Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan győzzem le magamban az...

Hogyan győzzem le magamban az irigységet, amit a nővéremmel kapcsolatban érzek?

Figyelt kérdés
Jóval többet keres mint én (kb. a másfélszeresét), jóval közelebb van a munkahelye, mint az enyém (én utazok kb. másfél órát naponta) és az élet más területén is sokkal gyorsabban és nagyobb sikereket ér el mint én. Tudom, hogy nem szép dolog, de nagyon irigy vagyok rá.

2015. jan. 2. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
De legalább leakarod győzni, mindenkivel előfordul, hogy irigykedik vkire/vmire. Először azt tedd, hogy ne hibáztasd magad emiatt, bocsáss meg magadnak, aztán lásd meg a dolgaidnak a jó oldalait csak vannak pl. mindjárt az, hogy neked is van munkád és jobb, mintha semmi se lenne, adj hálát értük, és végül ne másokat nézz, tojd le, h kinek mennyivel jobb, neked is jó és kész. Vagy lesz még jobb. Így szerintem, ha nem is egyből, de idővel elfog múlni.
2015. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Csináld utána és akkor rájössz,hogy irigylésreméltó vagy nem?Az irigy emberek általában csak felületesen látnak mindent.
2015. jan. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Keres közlebbi jobb munkát és/vagy képezd magad.
2015. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
De nem értem mire vagy irigy? Tőled vett el ezzel valamit? Ha pedig simán te is szeretnél ilyen sikeres lenni, akkor az nem irigység...
2015. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg nem szép, hogy irigykedsz rá. Meg buta dolog is. Ki tehet róla, hogy neked milyen állásod van, és hol dolgozol? Én negyven felett voltam, amikor család mellett az álmaim diplomáját megszereztem, amiből már meg is lehet élni. Ha nekem sikerült, miért ne sikerülne neked is? Ha változást akarsz az életedben, tegyél érte valamit. Az első fontos dolog: a célkitűzés. A második: a kivitelezés, a célt mindig szem előtt tartva. Ilyen egyszerű. Sok dologról le kell majd valószínűleg mondanod, de a nővérednek sem esett az ölébe a tudás és a jó munkahely. ...meg a többi jó dolog.
2015. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha azt írjuk neked hogy " Ejnye-bejnye! Csúnya dolog írígykedni. Ne csináld!" akkor elmúlik az érzés? Szerintem nem. Te is el akarod magadban fojtani, mert tudod hogy ez így most nem jó.

Szerintem engedd meg magadnak hogy írígységet érzel mert szerinted a nővéred előtt könnyebben nyílnak meg a kapuk. Ezt engedd meg magadnak, tudatosítsd magadban hogy ezt érzed, de a külvilágban ne hangoztasd!

Inkább nézd el a titkokat a testvéredtől hogy hogyan csinálja. VAgy kérd meg hogy segítsen neked hasonló jó állást keresni. Gondolom könnyedebben és pozitívan gondolkodik, míg lehet hogy te görcsös vagy mert eddig nehezen jöttek a lehetőségek.

2015. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Be kell érned azzal, hogy neked mid van :)

Egyébként én a húgomra vagyok féltékeny, hogyha őt jobban szeretik, vagy azt mondják szebb/jobb lesz mint én.

De legalább van inspirációm :) megmutatni, hogy én vagyok a jobb. Egy kis testvéri versengés nem árt ;-)

2015. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Csak orulj a novered sikerenek
2015. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én örülnék neki és nem lennék rá irigy. Ez legyen a legnagyobb gondod az életben.
2015. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

nálunk is ez a felállás csak az irígység fordítva


hiába van meg mindene, ha én kapok egy szál virágot, arra is irígy, hogy nem ő kapta

2015. febr. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!