Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek? Nem tudom hogyan...

Mit tegyek? Nem tudom hogyan segíthetnék neki.

Figyelt kérdés

A testvéremnek nemrég amputálni kellett mindkét lábát térd felett és jelenleg is tart a rehabilitációja fizikálisan és lelkileg is. Foglalkozik vele pszichológus, de nem hajlandó megszólalni, nem beszél a szakemberrel, a szüleinkkel, barátaival, még velem sem. Nagyon aggódok érte, mert hihetetlenül szeretem, ő a másik felem, kétpetéjű fiú-lány ikrek vagyunk és eddig mindent megtettünk a másikért, de most úgy érzem, hogy totálisan tehetetlen vagyok.


Nem tudom mit kezdjek a helyzettel, mit csináljak, mit mondjak. Lassan kezdek beleőrülni a hallgatásába. 17/L



2014. szept. 30. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Istenem! Mi történt Vele? Baleset vagy betegség miatt?
2014. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Istenem :( Titeket próbára tett az élet,nem mondom :( ha a szép szóra nem hallgat mondd neki hogy legyen hálás amiért még élhet,tehát ne úgy viselkedjen mint aki meghalt,hanem tessék küzdeni!ha másért nem akkor érted,és a családjáért,mert így ő az önző,mert hagy titeket szenvedni,hiszen nektek ez talán még rosszabb mint neki!hátha egy ilyen szöveg kirántja majd az önsajnálatból...manapság remek művégtagokat gyártanak,reméljük előbb-utóbb fel tudja dolgozni a helyzetet...remélem minden visszazökken majd a régi kerékvágásba,ha nem is teljesen ugyanúgy mint régen...
2014. szept. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Maradjatok mellette, idővel túl fog lépni rajta. Nekem is kellene egy-két hónap, mire rájönnék, hogy ettől még élhetek tovább.
2014. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Talán ők segíthetnek:

[link]

[link]

2014. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1: Autóbaleset volt, amiben ő egyedül sérült meg maradandóan. A többiek megúszták enyhe törésekkel meg fejsérülésekkel.


#2: Nekem is eszembe jutott, hogy valami hasonlót mondjak neki, de végül nem vitt rá a lélek. Elég gyenge vagyok megmondás terén és nagyon félek, hogy olyat mondok, amivel többet ártok mint használok. Jó, persze, az igazság az igazság, de mi van, ha valami rosszul sül el és még jobban eltávolodik tőlünk?

2014. szept. 30. 19:18
 6/9 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Megértelek(vagyis persze h nem érthetem ezt meg,mert sosem volt még ilyen élményben részem,remélem nem is lesz,de el tudom képzelni a szituációt).Mikor volt a baleset?Adj neki még pár hetet\hónapot,de aztán szerintem ideje lenne ebből az állapotból kirángatni.

2014. szept. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A #4 által ajánlott könyvek lehet, hogy tényleg segítenek neki, én keresnék olyan programokat amiket mozgássérültek is csinálhatnak (sportokat például, vagy különböző játékokat) megmutatnám neki, hogy ezzel is teljes és egész életet lehet élni. Sok-sok kitartást neki..

(Te pedig egy nagyon jó testvér vagy, hogy ennyire odafigyelsz a testvéredre, ha ő nem akar élni akkor te sajnos bármennyit küzdhetsz :()

2014. szept. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nick Vujicic motiváló videóit ajánlom. Ő egy kéz és láb nélküli emberke, hihetetlen életerővel.

http://www.youtube.com/watch?v=dezfVbeAHwQ

2014. okt. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem ha ő nem is beszél veled, de te beszélj hozzá, meséld el mi történt veled az nap, mit csináltál, mi történik a barátokkal. Hívj el néhány barátot hozzá és együtt beszéljetek vele és talán majd egyszer megszólal.Ez 1 hosszú folyamat lesz.
2014. okt. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!