hozzá kérdezni valamit, és nem is figyelt rám, csak elküldött, hogy a "haverjai" előtt ne beszélgessünk.


Még tudnék pár dolgot mondani, de azt hiszem a lényeget nagyjából leírtam.


Ja, és ha valaki azt mondaná, hogy az anyukámnak kéne beszámolnom erről, akkor higgyétek el, próbálom.

De a testvérem kimagyarázza magát, nem hagyja hogy szóhoz jussak, megaláz, stb.

Meg anyának se egy olyan kép alakult ki a fejében a tesómról, mint amilyen valójában, így valószínű nem is hinne nekem 100%-ban.


Már beleőrülök ebbe a helyzetbe, ha elsírom magam, kérve, hogy hagyja abba, csak kiröhög/nem foglalkozik velem.

(amikor elsírom magam általában egyedül vagyunk ketten otthon)


Kérlek titeket segítsetek, fontos lenne nagyon!!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. szept. 23. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Hangfelvétel, videófelvétel, meg egy kis rájátszás:rándulj össze ha hirtelen mozdulatokat tesz, mintha már rettegnél tőle, ezt úgy hogy anyudék is lássák. Csak ér vmit.
2014. szept. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
#1 hülye
2014. szept. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A 2. választ én is osztom.

A tesódra ráférne egy alapos verés... iskolában uszíts rá valakit.

Nekem egy lány ikertesóm van mi sem jövünk ki soha, állandóan kötekedünk egymással :D, de azért soha nem ütném meg! Talán azért csinálja mert kamaszodik...

Próbálj apukáddal beszélni, vagy az osztály főnökkel és ő beszél a szülőkkel.

2014. szept. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyenek a kamasz fiúk, akiknek húguk van. Ne aggódj, el fog múlni ez az állapot. Én is ilyen voltam a tesómmal. Nagyon szégyelltem. Mindig "cikinek" éreztem, amikor véletlenül együtt kellett hazamennünk. Most 18évesek vagyunk. Mident megosztunk egymással. Benne bízok meg a legjobban.

Szóval ne aggódj, a kor teszi, lesz ez jobb is :)

18f

2014. szept. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 NEM MINDEN KAMASZ FIÚ ILYEN!!!!! Egyáltalán nem.!

kedves kérdező, ne engedd, hogy a testvéred miatt rossz, szeretetre nem méltó embernek tartsd magad. Valószínüleg egy roppant kedves lány vagy, de lehet, hogy hagynod kéne a próbálkozást a bátyádnál, ne legyél vele kedves, ne keresd a társaságát, kerüld el. Ha ez nem jön be szólhatsz tanárnak, nagyszülőnek, barátnak, barátszülőjének, felkereshetsz internetes pszihológust, de semmiképp ne hagyd, hogy a bátyád ilyen legyen veled, mert ez nem normális.

2014. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tesód egy növésben lévő, hormonzavaros kis takony, aki retteg tőle, hogy ha bármit rosszul csinál, nem fogják elfogadni azok, akikre felnéz (és akik amúgy ugyanolyan taknyok mint ő, csak 2 évvel idősebb kiadásban). Azért nem lehetsz vele, mert ciki hogy egy lánnyal szóba áll, amikor nem dugja (mondjuk mit dugna rajta, legfeljebb a kakaómelegítőt a konnektorba, de ez most mindegy).

Röviden: a tesó idióta. Ne foglalkozz vele, legyél a barátnőiddel. Ha lökdös, üss vissza, vagy mondd meg anyádéknak.

2014. okt. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!