Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Energiavámpír barátnő - mit...

Energiavámpír barátnő - mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akinek számos jó tulajdonsága mellett meglehetősen energiavámpír. Egy depressziós, magányos, 25 éves, több gyerekes, elvált nőről van szó.

Én is kismama vagyok, az elején nagyon örültem a barátságának, de egyre inkább kezdett terhessé válni. Be akarja osztani az időmet, állandóan rajtam lóg, találkozni akar, ha otthon vagyok , állandóan MSN-re hív, amit egyébként sem szeretek. Mindig fáradt, levert leszek a társaságától. Emellett nagyon sok jó tulajdonsága van, adakozó, intelligens, alapvetően jó indulatú.

De állandóan panaszkodik, vibrál az idegességtől, a gyerekei nagyon neveletlenek, és úgy érzem, le akar húzni a maga szintjére.A párkapcsolatomban is bele akar szólni, hogy hagyjam el a férjemet - neki nem szimpatikus.


Hogy lehetne kezelni a helyzetet, hogy ne bántsam meg? Teljesen kiborulok tőle!


2011. aug. 31. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Ugy, hogy szépen lassan megszakitod vele a kapcsolatot,és inkàbb próbàlj olyanokkal baràtkozni,akik nem elvàltak.
2011. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyre kevesebbet érj rá, egy idő után pedig hanyagold!

Tudom miről beszélek, volt egy hasonló barátnőm. Minden találkozásunk után fájt és zsongott tőle a fejem, ha elmentünk hozzájuk a párommal vendégségbe, az tuti hogy idegbetegen jöttünk tőlük el és rendre mindig összevesztünk a legapróbb dolgokon (amúgy alapból nem veszekszünk semmin). Ott a barátnőméknél olyan volt maga a légkör is mint egy katonai kiképzőtáborban lehet, folyton kiabált a férjével, a gyerekeivel, ő ott a parancsnok, szinte vigyázba kellett ülnünk is...


Azóta lélegeztem fel mióta nem keressük egymás társaságát.


Vagy, ha ezt nem akarod: bíztasd hogy keressen magának párt! Akkor nem lenne ideje rajtad lógni! Hisz neked is megvan a saját életed!

2011. aug. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Olyan furán vagyok vele: egyik felem barátkozna vele, a másik menekül. De tény, hogy nem tesz rám jó hatást a barátsága. Főleg az a tulajdonsága riaszt, hogy bele akar szólni a párkapcsolatomba, persze jóindulatból.

Ha pár napig hanyagolom, akkor meg van sértve, és úgy érzem, hogy lelketlen vagyok, hogy szegényt magára hagyom - belül nagyon sajnálom szegényt.

Igen, biztatom, hogy ismerkedjen férfiakkal - de ha egy időre össze is jön valakivel - akkor persze hanyagol - de aztán összevesznek, és jön hozzám siránkozni.

Legszívesebben végleg szakítanék vele, de ezzel durván a lelkivilágába gázolnék, ezt nem akarom! Nem akarok fájdalmat okozni úgyis elég nehéz élete van.


Szerintem az lesz jó, ha egyre kevesebbet érek rá vele találkozni - jaj, elég nehéz kifogásokat találni, viszonylag közel lakunk.

2011. aug. 31. 23:28
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Neki nincs férje elakarja érni hogy te is elvált legyél tipikus magyar jellem dögöljön meg a másik tehene is.Még idejében szabadulj meg tőle amig nem okoz nagy kárt az életedben,mert ő nem barát ő rosszat akar neked,mert irigy és féltékeny az életedre,lehúzni akar az ő posványába,hogy olyan depresziós keserű stb legyél mint ő.Ne hagyd,ébresztő,ez nem barátnő.
2011. szept. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajjajj!

Nekem is volt ilyen barátnőm.

Hagyd, hanyagold szerintem.

Az én barátnőm is nagyon aranyos volt, adakozó, meg kedves, meg minden, de állandóan rám akaszkodott.

Otthon voltam, épp fürödtem, felhívott, azt mondja, hoz nekem könyvet a vizsgámhoz, otthon vagyok-e?

Mondtam, hogy most nem jó, mert dolgom van, nemsokára megyek a bankba.

Azt mondta, találkozzunk akkor a bank előtt.

Nagyon rendes lány volt alapvetően, de minden nap felhívott, és mindig eljött valami ürüggyel, már úgy érzetem magam, hogy ki vagyok szolgáltatva neki.

A telefont sem kapcsolhattam ki, mert küldött vagy 10 SMS-t, hogy aggódik, mi van velem.

Én megszakítottam vele a kapcsolatot, bár a mai napig lelkifurdalásom van.

Mert tényleg rendes lány volt, és jó barát, de ez az akaszkodás, ez kibírhatatlan volt számomra.

És nem értette meg, ha azt mondtam, hogy: Nem!

2011. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Én ezért nem barátkozom elvált nőkkel.

Kell a francnak a lehúzásuk, a nagy részük megkeseredett, rosszindulatú, teljesen érthető miért hagyták el őket.

Akik normálisak, azokkal semmi baj.

2011. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj, sajnálatból nem szabad barátkozni!


Egyébként ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha ő nem tudja hol van a határ. Jó érzékkel kihasználja, hogy túl rendes vagy, és rád tud akaszkodni. Nem azt mondom hogy rosszindulatú, de mindenképpen terhes. A normális ember ért a szépszóból és nem tukmálja magát a másikra, vagy megérti hol a határ, és azt TISZTELETBEN TARTJA. Aki meg ezt nem teszi meg, arra rá kell szólni. Ha mondja neked, hogy hagyd ott a pasidat, és annak ellenére mondja ezt, hogy te megértetted az indokait de nem értesz vele egyet, akkor mondd meg egyenesen, hogy NEM A TE DOLGOD, ne is haragudj. Ne szólj bele a dolgaimba. Na ettől meg is fog sértődni :) és legalább leszáll rólad.


Az ilyen soha nem érek rá szöveggel az lesz a baj, hogy egyszer csak majd beállít, és nem tudod levakarni finoman, csak hasonlóan erős módon amivel megsértődik.


Szóval ne legyél szívbajos, és ne filózz azon hogy megsértődik-e valamin. Ha nem érti meg a te határaidat, amikre finoman figyelmezteted, akkor nyugodtan sértődjön csak meg, nem kell vele foglalkozni.


33/N

2011. szept. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek!:) Megmondtam neki, hogy a magánéletem tabu, nem reagált feltűnően, viszont úgy tűnik, már nem tapad annyira - úgy tűnik, rendeződik!:)
2011. szept. 12. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!