Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért ilyenek? Aki...

A szüleim miért ilyenek? Aki átlagos körülmények között él, nem lehet szerethető? Hogy bírjam őket jobb belátásra?

Figyelt kérdés

A barátommal 3 hónapja együtt vagyunk, de az ő családja átlagosnak mondható, nem olyan, mint az enyém. Engem ez nem zavar, mert nem érzem felsőbbrendűnek magam azért, mert drága holmijaim vannak, vagy mert olyanokat is megengedhetek magamnak, amiket sok ember nem.

De a szüleim, a családom nem így gondolkodnak. Szerintük a barátom visszafog és egy ilyen lánynak, mint én, nem egy olyan fiúval kéne együtt lennem, mint ő.


A nagymamám pl. azt mondta, hogy együtt lehetek a barátommal, de mellé keressek valakit, aki tényleg normális és hasonló körülmények között él, mint én... Mikor mondta, azt hittem, hogy lefejelem az asztalt.


2014. aug. 3. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük, majd megszokják :)


A nagymamád tippje nem gyenge azért :D

2014. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Ismerős a helyzet... Ha a sznobizmus fájna néhány embernek, már régen nem élnének.

Ne foglalkozz velük.

2014. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid nyilván "alulról" küzdötték fel magukat oda, ahol most vannak. Úgy érzik, hogy a társadalmi ranglétrán nem szabad "visszacsúszni", azaz suba a subával, guba a gubával.
2014. aug. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem küzdötték magukat sehová. Beleszülettek ebbe az anyagi helyzetbe, mindig is így éltek.


Igyekszem figyelmen kívül hagyni őket, de baromi idegesítőek egy idő után.

2014. aug. 3. 13:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Amennyiben "...az ő családja átlagosnak mondható..." és "...olyanokat is megengedhetek magamnak, amiket sok ember nem." eset fennáll, ne fitogtasd.

Pontosítva: nem engedd, hogy párod és családja érezze ezt a különbséget! - sok későbbi vita forrása lesz.

.

Nem írod, hogy az a sokminden, amit megengedhetsz magadnak, milyen anyagi forrásból származik.

- Ha sajátodéból, kérdd megszüleid: ne szóljanak párod ellen:

- ha szüleidéből, mondj le támogatásukról, aztán az előbbi.

2014. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem akarom, hogy érezzék a különbséget és én sosem viselkedem úgy, ahogy a családom.

Még gimnazista vagyok, természetes, hogy támogatnak.

2014. aug. 3. 13:21
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Nagyidnak igaza van.A vállások legnagyobb része az anyagiak nemléte miatt következik be.
2014. aug. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És?

Még 18 sem vagyok, nem gondolkozunk a barátommal házasságban.

2014. aug. 3. 13:44
 9/11 anonim válasza:

Amennyiben a barátod keményen tanul és nem csak "élősködik a szülein", akkor igenis állj ki mellette.

Viszont ha meg csak a semmittevő típus, akkor a szüleid attól féltenek, hogy már megszoktál egy adott életszínvonalat és azt a barátod a jövőben nem tudná neked biztosítani.

2014. aug. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak attól félnek, hogy ha komolyra fordul a helyzet, akkor a fiú rajtad, fog élősködni.Ezt neked kell érezni, ők sose fogják megérteni, max, ha pár év múlva azt látják, hogy rendes a barátod és nem kell attól félniük, hogy mi lesz ha neked kell eltartani a családot.
2014. aug. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!