Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet "finoman" lekopta...

Hogyan lehet "finoman" lekoptatni egy nagymamát?

Figyelt kérdés

Elég nagy a tűrőképességem és nem vagyok ideges típus. De a nagyanyám már kifejezetten zaklat minket. Ő az anyámmal él egy kertes házban (lánya). Én tíz éve elköltöztem, 40 km-re lakunk, többek között emiatt is.

Hívogat a vonalas telefonon, mobilon minden nap. Kihúzom, ha a babám alszik, de nem kapcsolhatom ki mindig csak miatta. Addig hív, amíg fel nem veszem... Nem rég költöztünk ide, kinyomozta a címünket. Ingyen utazhat...és ezt meg is teszi. Csak úgy rám nyitja az ajtót. Mondja, hogy ő nem zavar, mindjárt megy is... az előző lakás pótkulcsát ellopta és lemásoltatta magának. Ha szóvá teszem, vérig sértődik. Ahol lakik, vannak barátnői, rokonok is, tudna beszélgetni.

Nem akarok bunkó lenni vele, tűröm is jó pár éve. De valamilyen szép szóval rá szeretném venni, hogy hagyjon élni is bennünket. Főleg így, hogy gyerekem van már, vele szeretnék foglalkozni meg a családdal.

Havonta meg is látogatjuk, nem értem, miért csinálja.



2014. szept. 26. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Nyilván unatkozik szegény, pláne, ha a saját lányával él együtt és férfiember sincs (a tyúkudvarban). Inkább próbálj meg neki valamilyen megbízást, munkát adni: varrás, kötés, horgolás a dédunokája számára
2014. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

Nekem úgy tűnik, hogy szerencsétlen szeretne kapcsolatba lépni veled, te viszont folyamatosan hárítasz.

Ha nem vagy rá egyáltalán kíváncsi, akkor mondd meg.

Vagy havonta egyszer ránézel, de ő ne jöjjön oda hozzád?

Történt valami korábban, valami bűnt követett el ellened?

Én nem látok ebben semmi zaklatást, hogy felhív telefonon, vagy meglátogat.

2014. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem egyszerűen ültesd le és tisztelettudóan,de mégis határozottan mond meg neki,hogy van magánszvérád és van egy gyereked aki a legfontosabb az életedbe és,hogy nem fér bele a mindennapjaidban vele foglalkozni. Gondolom megfogja érteni. Néma gyereknek anyja se érti a szavát!
2014. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Szerinted ez normális, hogy pótkulcsot lop és arról másoltat?

Bejelentés nélkül meg ne állítson be senki.

2014. szept. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Az elsonek jo otlete van,de szerintem ebbe semmi zaklato nincs.majd akkor fogsz sirni ha nem lesz ki jojon.az enyem akkor halt meg mikor 6 hetes se volt a gyerekem,egyszer se latta,mert ugye egy beteghez nem vihetem el egy akora babat,.a masik dédiék pedig ritkan jonek,de orulok ha itt vannak
2014. szept. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az anyámmal közös megegyezéssel "távolították el" a férfi tagot a családból. Ezt nem bocsátom meg, de túlléptem rajta.

Majdnem hét számjegyű az összeg, amivel tartoznak nekem. Próbáltam szép szóval visszakérni részletekben, de nincs következmény. Túlléptem rajta.

Nem akarom, hogy ide jöjjön. Az egy dolog, hogy bejelentés nélkül... De ide csak úgy lehet eljutni, hogy kell buszozni és a "magas" vonatra szállni. Nem neki való, mert rossz a közlekedés.

A kérdésem lényege csak annyi, mit mondhatnék, hogy ne legyen örök harag, mégis tartsunk egy egészséges távolságot...

2014. szept. 26. 13:31
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Pedig a kettesnek igaza van, nem tudom miért kellett nullára pontozni. És mindenki megmondta a tanácsot, vagy megmondod, vagy tűröd... más alternatíva nincs.

Ezt amúgy valószínűleg vissza fogod majd kapni a saját gyerekedtől vagy unokádtól ám...

2014. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem tudom, feltűnt-e, de leírtam, hogy már mondtam neki... Ne valószínűsíts, milyen lesz a gyerekem.

Két válaszolónak jeleztem, hogy szerintem a válasz hasznos, egyébként lepontozni nem szoktam, mert mindenki véleménye más, nem feltétlenül rossz.

Nem biztos, hogy én vagyok a szemétláda. Csak könnyebb rögtön ezt feltételezni és a kérdezőket leminősíteni ahelyett, hogy értékelhető választ adna az olvasó :)

2014. szept. 26. 14:58
 9/15 anonim ***** válasza:
16%
#5. Igy már értem.de azért a pontozás tenleg nem járja,nem nagy hujeseg egyszer mindenki meghal.mas otlet elozd meg,hivd te reggel talalj ki valamit h mentek ma setalni,sok a mosatlan,nagytakaritas,nincs idod.max beallit,ezt nem tudhatjuk,de hátha veszi a lapot,egy ido utan.ha jol ertem ebbe anyukad is partner vele.a kov otletem nem korrekt,tedd el a jegyet,gondolom a nyugdijal kuldik neki.ha hozajutsz.az apukadot pedig sajnalom amiert eluldoztek,
2014. szept. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
es miert is 0 a pont.ha nem tetszik ne fogadd meg a tanacsom,old meg egyedul
2014. szept. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!