Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kitagadnak, ha elköltözök....

Kitagadnak, ha elköltözök. Hogy bírjam őket jobb belátásra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan úgy hiszik, a barátommal nem illünk össze, mert tény, hogy nagyon különbözőek vagyunk, kb mint a tűz és víz.

A kapcsolatunk előtt én sem gondoltam, hogy egy olyan ember, mint ő, szóba állna velem. De együtt vagyunk, szeretjük egymást és nemrég kulcsot adott a házához.

Ma mondtam a szüleimnek, hogy valószínűleg érettségi után hozzá költözöm.

Erre kiborultak, hogy azt biztos nem hagyják, nem tehetem tönkre az életemet, magához láncol ennél is jobban. Válasszak, mert ha a barátommal akarok élni, őket felejtsem el, így is alig ismernek már rám, úgy megváltoztam.


Nem értem, miért kell ezt ennyire túlreagálni, számíthattak erre.

Úgy viselkednek, mintha valami szörnyű dolgot akarnék tenni és soha többet nem találkoznánk.


2014. ápr. 11. 21:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
48%
18 éves korod után azt csinálsz, amit jónak látsz. Ha akarsz, elköltözöl. Előbb-utóbb úgyis belenyugszanak, csak most tiltakoznak.
2014. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
Na es mi a bajuk a pasiddal? Nem mellekes, h miert nem akarjak h odakoltozz.
2014. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%

És el fog tartani?

Vagy hogy lesz ezentúl az életed?

Attól, hogy kulcsot adott a házához, még nem kell odaköltöznöd, mehetsz hetente 1-2-szer is, ahogy ő is járhat Hozzátok. szerintem Te még gyerek vagy, majd ha megállsz a Magad lábán, akkor gondolkozz összeköltözésen.

2014. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%
Csak 2 kérdésem lenne: Te majd dolgozol és beleadsz a költségekbe ugyanúgy? És a pasid hány éves?
2014. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%
Igen, fontos információ lenne, hogy hogy fogtok élni! Dolgozni fogtok mindketten és teljesen önálló otthonban fogjátok eltartani magatokat, vagy a szülőkhöz költöznél valakik nyakára?
2014. ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

Miota vagytok egyutt? Mibol fogsz megelni? Mit tervezel arra az esetre ha vege a romancnam es kirak de a szuleid nem fogadnak vissza?


Ezeket valaszold meg magadnak..

2014. ápr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%

Odaköltözöl egy pasihoz, mert gondolom, nem vesz feleségül.

Érettségivel nem kapsz sehol munkát, neki kell téged eltartani is. Ha pedig tovább akarnál tanulni, a tanulásod költségeit is neki kellene fizetni. Hajlandó lenne erre?

Mit csinálsz, ha nem működik az együttélés, vagy 1-2 év múlva rád un és otthagy? Erre nagy esély van, ha tűz és víz vagytok. A rózsaszínköd hamar elmúlik. Hova fogsz menni akkor és miből fogsz megélni?

A szüleid nem ok nélkül tartanak felelőtlennek, és mondják, hogy tönkre teszed az életedet.

2014. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan, ahogy a 7es valaszolo leirta! Raadasul hogy esne kerdezo, ha veszekedds alkalmaval a fejedhez is vagna hogy eltart teged? Nem a szuleidet kell jobb belatasra birni.
2014. ápr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

# 1/8

Jó, persze, 18 éves korom után már nem szólhatnak bele... De azért nem akarom, hogy soha többet ne beszéljenek velem, mert nem úgy cselekedtem, ahogy ők jónak látták.


# 2/8

Nem kedvelik, szerintük nem hozzám való, csak kihasznál, elhagy majd, stb.

Szóval minden negatív dolgot felsorolnak ellene, azt nem veszik észre, hogy igazából milyen.



# 3/8

Szinte már így is eltart, sok minden nem változna. Így is mindig nála vagyunk, mert ha nálunk vagyunk, sosem tudunk normálisan kettesben lenni.

Már többször felhozta a költözést és már én is alig várom.



# 4/8

Nem olyan az anyagi helyzete, hogy dolgoznom kellene (ezt ő mondta, nem én vagyok a pénzéhes).

Ő 27 éves.


# 5/8

Ő már így is eltartja magát és egyedül él.



# 6/8

3 és fél éve vagyunk együtt.

Eltart majd, bár szinte már most is ezt teszi.

Ha esetleg vége lenne a kapcsolatunknak, munkát keresnék és mennék albérletbe.


# 7/8

Még nem gondolkoztunk eljegyzésen komolyabban, bár, ő már felhozta egyszer.

Hajlandó eltartani, már így is mindent ő fizet nekem szinte, mindennel elhalmoz folyton.

Régóta együtt vagyunk, jól ismerjük a másikat és szeretjük egymást, az ellentéteink ellenére is.

A szerelem bármikor elmúlhat, ennyi erővel ne is házasodjon senki, hiszen úgy is elmúlik a rózsaszín köd...

A szüleim azért nem fogadják el, mert nem kedvelik és nem tudják elfogadni a kapcsolatunkat.



# 8/8

Egyik veszekedésünk alkalmával sem szokott az anyagi dolgokkal jönni, pedig elég gyakran kiszoktam borítani.

De biztosan megoldanám a helyzetet, nem kell félteni.

2014. ápr. 11. 22:09
 10/30 anonim ***** válasza:
72%

Jó, akkor csak arra gondolj, hogy:

1. Hova ez a nagy sietség.

17 éves vagy, és el akarod hagyni a szülői házat. Miért?....

2. Mért nem akarsz arra törekedni, hogy felnőj és megtanulj a Magad lábán megállni? Kiszolgáltatott élet ez, más jóindulatára támaszkodni a világon mindenben.

2014. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!