Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kezelitek a mindent...

Hogyan kezelitek a mindent jobban tudó embereket, családtagokat?

Figyelt kérdés

A tesóm úgy érzi, mindent jobban tud nálam. Nem rég fejeztem be az egyetemet, sajnos nem lett még meg a nyelvvizsgám. Jelenleg dolgozom, mellettem esténként nyelviskolába járok.

Bármikor, amikor hazamegyek a tesóm rögtön felhozza a nyelvvizsga témát. Folyton azzal szekál, hogy magasabb iskolai végzettsége van, mert nekem csak érettségim van, neki pedig még az érettségin kívül van egy egy éves tanfolyamról papírja.

Közben támad, hogy nekem mennyire könnyű volt munkát találnom, mert a párom betolt. Ami nem igaz, mert ő a közigazgatásban dolgozik, én a versenyszférában. De nyilván a tesóm ezt is jobban tudja. És egy csomó ilyen dolog van, amiről azt hiszi, ő tudja jobban.

Az elején próbáltam úgy csinálni, mint aki nem hallja, próbáltam viccel elütni a dolgot, de most már kezd nagyon zavaró lenni. Ráadásul a szüleim is betársultak. Most már ők is azzal jönnek, hogy kár volt taníttatniuk, és hogy milyen sok pénzbe kerültem én nekik. Megjegyzem, az egyetem első évében elköltöztem albérletbe, suli mellett dolgoztam. Soha, egyetlen fillért nem adtak se a könyvekre, se az albérletre.

Tesóm még otthon lakik, már hosszú ideje munkanélküli, mondván annyi fizetésért nem megy el dolgozni, amennyit jelenleg neki adnának.

Nem is igazán érdekelne a dolog, de egy ideje már minden ismerősnek, barátnak ezt panaszolják. Bárkivel futnak össze az utcán, bevásárlás közben, rögtön jön a panaszkodás, hogy milyen sokba került a taníttatásom, és hogy mennyire felesleges volt.


2014. dec. 29. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Irigyek az eredményeidre, ne foglalkozz velük. A tesód még oké, de a szüleidet nem értem. Picit ritkítsd a találkozásokat, és igyekezz a sikeres nyelvvizsgát letenni.

Szüleidet meg kérd meg, mutassanak neked már egy kimutatást, hogy mikor mennyibe kerültél nekik, amióta fősulira mentél.

2014. dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Elég hülye családod van.


Tesód a tipikus buta és lusta ember, azok szokták mindig jobban tudni, meg megmagyarázni a dolgokat. Nekik mindig van magyarázatuk hogy épp miért nem dolgoznak, miért nem tanulnak, miért keresnek kevesebbet...és persze soha nem ők a hibásak.


Én szimplán kerülném őket. Én apám pl nagy alkoholista iszik mióta ismerem, nem dolgozik csak otthon döglik 20+ éve. Augusztus óta csak pár napra mentem hazakarácsonyra, akkor is megkaptam hogy senki vagyok, meg egy nyulat se tudok megetetni, bezzeg ő maga a tökély...


Az ilyen hülyéket csak elkerülni lehet. Egyrészt te is nyugodtabb leszel tőle, másrészt totál felesleges velük vitába szállni, mert ha az atyaúristen írná alá hogy magad tartottad el, akkor is kihoznák hogy nekik van igazuk.

2014. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!