Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek igazam volt?...

Szerintetek igazam volt? (Többi lent)

Figyelt kérdés

17/F vagyok, a 4 éves öcsémet hoztam ma haza az óvodából, aki ott már eljátszotta, hogy az esernyőjével feltörli a földet, útközben üvöltött minden csoporttársának, (de ezt már megszoktam, nem is ez volt a baj, biztos én is hangos voltam ennyi idősen), hanem amikor kértem, hogy az utcát ne törölje föl az esernyőjével ledobta magát a földre, üvöltött torka szakadtából, akkor felemeltem, hogy hazacipelem, de úgyis üvöltött meg rugdosott, és ideges lettem, és adtam neki egy pofont. Nem szoktam bántani a testvéreimet, de most megütöttem, mert üvöltött meg rugdosott, ezt a mellettünk lévő kocsmába egy öregember látta, és verekedni akart velem, mert megütöttem az öcsémet.

1. Nem foglalkoztam vele, mert így legalább fel tudtam venni és hazacipelni, mert abbahagyta a rugdosást, nem volt kedvem még egy öregembert is megverni, mert eleve gyengébb volt, és csak az öcsémet akarta védeni, szerintem részeg is volt, meg nem tudta az előzményeket, csak azt látta, hogy mit csináltam. Szerintetek jogosan ütöttem, vagy nem?


2014. okt. 21. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
"Testvéri szeretet". Bizonyos okból jogos volt, engem is felidegelt volna. Bizonyos okból, meg nem, mert te vagy érte a felelős..otthon kéne inkább nevelni, és akkor nem viselkedne így. De az, hogy nem tud kulturáltan viselkedni, az már a szüleid hibája, mert nem tudják rendesen megnevelni.
2014. okt. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Attól függ, hogy milyen erővel ütötted meg! Ha csak egy kicsit meglegyintetted, az még oké, legalább megtanulja, hogy nem viselkedhet ugy, ahogy...de ha egy nagyobb taslit kapott, az már vitatható... magyarázd máskor meg neki szépen, hogy nem lehet, de semmiképp se üsd mákor meg!!! A bácsi meg lehet, hogy okkal ment oda megnézni, mi a helyzet...minden estre most menj oda az öcsidhez és kérj bocsánatot! Türelmesnek kell lenni velük...nekem is van egy hároméves kishugom.
2014. okt. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
jól tetted,ha apád anyád nem tudja megnevelni akkor rajtad a sor.
2014. okt. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Nehogy bocsánatot kérj az öcsédtől! Akkor azt hihetné, hogy máskor is hisztizhet az utcán.

Megérdemelte a pofont!Otthon viszont beszélgess el a szüleiddel, hogy neveljék meg az öcsédet!

2014. okt. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Máskor ne pofozd meg, fordítsd meg és verd el a fenekét, nem kell, hogy fájjon, csaj hangos legyen és nevelési célzattal mondd el,hgy miért kapta.
2014. okt. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Igen jól tetted, valahogy le kellett szerelni.

Nem könnyű kérdések ezek...

Büszkék lehetnek a szüleid, hogy haza hozod az öcsédet.

Bocs, de ezt a szitut megnéztem volna. (Biztos aranyosak voltatok.)

2014. okt. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha jelzés értékkel meglegyintetted, akkor jogos.

Ha megütötted, erőből, dühből, haragból, úgy hogy fájt neki, akkor nem jogos.

2014. okt. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenkivel lehet tárgyalni.
2014. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Nevelési célzattal jogos, de nem szabad mindig mert elfordul tőled. Illetve egy hasznos tanács, a kicsikkel könnyebb beszélni ha leguggolsz hozzájuk, megfogod válluknál, szemükbe nézve elmagyarázod hogy ezt ne csinálja. Pl. ebben a helyzetben, megmondod hogy ki fog lyukadni az esernyő. Tönkremegy. Nem szabad. De ha hazamentek, akkor játszotok valamit. Persze ez vagy igaz vagy nem. Beszéltesd az úton, vagy kérdezd meg, hogy felül-e a nyakadba. Nekem ezek mindig beválnak.
2014. okt. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

jól tetted!

a gyerekeket nevelni kell!

2014. nov. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!