Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segíthetnék én a...

Hogyan segíthetnék én a nővéremnek?

Figyelt kérdés

Egy házban hárman lakunk, a felnőtt nővérem, én és a kamasz nővérem (+plusz apuék)

A kamasz tesóm, mivel kamasz, elég ingerlékeny, vagdossa a karját, meg hisztizik egy csomót. Szomorú számokat hallgat, és hajnalig beszélget a két barátnőjével. Én egy boldog lány vagyok, ő meg az én tökéletes ellentétem (márhogy nem tökéletes, hanem az ellentétem, pont, de tudjátok, hogyan értettem! :D).

És bár én még nem vagyok tini, mint ő, nem sírok annyit, mint ő, mégis szeretnék neki segíteni, mert látszik anyuékon is, hogy már idősödnek, és nem tesz nekik éppen jót egy ilyen személyiség a háznál. Azt mondják, hogy majd ki fogja nőni, de nem hamar, addig meg az a baj, hogy nekem kell elviselnem mindent, én vállalom át a házimunkáját, én kezdtem el a felső tagozatot, amiért sok leckém van, ő mondja azt, hogy anyuék jobban szeretnek engem, mikor mindig vele vannak, rajtam vezeti le a dühét, engem kritizál, velem ordibál, és a többi. Mindig a számítógép előtt punnyad, és anyu azt mondja, hogy majd el fogja tőle venni, de akkor nagyon dühös lesz, és hisztizni fog érte, én tudom. Bevállaltam a heti öt óra sportot, meg a heti öt tesit (az heti tíz óra, mondjuk engem nem zavar, de nem tudom, bírni fogom-e), és biztos nagyon sok lesz ez nekem, de a probléma felét ő okozza, és most nem akarom ezt feladni miatta.

Anyu szerint segítséget kell tőle kérnem, például angolból, ami nekem nem megy, de neki igen. De ez szerintem nem jó ötlet, mert a múltkor, mikor bementem hozzá segítségért, kizavart, hogy ne most, mert filmet néz, és beszélget a barátnőivel. Szerintem nem úgy értelmezi, mint fontosság, hanem mint tolakodás. A múltkor rajzoltam neki egy vidám képet, amit odalent hagyott az asztalon, és mindig rápakoljuk a cuccokat, meg kávéscsésze alátétnek használják.

Szerintetek hogy tudnék neki segíteni? Hogy minél hamarabb kigyógyuljon ebből az egészből?

(bocsánat, amiért ilyen hosszú lett)



2013. szept. 15. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Pszichológus, viccen kívül. Ha valaki vagdossa magát az már nem szimpla kamaszkori hiszti. Komolyan mondom kamaszként rengeteg velem egykorút ismertem de SOHA nem is hallottam erről a vagdosásról, mostanában viszont egyre többször olvasok erről. Tündér vagy, hogy segíteni akarsz a testvérednek, de ez elsősorban a felnőttek dolga lenne.
2013. szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jár pszichológushoz, de nem segít :/
2013. szept. 15. 21:43
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Ne segíts neki,kinövi.Nem pszichiátriai probléma,ebbe nyugodjon bele mindenki.A kedves anyukának tán nem csak a te tantárgyi problémáiddal kellene foglalkozni,hanem a másik lánya lelkével.Hidd el basszus,hogy ez a lány nem másra vágyik,mint szeretet..és ezt most nem tőletek várja,hanem másoktól.Én sem a családba keresem most a boldogságot(itt nem lelném az alkoholista "apám" miatt amúgy sem).Én sokkal inkább most a tanárokkal,osztálytársaimmal beszélem meg az életem alakulását,és a problémáimat most nem a szüleim,hanem az oktatóim,tanáraim segítenek megoldani,és ők is tudják csak megoldani,mert velük még többet vagyok abba a pár órába,többet is beszélek velük,és jobban is megértenek,ez a durva.

Amúgy ezek a dolgok életkori sajátosságok és elfognak múlni.Ha nem volt konkrét öngyilkossági kísérlet,akkor a dolog tulajdonképpen csak célzatos figyelemfelhívás vagy pedig divat.

2013. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Anyuék állandóan segíteni akarnak neki, és tudtára adni, hogy szeretik. Állandóan a barátnőivel van, suli után szó nélkül elmennek valahova, és akkor boldog, meg ilyesmi, de itthon semmire nem lehet rávenni, folyton fölviszi a kaját, és ott eszik, apu meg ha lehívja, akkor megsértődik, és sírva elrohan evés közben. Egyébként ugyanolyanok a barátnői is. Régen sokat olvasott, és ő is vágyott kutyára, de most, hogy van egy, kisujját sem mozdítja érte. És soha nem jön ki a levegőre, nála fülledt az idő, és mindig bezárkózik, megy a Tumblr., Facebook hajnalig... Én meg közben azon gondolkozom, hogy vajon én is ilyen leszek-e, és kicsit elszomorít a gondolat, előre sajnálom anyuékat...

Akkor nem tudok neki segíteni?

2013. szept. 15. 21:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Sok felnőttnek is beletörne a bicskája. Nem, sajnos te ezt nem tudod megoldani. Attól pedig ne félj, hogy te is ilyen leszel, mert előtted ott van az elrettentő példa. Maradj vidám és ne akard ezt a gondot a válladra venni!
2013. szept. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fook válaszolni, de most nincs időm, csak azért írok, hogy visszataláljak.
2013. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia,nehéz lehet Neked a szüleidnek és a testvérednek is...elképzelni nem tudom mit tennék a mamád helyében.Én is úgy gondolom ,hogy a viselkedése figyelemfelhívás,de veszélyes nagyon...remélem nem lesz semmi baja.Te nem tudsz Neki segíteni,max annyit,hogy hagyod és nem "zaklatod" hülyeségekkel,de nem hiszem,hogy ezt teszed.Az ,hogy törődsz vele az nagyon szép dolog,de ez tényleg a felnőttek dolga,mármint,hogy megoldják a testvéred baját..Bár én is úgy gondolom,hogy orvoshoz kellene vinni...lehet volt már és nem segített,de akkor is, mert lehet a következő fog tudni segíteni.Próbálkozni kell,mert magától nem hiszem,hogy megfog oldódni.Legyél erős és kitartást kívánok.Bátor és jószívű testvér vagy. :)
2013. szept. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező: nem pszichológus kell neki, hanem ifjúsági pszichiáter, és nagyon gyorsan. Ezt mondd meg anyukádnak is!
2013. szept. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Írtam neked privátban....
2013. okt. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!