Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha egyik testvér a szülőkkel...

Ha egyik testvér a szülőkkel élt egy házban az miért gondolja, hogy neki valamivel több jár az örökségből?

Figyelt kérdés
Végrendelet nincs, arra hivatkozik a szülőkkel élő testvér, hogy ő sokat költött a házra és ezért a kb 20 milliót érő házból neki 11 millió jár kb.
2014. dec. 20. 23:07
1 2
 1/12 Argloss ***** válasza:
90%
Nyilván a szülőkkel élő testvér gondoskodott a szüleiről is, a házról is stb., míg ti éltétek az életeteket. Talán ezért gondolhatja, hogy neki több járna az örökségből.
2014. dec. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az 1. válaszolóval.

Ráadásul nem is kér sokkal több, mint a fele. Szerintem reális.

2014. dec. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
*többet :)
2014. dec. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez családonként változik. Nálunk például nem volt ez téma. Mivel a szülővel élő testvér évekig egy elfogadható életet biztosított a szülőnek, ő volt vele amikor beteg volt, ő hordta orvoshoz, ő ápolta, ő temettette el, ezért mindhárom testvér le is mondott az örökségről a javára.

Ha sokat költött a házra, akkor annak látszata is van biztos, értéket is növelt ezáltal, ezért illik ezt kompenzálni.

Biztos rá vagy szorulva arra az egy-két plusz millára? Én a testvéremtől nem sajnálok semmit, bár testvér és testvér közt is van különbség.

2014. dec. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Jó hát ilyen fillérbaszókkal nem lehet mit tenni, én biztos utánadobnám azt az egy milliót ha annyira kell neki.
2014. dec. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Ja, ő gondozta őket, ha gondozta, viszont cserébe nem volt lakhatási gondja, volt fedél a feje felett gondolom jó darabig kaja is a hűtőben.
2014. dec. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Akkor még nembis szállt el nagyon, ha a. 20 mills ház értékét 9-11 árnyban osztaná.

A férjeméknél úgy volt, hogy anno, amikor az apjuk meghalt, a Férjem otthagyta a fősulit (21 éves volt akkor), hogy a rrokkantnyugdíjas anyját anygilag segítse, és a középiskolás húga tudjon tanulni. Aztán a sógornőm továbbtanult, lediplomázott, és a diplomaissztó utáni héten elhúzott a barátjnak a lakásába.

Addig egy bevásárlás nem sok, annyit nem tett meg, a Férjem meg, mint csaldfenntartó, dolgozott. Félreértés ne essék, nem esett nehezére, nem tett szemrehányást, szereti a húgát.

Aztán anyósom gondolt egyet, s a házat 50-50 %- ban a gyerekeire íratta. Mi, a férjemmel lakunk itt, mi viseljük a ház terheit, fizetünk utána mindent, mi tartjuk rendben az egészet, a nyáron újratapétáztattuk, teljes tetőcsere, nyílászáró csere, új beépített konyhabútor, jövőre fürdőszoba felújítás. Mindezt úgy, hogy nekem papíron semmi közöm az ingatlanhoz. A sógornőm meg évente kétszer eljön megltogatni az anyját.

A sógornőm jó helyen dolgozik, épp ma panaszkodott, hogy a karácsonyra tekintettel hamarabb utalták a fizut, és 250000 csak a levons ( a bérkalkulátor szerint ez hozzávetőlegesen 750000 bruttó- 500000 nettó körül van). Nem sajnálom tőle, tanult érte. De a hangsúly, ahogy mondta, elég bántó volt, ráadásul semmi hála nincs a bátyja felé, hogy annak köszönheti, hogy tanulhatott. A Férjem meg hatahoz nettó 120-at a gyárból...

És Mindennek tetejébe tegnap Szólt, hogy jó lenne, ha kifizetnénk a rszét, mert neki pénzre lenne szüksége, nagyobb házat akarnak venni. Minek vegyen ő fel hitelt, ha van egy fél háza?

2014. dec. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
7-es vagyok. Bocs az értelmetlen szavakért. Mobilról pötyögök, szemüveg nélkül, és éjszaka van. :)
2014. dec. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%

Nálunk is kb. hasonló helyzet van:

Az egyik öcsém anyukámnál él, a másik ha valamit meg kell szerelni, megy. Az egyik havonta 20 ezer forintot ad haza+ munkahelyről néha hoz pár péksütit, kenyeret, de ezen kívül semmit sem segít, a másik az étkezési utalványt(8000FT-ot) adja haza, plusz amit meg kell szerelni ( szöget beverni a falba), azt megcsinálja.

De nem kell ennivalót, ruhákat venniük. Anyu takarít utánuk, most, főz ...stb.

Lehet, hogy valamennyit segítenek anyunak, de anyu kimossa a ruhájukat, nem kell ennivaló miatt aggódniuk, és még sorolhatnám.

Én távolabb élek tőlük, a párommal, bár élem az életemet, sokat beszélek anyuval. Telefonba nem egyszer mondta, hogy kihasználják az öcséim, ami szerintem teljesen igaz is, mert így nem lesznek sohasem önellátóak, Ennek ellenére amikor lent voltam, megkaptam, hogy nem vagyok egyenes ember, mert nem segítek anyunak anyagilag, és ők milyen jó emberek, én meg...

Én sajnos nagyon alacsony fizetést kapok, a párom a fizetésem kétszeresét, mégsem mondhatom, hogy nagyon jól élünk, elmegy hitelre, felújításra, kajára, és ha marad 2000Ft, akkor ruhára. Nekünk a kaja pénzt minden hónapba be kell osztani, míg ők a fent említett összegbe letudják.

És!Nem egyszer vettem észre, hogy mind a ketten elvisznek értékesebb vagy értéktelenebb dolgot otthonról, meg sem kérdezik, nem az ő tulajdonuk.

Amikor egyszer valaha is az öröklésen lesz a hangsúly, én nem szeretnék sem többet, sem kevesebbet kapni, de tartok attól, hogy valamilyen szinten lelakják, valamint ami mozdítható, elviszik a háztól. Valahol nem tartom fairnek.


Kérdező:

A szülőkkel élő testvér ha számlákkal tudja bizonyítani,hogy ő sokat költött a házra, akkor megilleti az a 11 millió, de ha nem tudja semmivel sem igazolni, akkor ezzel az erővel a szülők is költhették volna rá.

Kérdezz meg egy ügyvédet, ő talán okosabb.

2014. dec. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
9-es: a kérdező szülei a fogalmazásából ítélve már nem élnek, úgyhogy egy idős házaspárt ne hasonlíts a te esetedhez, ahol az anyuka még javában ellátja a gyerekeit.
2014. dec. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!