Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyik ismerősöm szörnyen...

Az egyik ismerősöm szörnyen szomorú, hogy meghalt a nagyija és nem tudom megvigasztalni. Mivel lehetne?

Figyelt kérdés
2014. dec. 17. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

6 éve halt meg nagymamám, 5 éve apukám, mindkettővel nagyon közel álltunk egymáshoz. Mindenkit máshogy lehet vigasztalni, és az sem mindegy, hogy épp milyen állapotban van, amikor találkoztok. A legegyszerűbb, ha megkérdezed tőle, hogy mire van szüksége. Ez lehet az, hogy csak hallgasd meg, hogy csináljatok valamit, ami kicsit eltereli a figyelmét, hogy hagyd, hogy sírjon, miközben ott vagy mellette és támogatod. Nekem nagyon rossz volt, mikor megpróbálta egy ismerősöm, akivel egy suliba jártunk elterelni a figyelmem, miközben arra lett volna szükségem, hogy az érzéseimről beszéljek, ezért a legjobb, ha megkérdezed tőle, hogy mit igényelne a részedről.


A gyászában csak ennyivel tudod segíteni, sajnos ez hosszú folyamat. Nekem a legtöbbet a párom segített azzal, hogy mellettem volt, és nem szólt semmit, csak átölelt és simogatta a fejem, amikor bőgtem, sokszor akár fél órán keresztül, vagy még tovább.

2014. dec. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Legyél mellette.

ilyen helyzetben mást nem lehet tenni, mint hogy meghallgatod ha beszélni akar.

2014. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!