Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezt csak én érzem finoman...

Ezt csak én érzem finoman szólva szemétségnek?

Figyelt kérdés

Az alkoholista apámmal és a 20 éves bátyámmal élek, az anyukám meghalt.

Apám minden pénzt eliszik, de dolgozik,csak hát azt is elissza így nem sokat érünk vele.

A bátyám havi 80 ezerért dolgozik, ebből 20-at ad apámnak a többit magára költi.

Én 18 éves vagyok,most végzek,még tanulok,nincs kerestem árvasági pótlékot kapok ugyan, de a pénzt apám kezeli (issza el).

Ha valamire szükségem van azért úgy kell könyörögnöm és TALÁN megkapom, de új ruha meg hasonlók szóba se jöhetnek,esetleg turkálóból.

Ha iskolai program van néha arra is kapok, de arra is rögtön, nem nincs a válasz és később kapom meg.

Viszont ha valahonnét sikerül pénzhez jutnom, (2-3 ezer forintokhoz) rögtön ott terem bátyám,hogy honnét van,miből van miért van, adjam be a háztartásba, nem csinálok semmit ingyen élek, neki adjam oda mert nincs pénz erre meg arra ez kell az kell.

Holott ő a fennmaradó 60 ezer forintját magára költi, tankolja a kocsiját,drága ruhákat vesz magának,fodrászhoz jár és így tovább.

Általában a nagynéném ad pénzt nekem, mert neki elmondtam hogy mi van itt, de ő sem tud túl sokat adni, de szerintem kissé inkorrekt a bátyám, tény hogy ő vezeti a háztartást de akkor is tudja,hogy nekem nincs pénzem, ha jár nekem valami akkor én kussoljak mert eltartott vagyok, ha hiány van adjam oda én mert én is itt élek és az nem járja,hogy én ingyen éljek itt...


2014. nov. 25. 11:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon szuper, hogy 18 vagy, simán találsz munkát! Jó keresést! A saját kereseted felett pedig te dönthetsz.
2014. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom hogy ilyen helyzetben vagy. Ismerek alkoholista embereket ugyanezt csinálják. Nagyszüleid nem tudnak segíteni?
2014. nov. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

sajnállak, hogy így kell élned. A bátyádat viszonylag könnyen el tudod intézni azzal, ha a szemére hányod, hogy ő dolgozik és ha fent tud tartani egy autót a havi 80E ft-jából(sőt 60e-ből) akkor szálljon le rólad.


valahogy el kéne intézned azt, hogy az árvaságit te kapd meg és ne az apád igya el. esetleg gyámhatóságon is érdeklődhetsz, de mivel nagykorú vagy nem tudom, hogy foglalkoznának-e az üggyel.

2014. nov. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom a helyzetedet! A legkedvesebben tanacsolom azt, hogy allj a sajat labadra.Nem szabad megallni,elgondolkodni h mit,miert,hogyan...Teremts!

Eleg felnott vagy mar ahhoz h dolgozz,diakmunka biztos sikerul es lehet vele keresni szepen,az meg a sajat vagyonod lesz,amibol kesobbre rakhatnal felre... Az a sanda gyanum,hogy elobb-utobb besokallsz, de kivanok kitartast. Ha van ra mod, beszelgess el egy csaladsegitovel.O hatha tud hatni apukadra is... Udv.!

2014. nov. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
18 eves elmultal. Megis mi a fenet keresel meg mindig ott? En mar regen elhuztam volna onnan minel messzebb, vissza se neznek. Tudom, nehez penz nelkul, de mindig az eleje a legnehezebb, aztan jo lesz. Huzz el onnan amilyen gyorsan csak lehet, keress diakmunkat es koltozz ossze par diakkal. Szerintem a nened is segitene, aztan majd visszafizeted neki a kolcsont.
2014. nov. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Valóban szemétség, hogy elvesznek tőled minden fillért. És szomorú, hogy semmi nem jut. De ez így szokott lenni egy alkoholista mellett.


Viszont a háztartásból igazán kivehetnéd a részed, mert az írásod alapján csak a bátyád intézi.

2014. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
98%
Ha elmúltál 18, akkor neked kell kapnod az árvasági segélyt. Sőt, ha jól tudom akkor csak a te neveden lévő folyószámlára érkezhet, amikor betöltötted a 18-at biztosan kaptál is róla levelet, hogy adj meg egy új számlaszámot.
2014. nov. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Csak bennem merült fel a kèrdès hogy ki a franc fizeti a rezsit, kaját stb?! Mert ennek alapján az egèsz törtènet baromira sántìt, alaphangon vagy 50 ezer Ft hiányzik a kèpletből.
2014. nov. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%
18 évesen gyárba is felvesznek, gondolom a 8 osztály azért megvan.Mellette meg lehet tanulni, meg külön költözni.Apád tiszta depresszió, a bátyáddal együtt, te meg csak nyervogsz.Köszi szépen a mai világban egyedül eltartani két felnőtt gyereket.
2014. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gondolom most fogsz érettségizni. Azután pedig keress munkát, és költözz el. Az árvasági, és a csp a tied, nagykorú vagy, vedd fel te, és addig amíg otthon laksz adj bele a háztartásba. Ha nem engedi apukád, akkor menj be a hivatalos szervekhez, és intézd magad, nyiss folyószámlát, oda kérd a pénzed. Neked egyedül elég lenne egyenlőre egy szobát bérelned, ha továbbtanulsz megkapod az árvaságit 24 éves korodig, plusz 2 évre még lehet igényleni, ha még mindig tanulsz. Csp 20 éves korig jár, te abból is emeltet kapsz. Sokan tanulnak munka mellett, neked is biztosan menni fog.
2014. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!