Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha zavar, hogy...

Mit tegyek, ha zavar, hogy néha felfedezem a fiú testvérem vonásait lányként magamban?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, teljesen normális személyiséggel, lányosan öltözködöm, sminkelek, van párom, stb.


Azonban van egy fiú ikertestvérem (kétpetéjű ikrek vagyunk, aki nem értené:D).


Néha, amikor komolyabban hangosan beszélek, vagy adott egyéb esetben előfordul, kicsit a testvérem hangját, személyiségjegyeit vélem felfedezni magamban.


Nyilván nem olyan erős formában, hiszen ő fiú, mélyebb hanggal, én pedig lány, egy lágyabb hanggal.


De időnként érzékelem ezt.

Volt már olyan, hogy anyu jegyeit véltem felfedezni magamban.


De ez a fiú testvéres dolog nagyon zavar.


Lehet, hogy nem is kellene ezzel foglalkoznom, mert ez természetes, mivel nem csak testvérek, hanem ikrek vagyunk?


2014. nov. 3. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Olvass egy konyvet a genetikarol :-)
2014. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy természetes! Én a helyedben nem foglalkoznék vele, úgy sem tudsz vele mit csinálni. Ilyen testvereknel is előfordul (nem is ritkán) nemhogy ikreknél. :)
2014. nov. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök normális. Én apámra hasonlitok lány létemre :)
2014. nov. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

mivel testvérek vagytok, ugyanazon 2 genom különböző 2 variációi vagytok. Teljesen normális, hogy vannak olyan részeitek, ami hasonlít egymásra, mind külsőleg, mind személyiségben (ennek is van genetikai alapja).


sok mindent nem tudsz tenni, ezt el kell fogadnod.

2014. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs ezzel, teljesen természetes. :) Én a fél(!!!)testvéreimre is hasonlítok, teljesen olyan vagyok külsőre, mint az egyik, mindent úgy reagálok le, mint a másik. Persze lányosan, mert ők fiúk. :D De apukámra is hasonlítok (mivel a gyerekeire is), a cinizmusom, na azt tőle örököltem. :D
2014. nov. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"mivel nem csak testvérek, hanem ikrek vagyunk?"


Szerintem aki elvégezte a hetedik osztályt, érti a kétpetéjű ikreket, és tudja, hogy fiú-lány CSAK kétpetéjű lehet.


És azt is tudja, hogy de, a kétpetéjű ikrek csak testvérek, akik egy időben születtek.

2014. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én ezt tudom, de mivel kisbaba korunktól fogva együtt nőttünk fel, így mégsem olyan mintha egy 10 évvel fiatalabb testvéremhez hasolítanám magam.


Egyébként azért pontosítottam a kétpetéjűvel, mert alapvetően elég tudatlanok az emberek. Amikor valakinek meséltem hogy van egy fiú ikertestvérem lányként, megkérdezte hogy egy vagy kétpetéjű ikrek vagyunk-e. És csak néztem hogy ezt komolyan kérdezi-e, mivel fiú-lány ikerpáros nem lehet egypetéjű. Szóval én nem bízok az emberek hetedikes osztályú tudásában ;)

2014. nov. 3. 16:11
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
És a rossz hír: ez csak az amit te észreveszel magadon, kívülről valószínű, hogy ennél még több hasonlóságot érzékelnek. Én nem vagyok iker és tűz és víz vagyunk a bátyámmal, mégis sok ilyen vonás elő tud jönni, ha összeeresztenek minket. (Aztán az idősebbek ilyenkor megjegyzik, hogy ez tipikus apánk, nagyapánk, nagyanyák v. a "Jani" - akit egyébként sosem láttunk, de vmi apai nagybácsi).
2014. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez valószínüleg csak azért zavar, mert egy csomó ember azikerséggel kapcsolatban is tájékozatlan.


Az teljesen természetes, hogy családon belül rengeteg tulajdonság öröklödik, így többek közt akár a beszédstílus is, akkor is, ha nem együtt laknak. Pl a fiam és az öcsém annyira egyformán beszél, hogy telefonon nem tudjok megkülönböztetni, nemcsak a hangszín, hanghordozás, de még a szóhasználat is majdnem egyforma, annak ellenére, hogy 800 km-re élük egymástól és ök ketten évente max egyszer találkoznak pár órára.


Nálatok meg fokozza a helyzetet, hogy gyakorlatilag születésetek óta együtt laktok és évekem keresztül napi 24 órában együtt voltatok.


Ne foglalkozz ezzel, fogadd el, hogy mivel genetikailag nagyok sok közös bennetek (mivel testvérek vagytok), meg azonos környezetben nöttetek fel, ennek nem túl sok öze van az ikerséghez - talán csak annyi, hogy mivel egyidösek vagytok, a szülöktöl emg a családtól egyszerre ugyanazokat a reakciókat kaptátok.

2014. nov. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" Mit tegyek, ha zavar hogy néha felfedezem a fiú testvérem vonásait lányként magamban?"

Szerinted mit tudsz csinálni? Mert szerintem nem sokat.

Amúgy ez teljesen normális. Rám is tisztára hasonlít az öcsém. Ti meg még ikrek is vagytok. Ne csodálkozz!

2014. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!