Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek a helyemben, és...

Mit tennétek a helyemben, és hogy lehet ilyen embereket kezelni?

Figyelt kérdés

Húsz éves vagyok, vékony testalkatú. A rokonaim között vannak sportolók, és mindig savaznak. Ha régebben belefogtam egy sportba, akkor mindig cseszegettek, hogy én mindig béna leszek, ők a legjobbak, meg stb.

Az egy dolog, hogy én magamnak teszek ezzel jót, meg az egészségemnek, de nem így fogják fel, bármit mondok. Mindig versenyeznek, meg többek akarnak lenni, jobbak mindenben. Még abban is, amit én épp tanulok, pedig az nem sport.

Engem ez zavar, mert teljesen elrontja a családi eseményeket a versengés, ezért én évek óta kerülöm őket ha lehet, de születésnapokat, Karácsonyt, egyebeket nem tudok megúszni. Nagyon kellemetlen amit csinálnak.

Arra gondoltam, hogy bármi amibe belekezdek, azt nem árulom el nekik. Eddig bevált. De mi van ha turkálnak nálam, amikor épp nem értem haza?

Nem akarok versengeni, semmit sem azért csinálok, hanem magamért elsősorban. De elkerülni se tudom őket, mert ha én nem megyek hozzájuk, akkor ők jönnek.



2014. dec. 12. 13:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

Hogy lehet családi összejöveteleken versengeni a sportban? Gondolom, nem rendeztek futóversenyt :)

Csináld, amit szeretnél, sportolj. Arról nem kell beszámolnod, hogy milyen súlyt tudsz felemelni vagy mennyit tudsz futni. Vagy nem tudom, hogy mit sportolsz.

De ha nincsenek veled ott sport közben, akkor nem tudtok egymással versengeni.

Egyébként meg ha azt látnák, hogy magasról teszel a véleményükre, akkor nem piszkálnának. Szóval nem kell olyan komolyan venni.

2014. dec. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem tudok másként fogalmazni,leszarom tabletta.Ne vedd figyelembe őket.Pont azért csinálják mert látják,hogy foglalkoztat.
2014. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 manó1235 ***** válasza:
A piszkálásnak legtöbbször az az oka hogy ők nem elégedettek magukkal ezért próbálnak lenyomni téged is. Nem akarják hogy önbizalmad legyen, megfosztanak a siker élménytől. De nem lehetnek mindenben jobbak mint te. Én nem mondanék el nekik semmit, azt sportolsz és abba vágsz bele amit akarsz. Nincs olyan hogy te nem vagy képes rá.. kik ők hogy ezt megmondják?
2014. dec. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mindig előhozzák, hogy ő meg a gyereke milyen ügyes, és nem olyan, mint én. Dicsekednek, meg összeméregetnek. Ők hozzák fel. Engem persze zavar, mert emelett mindenbe beleütik az orrukat. Nyomozgatnak, meg kutakodnak, hogy mit csinálok, aztán leszólják.
2014. dec. 12. 13:25
 5/17 A kérdező kommentje:
Nálam általában akkor szakad a cérna, amikor anyukámat célozzák meg. Ő viszont kissé túlsúlyos, és csak úgy a szemébe okádják, hogy "Hogy nézel te meg ki?".
2014. dec. 12. 13:26
 6/17 anonim ***** válasza:
5: Ez nagyon bunkóság! Ilyen embereket nem kell meghívni. Gáz, hogy ennyire nem tudnak viselkedni.
2014. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
És ha esetleg rákérdeznél hogy ők hogy állnak abban amiben te vagy jobb? Te is be tudod őket azzal alázni, ami nekik megy rosszul pl. tanulás, főzés, zene vagy akármi más.
2014. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez egy önértékelési zavar.

Méghozzá náluk.

van ilyen ember akinek mindig jobbnak kell éreznie magát a másiknál ahhoz hogy jól érezze magát.

És nem elég az neki amit elért, a másikaz becsmérelnie kell, hogy önmagát még jobbnak érezhesse.

Nagyon kellemetlen tud lenni velük a kapcsolat.

Rövidtávon valóban nem tudod elkerülni őket.

Hosszutávon viszont igen.

2014. dec. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Szia!Csak egy módszer mûködik. Ha ennyire zavar akkor a pszichèsen legerósebb agyatlant dicsèrt meg..bla bla..ès kèrj tamácsot mint .Ha azt érzi hogy ô a pèldakèp akkor leállítja a többit hidd el Próbáld ki meglepôdsz majd milyen igazam van :D
2014. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy kutakodnak?? Én a helyedben nekik szegezném a kérdést, hogy ha akkora ászok, miért van erre szükségük. És nem tágítanék.
2014. dec. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!