Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám jobb belátásra...

Hogyan tudnám jobb belátásra téríteni a nővéremet?

Figyelt kérdés
Negyvenes, most vált el, minek következtében egy "örök szingli" barátnőjével heti három-négy estét is piálással tölt valami szórakozóhelyen, részegen esik haza, másnaposan megy dolgozni. Mindezt a tinédzser fiától (keresztfiamtól) tudom, aki teljesen kétségbe van esve. Hogy lehet ezt szóba hozni neki? Tudom, hogy az ő élete, de rossz nézni.
2014. okt. 8. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Jól írtad: az ő élete, neked semmi közöd hozzá. Egyedül a gyerekkel foglalkozz.
2014. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tudod te is jól, hogy ezen kívülről nem lehet segíteni.
2014. okt. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Hagy tombolja ki magát. Előbb utóbb úgyis rájön magától is, hogy ezt nem lehet sokáig csinálni.
2014. okt. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-nak van igaza. Gondolom most ezek után jól esik neki kirúgni a hámból. Majd ha megunja, változtat.
2014. okt. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl akar lenni valahogy a váláson (pl felidézi azt a korszakot, amikor pasizott), kicsit kiéli magát. Ha nem megy a munka rovására, akkor jó. Egy idő után úgyis lenyugszik.
2014. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szólj bele. Most ez kell neki, akkor egészségére.
2014. okt. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen módon vezeti le a felgyülemlett feszültséget.

Nem voltak alkoholproblémái ugye? Ha nem, akkor valószínű, csak átmeneti állapot. Kitombolja magát, és helyreáll.

Ha jó viszonyban vagytok, akkor annyit mondhatsz neki, hogy a gyerekre azért legyen tekintettel. Segíts neki a gyerekkel kapcsolatban, ha tudsz. Foglalkozz vele, ha időd engedi.

2014. okt. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, soha nem volt iszákos, ez a barátnője már inkább. Én tényleg csak a srácot sajnálom, nagyon rosszkor jött ez neki. Igazából ezt szeretném valahogyan tálalni nővéremnek, hogy legalább beszéljen a fiával, de valahogy úgy akarom felvezetni, hogy ne küldjön el azonnal a fenébe.
2014. okt. 8. 21:25
 9/10 A kérdező kommentje:
Más-más településen élünk, egymástól 150 kilométerre, így nem nagyon tudok ott lenni a srácnak, hiába szeretnék.
2014. okt. 8. 21:26
 10/10 anonim ***** válasza:
ja gyereke van akkor nem az ő élete. ha a gyerek elkerül tőle onnan jöhet az ő élete szekció...
2014. okt. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!