Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lépjek túl azon, hogy...

Hogyan lépjek túl azon, hogy meghalt az ikertestvérem?

Figyelt kérdés
Igaz, "csak" szülésnél halt meg, de mindig éreztem, hogy hiányzott valami... Illetve valaki. Gyötrelmes kín volt ez még akkor is, ha tényleg boldognak éreztem magam. Mostanában tudtam meg anyumtól, hogy lett volna egy ikertestvérem, de ő a szülésnél meghalt... Azóta nem tudom ezt feldolgozni, látni akarom őt bármi áron, vissza akarom kapni a testvéremet. Nem is élt sokat sajnos, mégis kötődök hozzá. Normális ez?
2015. jan. 22. 21:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
54%

Igen normális. Énis így érzek, bár nekem nem ikertestvérem volt hanem "sima". Ő lett volna az idősebb, de elvetették. Abortusz után 2 hónappal megfogantam én, engem hagytak élni. Születésem után elváltak, innen onnan is van tesóm (összesen5). Nagyon rossz hogy tudom hogy van egy édestestvérem, de voltak ilyen barbárok a szüleim és megölték szegényt. Ez a hiányérzet megvan bennem is. Én már arra is gondoltam, hogy ő vagyok én (remélem érthető)


Fogalmam nincs hogy lehet ezt fldolgozni de én megértelek :(


23N

2015. jan. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
48%

minden ötödik terhesség ikerterhességnek indul, de az egyik meghal, vagy felszívódik. Nem jellemző az emberek ötödére, hogy kibrouljanak egy ikertesó miatt.

Szóval, a kérdésedre válaszolva, nem, nem normális.

2015. jan. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem sem normális. Nem ismerted, nem volt hozzá semmi közöd. Nekem is meghalt egy testvérem, még szülés előtt. Engem különösebben nem izgatott, nem ismertem, nem kötődtem hozzá. Egy barátnőmnek a 3 éves testvére halt meg egy balesetben. Őt megviselte, de feldolgozta viszonylag rövid idő alatt. Pedig neki oka is lett volna kiborulni, mivel már ismerte a testvérét, voltak közös élményei. Neked nem. Szerintem keress fel egy pszichológust.
2015. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom 13-18 év közötti lány a Kérdező. Ebben a korban szeretnek valami különlegességgel kitűnni a tömegből. Még akkor is, ha ezzel hülyét csinálnak magukból.
2015. jan. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
64%

ma 22:09

Nagyon igazat adok neked, mert magam is így gondolom.


Azért engem érdekelne, hogy a kérdező és az első hozzászóló ugyanilyen nehezen dolgozzák fel a üknagyszülők, rokonok elvesztését is?? Hiszen ők is rokonok, bár annyira ismerhették mint egy meg sem született gyereket.

Ez nem szól másról csak arról, hogy különc legyek idióta módon.

2015. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
Az ikrek 9 hónapig együtt vannak az anyaméhben, és ez okozhat személyiségbeli jellemzőket, pl. jobban érzed magad társaságban, stb. Az viszont teljességgel lehetetlen, hogy hiányozzon az, akit soha nem ismertél. Megtudtad, hogy lett volna, és belegondolva örülnél, ha melletted lenne egy testvér. Ha nem lett volna ikertestvéred, könnyen lehet, hogy akkor is fájna, hogy nincs testvéred, sokan vannak így ezzel. A kötődésed nem a testvérednek szól, hanem egy idilli képnek, amit kialakítottál róla. Nem is emlékezhetsz rá. Nem normális, amit érzel, inkább egyféle fanatizmusnak tűnik, a valós igényeidhez képzelt dolgokat társítasz. Vannak igazi barátaid egyébként? Mert ha magányos vagy, érthetőbb, hogy miért érzed, amit érzel. Ha nem tudod egyedül feldolgozni, keress fel szakembert.
2015. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem normális.

Ahogy előttem írták: ezt max. bebeszéled magadnak. Kötődésed nem volt hozzá, és nyugi: te nem ő vagy...


Nekünk is lett volna még egy testvérünk, aki még születése előtt meghalt. Nyilván sajnáljuk, de őszintén szólva nem is gyakran jut már eszünkbe (most lenne kb. 20 éves, szóval nem tegnap történt a dolog).

2015. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is lett volna ikertesóm, de korán elhalt, így ún. parazita iker lett bennem... na, ez a külön szenvedés, amikor operálni kell, mert mindig felbukkan egy egy elmeszesedett darabka, főleg ha zavaró helyen... van, amit operálni sem engedek, mert hiába nem én vagyok, mégis én... na mindegy, ezt csak az érti, aki ebben a helyzetben van, de ritka pocsék.
2015. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%

8-as, azért ez egy teljesen más helyzet.

A kérdező esetét annyiban tudom talán megérteni, hogy azért ők az anyaméhben 9 hónapot együtt voltak, és állítólag erről lehetnek tudat alatti emlékek, legalábbis ezt mondják a pszichológusok. Ha ez igaz, akkor tudat alatt emlékezhet, hogy ketten voltak, ami okozhat hiányérzetet úgy is, hogy nem tudja az okát. Ismétlem, HA igaz, én ezt nem tudom megítélni, nem vagyok pszichológus.

Azt, hogy a meg nem született, nem iker testvér hiányzik, én nem tudom megérteni, pedig kettő is lett volna nekem. Lett volna egy idősebb tesóm, amikor anyukám vele volt terhes, 16 hetesen meg kellett indítani a szülést súlyos fejlődési rendellenesség miatt. Ezután megszülettem én, megszületett a húgom, majd lett volna még egy gyerek, de anyukám 12 hetesen elvetélt, aztán úgy döntöttek elég volt, nem próbálkoztak többet, megelégedtek a két egészséges lányukkal inkább. Nem hiányoznak a meg nem született tesóim, hiszen nem ismertem őket, nem kötődtem hozzájuk.

Én jelenleg 15 hetes terhes vagyok, volt egy nagyon korán, az első trimeszterben elhalt ikerterhességem. Nagyon kétlem, hogy a születendő egészséges babámnak valaha hiányérzete lesz emiatt. Más kérdés, hogy nekem igen, hisz én vártam őket, nekem valahol mindig fájni fog, hogy nem születtek meg, de ez más. Valamiért így kellett lennie. És nem, nem hiszem azt, hogy a hasamban lévő baba az egyik meghalt babám, aki visszatért hozzám...

27N

2015. jan. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
44%

Hát ez a "gyötrelmes kín" azért igen erős túlzás szerintem.


Első, te meg gondolom tisztában vagy vele, hogyha a "tesódat" megtartják, akkor te nem lennél. Szóval végülis jobban jártál, nem? Inkább örülnöd kéne, hogy kaptál egy esélyt az életre, mindegy milyen áron...

2015. jan. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!