Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha a bátyám bánt...

Mit tegyek ha a bátyám bánt engem lelkileg és fizikailag is? .

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok és van egy 15 éves bátyám. Már vagy 4 éve nem jövünk ki egymással,és 3 éve van az hogy ver,csúfol és aláz engem. Nekem semmi bajom nincsen vele csak neki velem. Ő olyan hogy ha ő bánt engem vagy csúfol akkor az megengedett és jó,de ha én visszaszólok neki akkor máris megüt. Már az öngyilkosságon is gondolkoztam mivel én ezt már nem bírom,szinte gyerekkorom se volt miatta mert mindig csicskáztatott és bántott. Az anyukám és az apukám sose szól rá,szerintük majd kinövi. De az az érdekes,ha kirándulunk vagy valahol más helyen vagyunk akkor folyton rajtam lóg,de ha otthon vagyunk akkor meg bánt. Csak akkor szól hozzám,ha kell neki valami,viszont ha nekem kell valami akkor azt valamiért kell hogy megtegye. Erről még beszélni se tudok vele,hogy mi baja lehet velem mivel nem merek hozzá szólni és nem is lehet szólni hozzá mert idegbajos mindig.
2014. márc. 11. 18:24
1 2
 1/14 anonim válasza:
95%
Szia! Ezt nem hagyhatod, ez testi sértés, a szüleidet nem zavarja hogy a bátyád bántalmaz?
2014. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
55%
Ha irhatok privátot, tudnék segíteni. 16/L
2014. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 acelsziv ***** válasza:
54%
Az iskoládban van ifjúságvédelmis, vele beszélj ha már anyádék ilyen... de ezt ki sem akarom mondani nemhogy leírni.
2014. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
az én tesóm is ilyen volt, többször verekedtünk. telitorokból ordítottam vele, volt hogy üvegpoharat vgtam hozzá. Ki voltam miatta idegileg. Most hogy ő 28 én közel 23 igy ha jár a szájja kiröhögöm, visszadumálok, pl h a fogyatékot nem lehet gyógyítani, de szar neked, h nem vagy normális, most is mondja h jól szájbavág, az a válaszom h akkor Gyere. Nem Félek tőle egyáltalán. Vannak jó pillanataink is, amikor birkózunk, röhögünk, öklözzük egymást. Probálj erős maradni, és ne hagyd magad megtörni. 22L
2014. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
68%

Velem is ugyenez van :(

Csak nekem nővérem van.

Semmi esetre ne akard megölni magad mert az hidd el semmin nem segít.

Én is meg akartam halni..de már beletörődtem.

Nem tudom egyépként a bátyád miért ver de azt kéne kipróbálnod hogy nem visszaszólsz neki hanem eltűröd amit rád mond. Tudom hogy nehéz..de hidd el amint látja hogy nem vagy rá vevő amit mond abba is hagyja a beszólogatást.

A veréssel kapcsolatban meg próbáld meg valahogy te is megütni őt. A másik meg ha a szüleid nem segítenek mert azt mondják majd "kinövi" én mondanám nekik hogy egy 15 éves srác már semmit nem nő ki. A bátyáddal kapcsolatban meg eláshatná magát a sárga földig hogy megver egy lányt. Szerintem a bátyádra ráférne egy pszichológus. Jah és ha nem hagyja abba szerintem szólnod kéne valamelyik közelebbi felnőtt ismerősödnek. Valakinek lekéne állítani a bátyádat.

Remélem tudtam segíteni! :D

2014. márc. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos már ott tartunk hogy ha visszaütök akkor még erősebbet üt és már én azt nem bírom,hagyni meg már nem igen tudom mivel már nagyon az agyamra megy és egyszerűen nem tudok uralkodni magamon. Igen,anyukámék ezt hagyják mert a bátyám anyuci kicsi fia és ugye akkor ő a szent mindig.
2014. márc. 11. 18:46
 7/14 acelsziv ***** válasza:
100%
esetleg kezd el küzdősportot tanulni.
2014. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért bánt, mert valahol ő akar lenni az erősebb. Kiránduláson, túrákon is azért seggedbe lóg, mert fél és ott nem tud erősködni.


Egyébként férfiként tanácsolom és nem szoktam ilyet...

De ha megüt, rúgd teljes erőből herén. Utána nem fog visszaütni. És minden alkalommal tedd ezt, amíg észhez nem tér.

2014. márc. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Két jó nagy füles kéne a tesódnak hogy helyreálljon benne az egyensúly.

Kapd el, ültesd le, nézz a szemébe, a tekinteted ne vedd le róla. Legyél bátor. Kérdezd meg tőle, mi az oka hogy ezt csinálja veled.? Egy normális ember, választ ad erre az egyszerű kérdésre és megoldható a probléma.

Ne hagyd hogy csicskáztasson, nem vagy a rabszolgája, nem csak neki, senkinek sem. Nem áll fölötted, sem ő, sem más.


Ha nem megy a dolog, ültesd le anyádat és apádat, nézz a szemükbe és mond el nekik hogy mi bánt, találjatok megoldást erre a problémára. Fontos hogy pontot tegyél a végére, mert mély nyomokat hagyhat benned ami évek múltán is visszatérhet és gátlásokat okozhat benned.

Jogod van szeretetben és békességben élni, takaríts el az utadból minden gátló tényezőt ami megakadályoz abban hogy boldog légy.

Aki szeret téged az melletted van, segít neked, megért téged. Aki nem szeret, az bánt, megaláz, ver.

Aki nem veled van, az ellened. Nincsen pardon.

üdv...

2014. márc. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

beszélj szüleiddel és tesőddal egyszerre, mondd el nekik mit érzel, hogy nem bírod, nem érzed jól magad ez miatt.


A verekedés nem tudom mennyire jó ötlet, nem ismerlek titeket, de annak ellenére hogy én egy nagyon óvatos gyerek voltam, így is többször is majdnem baj lett.

Tökönrúgással valószínűbb hogy inkább békén hagy, de ez veszélyes is, és lehet ezután még durvább lesz a helyzet.


Gyerekként sajnos nem jó a "mintha itt sem lenne" taktika (sőt soha nem jó), mert nagyon kitartóak és pont az a cél hogy felhúzzon :) tapasztalat.

De megpróbálhatod hogy viccesen kezeled, vagy sírsz minden apró piszkálódásán.


nincs most jobb ötletem

2014. márc. 12. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!