Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet kezdeni olyan...

Mit lehet kezdeni olyan testvérrel, aki energiavámpír?

Figyelt kérdés

Nem boldog, nem szereti a munkáját, mindenkivel összezördül, elvállalja mások munkáját is, így a sajátját rendre elrontja. Gyakran jár hozzánk, ahol végigpanaszkodja az itt töltött időt, de ha segíteni akarunk, indokokat talál ki, miért nem jó a szóban forgó ötlet.

Lassan ott tartok, hogy elkezdem leredukálni a vele való kapcsolatot, egyre lejjebb ránt.

Mit tegyek? Ti mit tennétek a helyemben?



2014. dec. 15. 18:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%

Mondjuk el lehet felejteni ezt a baromságot, hogy energiavámpír. A testvéred egy boldogtalan, stresszes ember, inkább őszintén beszélned kellene vele, minthogy kizárd az életedből.


Azért panaszkodik neked, mert bízik benned, és így tud könnyíteni valamicskét a lelkén. Nem fogadja el a segítséget, mert nem tud, nem akar magán segíteni, ez tipikus jelenség.


Az első, amivel tudnál neki segíteni az, hogy elhívod valahova egyszerűen kikapcsolódni, és elfeledkeztek kicsit a problémákról. És egy nyugodtabb pillanatában kérdezd meg őszintén, miért nem változtat, ha ennyire boldogtalan, illetve ajánld fel a segítségedet ennek megvalósításában.


Na én ezt tenném, ahelyett hogy magamat sajnáltatom, hogy hallgatnom kell a baját...

2014. dec. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Még annyit tennek hozzá, hogy míg én hamar kirepültem 18évesen, ő 27 éves koráig otthon élt.
2014. dec. 15. 19:23
 3/15 A kérdező kommentje:

Milliószor beszéltem vele, sőt a párom is, de nem érti meg, én nagyon sajnálom, annak idején "kihoztuk"a kakiból, a párom munkát adott neki. Ha tanácsot adok neki, elengedi a füle mellett. Pszichológushoz nem akar menni, neki mindenki szemé, őt mindenki bántani akarja...

Segíteni szeretnék neki, de már nem tudom hogyan....és már én sem bírom idegekkel, görcsöl a gyomrom ha tudom, hogy jön...

2014. dec. 15. 19:27
 4/15 anonim ***** válasza:
30%

Ettől a divatos energiavámpír megközelítéstől nekem is fel áll a szőr a hátamon.:D Bocsi, de először szerintem rakd magadban helyre a dolgokat . A tesóson akarsz segíteni miközben ő irányít téged?Először lásd be, hogy jelen pillanatban ő az erősebb személyiség.Ha nem így lenne akkor nem tudna "lehúzni".Sajnos ilyen egyszerű.Gyakran vagyunk így hogy nagyon akarunk másokon segíteni miközben elsősorban magunkon kéne segíteni.Ha eljutsz odáig, hogy nem fog gyomor görcsöt okozni a teso megjelenése, talán még segíteni is fogsz tudni neki.Hogyan tudnál eljutni idáig.?

Nem tudom.Talán tudomásul kéne venned, hogy nem kell megmentened a tesód?Mert lehet , hogy ő maga sem akarja magát megmenteni?

2014. dec. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos azt kell mondjam, hogy kell tenni az életedből, a saját nyugalmad, életed, boldogságod érdekében.


"Gyakran jár hozzánk, ahol végigpanaszkodja az itt töltött időt, de ha segíteni akarunk, indokokat talál ki, miért nem jó a szóban forgó ötlet."


EZ valóban energiavámpírkodás: állandóan rátok mászik, elveszi az időtöket, az energiátokat, azaz folytonos foglalkozást követel magának (önző)folyton panaszkodik (ami lelkileg rendkívül mérgező!), és ami a legrosszabb: semmin sem akar javítani, ezért nem jó neki semmiféle megoldás, amit javasoltok. Mert ő tapadni akar, mert ő nyavalyogni akar, mert ő foglalkozást követel magának, és mert ő le akar rántani téged a saját szintjére.


IGNORÁLD. A legkomolyabban mondom. Azt is, akiről a mintát vette: anyukát.

2014. dec. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5%
Nem. Ilyen dolog, hogy energiavámpír, nem létezik. Ez csak egy kitalált újkeletű hülyeség. Az ilyen emberek stresszesek, megbízhatatlanok, de nem energiavámpírok.
2014. dec. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Kedves válaszadók: VAN energiavámpír, nagyon is van, csak ezt nem szó szerint, hanem átvitt értelemben kell érteni. Minden olyan ember, aki a másik ember életenergiájából él, ennek tekinthető. Mint a Kérdező testvére is.
2014. dec. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5%
Most ismerted be, hogy átvitt értelemben létezik, ami azt jelenti, hogy nem létezik. És még én vagyok a buta...
2014. dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

Azért ez édes, hogy ha azt tanácsolom legyen jóindulatú és segítőkész a saját testvérével, akkor lepontoznak 18%-ra, aki meg azt, hogy zárja ki az életéből, azt felpontozzák...


Rátok aztán nagyon számíthat a saját családotok is, amikor támogatásra lenne szükségük, legyetek büszkék magatokra.

2014. dec. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Én nagyon kitartó vagyok ha a szeretteimről van szó. De mostanában eljött az a pont, hogy már belefáradtam. Próbáltam szépen, csúnyán, a párom is, pedig nem az ő dolga lenne, de már őt is zavarja ez a helyzet.

Nehéz ignorálnom mert csak én vagyok neki kvázi, az összes családtagot utálja, nem beszél senkivel. Családja nincs, neki minden nő k...a.

Félek hogy összeomlik ha "lerázom", de így nem megy tovább.

2014. dec. 15. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!