Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem tudja az anyám...

Miért nem tudja az anyám elfogadni, hogy utálom a testvéremet?

Figyelt kérdés

Utálom hogy utánoz, utálom hogy ugyanolyan nyomorék módon nézek ki mint ő, utálok hozzá hasonlítani, ezért próbálok minél jobban különbözni tőle. Huszonéves létére egy határozatlan senki, folyton itthon ül semmit nem csinál. Bajban segíteni rajtam biztos nem tudna, szóval még csak azt se lehet mondani, hogy a bajban rá támaszkodhatnék, mert egyáltalán nem így van. Meg amúgy is mégha úgy is lenne, ő pénze nekem nem kéne inkább mennék az utcára (vagy rokonokhoz ha tudnék). Férfi, és jóval érzékenyebb egy huszonéves nőnél úgy veszem észre.

Miért zavarja az anyámat annyira, hogy rosszba vagyok vele, egyenesen utálom?

17/F


2014. nov. 2. 16:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amikor vitatkozást lát közöttünk elkezd kötözködni, néha üvöltözni, szóval eléggé zavarja ahogy látom.
2014. nov. 2. 16:02
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
szerintem azért rossz neki,hogy az a két ember akit ő a világon legjobban szeret (vagy nem tudom egy átlagos anyánál ez így van) utálják egymást.
2014. nov. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Mindig elszomorít, hogy testvérek utálják egymást....
2014. nov. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy egy anyuka nem akarja utálatra méltónak betudni a gyerekét, akit ő hozott a világra. De itt egyáltalán nem anyukád a probléma, hanem az, hogy azt utálod a testvéredben, amilyen te is vagy. Ő csak egy tükör. Ezeket a dolgokat, tulajdonságokat magadban utálod, magaddal vannak problémáid. Szóval ez se nem anyukád, se nem a testvéred gondja, hanem a te feladatod.
2014. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én próbálok tőle a lehető legjobban különbözni
2014. nov. 2. 16:24
 6/12 Argloss ***** válasza:
80%
Szerintem sokkal okosabb lenne ha nem különbözni akarnál, hanem inkább megtalálni azt az embert aki valójában vagy. Jobban járnál azzal, ha azt csinálnád amit szeretnél és nem arra törekednél, hogy mindennek megcsináld az ellenkezőjét, mint a testvéred. Ez így olyan mintha te utánoznád őt. Ha ennyire utálod, akkor miért az jön le ebből az egészből, hogy neked minden számít amit ő csinál???
2014. nov. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha komolyan így érzel, idővel kénytelen lesz elfogadni. Mi is kölcsönösen utáljuk egymást a testvéremmel. Nem beszélünk évek óta. Anyám kisebb korunkban kiakadt, amíg otthon voltunk rendszeres balhék voltak ebből, most már elfogadja. Mást nem tehet.
2014. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé gyerekes, de inkább ostoba módon gondolkodsz. Miért is utálod a testvéredet? Mert hasonlíttatok? Ez másoknak örömre ad okot. Mert utánoz? Miért baj az? Miért is kellene, hogy pénzt kínáljon neked? Még fel sem merült, de más vissza is utasítod? Anyukád, hogy tudná ezt elfogadni?

Ma tudnál változtatni a gondolkodásodon, és megpróbálnád elfogadni őt, összetartanátok, és szeretnétek egymást, azzal csak nyerhetnétek mindketten, és a szüleiteknek is nagy öröm lenne.

Sajnos tényleg van olyan, hogy nem jönnek ki a testvérek egymással, hogy nem szeretik egymást, de ez sok esetben szülői hiba. Amiket te leírsz, nekem abból az jön le, hogy te ellenségeskedsz vele.

2014. nov. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

egy kis lelki nyomorék lázadó tinédzser vagy, aki csak keresi önmagát. Attól félsz, hogy olyan leszel mint a tesód. ezért utálod.


Amúgymeg haver, egy év múlva azt csinálsz amit akarsz, mehetsz az utcára, vagy a rokonokhoz.

2014. nov. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Quasimodo is utálta a tükröt!
2014. nov. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!