Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamám volt a gyámom baba...

Nagymamám volt a gyámom baba korom òta ( apai ágról) meghalt 3 éve 2 éve jogerőre emelkedett az örökösödés a mamám házáról amely szerint?

Figyelt kérdés
amely szerint apàm ès testvèrèt illeti. Ezzel nincs is gond, megkèrdeztem őket, hogy odaköltözhetnèk e kisfiammal aki 1 èves ès fiam apjàval, hogy ne albèrletben èljünk vizes falak között. Ők hatàrozott nemet mondtak merthogy vàrjàk mèg mivel a hàzon van tartozàs hogy elvigye a bank ès eladjàk ès a maradèkot elosszàk. Mit tennètek a helyemben? Köszi vàlaszokat előre is.Apàm azèrt utàlt meg mert otthagytam őt külföldön ès hazajöttem a baràtomhoz akivel 10 ève vagyunk együtt. A nagynènèm meg azèrt mert a mamàm mindig velem foglalkozott az ő gyerekeivel meg nem ( erről nem tehetek mègisgyülöl valamièrt okàt nemtudom) teszem hozzà nagyim a hàzban halt meg es elotte mielott meghalt a nagynenemeknel toltotte a karacsonyt valamiert elobb hazajott toluk mint kellett volna. Segitsetek barmi tanacsot meghallgatok koszonom

#Örökösödès
2015. jan. 6. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem világos, hogy miben akarsz tanácsot.


Ha a nagymamád nevelt, az nem jogosít fel arra, hoyg örökölj utána.


A nagymama örökösei a gyerekei. Ha az apád meghal, akkor az ö részét te öröklöd (meg az esetleges féltestvéreid apai részröl, illetve apád házastársa)


NEked semmi tennivalód nincs, ha a tulajdonosok nem engedik, hoyg odaköltözz, akkor nem lakhatsz ott.

2015. jan. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Ha törvényesen valóban a nagyid volt a gyámod, az szerintem azt jelenti, hogy ő volt igazából az "anyád", így nem is értem, hogy törvény szerint volt így, akkor te, mint gyámlányt az állam, hogy hagyott ki az örökösödésből? Szerintem menj el egy ingyenes ügyvédhez, kérj tőle segítséget és, ha azt mondja, hogy van értelme fellebbeznetek, akkor indítsátok el. Miért vinné el a bank? Fel van mondva a hitel? Ha nincs az jobban megérné mindenkinek, hogy ti ott lakjatok, és fizessétek inkább a hitelt, mint ezer idegeneknek albi pénzt. De ahogy írtam ezeket egy ingyenes ügyvéddel kéne mindenképpen megbeszélned. Önkormányzatoknál is szoktak ilyen ügyvédek lenni.
2015. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Keressetek másik albérletet, ami nem vizes.

A házat nem te örökölted, nem akarják, hogy odaköltözz, mert úgy néz ki, hogy eladják. Akkor mit lehet tenni? Be akarsz költözni, és nem akarod, hogy eladják? Fizeted a hitelt?

2015. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Kettes vagyok még: egyébként meg, ha törvényesen csak unoka voltál akkor is megtámadhatod az állami végrendelkezést. De mindezt csak is az alapján, hogy mit mond neked az ügyvéd. Úgyhogy első, az nem igaz, hogy semmit se tehet a kérdező unokaként se.
2015. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki meghal akkor a gyerekei (meg a házastársa) örököl.


Az unoka csak akkor örököl, ha az a szülöje meghalt, aki az örökhagyó gyereke.

2015. jan. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vacuolum ***** válasza:
29%

Most akkor, hogy van ez? Hazajöttél a párodhoz, majd beköltöztetek a nagyihoz, aztán amikor elkezdett rosszul lenni, elköltöztetek a pároddal egy albiba, hogy ne a nagyival legyél aztán nézel, mert utál a nagynénéd?

Igazíts a sztorin ez egyenlőre nagyon rosszul néz ki.

2015. jan. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
5: persze, h így van törvény szerint, de attól még az unoka, ha az ügyvéd azt mondja neki, h van értelme, attól még megtámadhatja az állami végrendelkedézt. Bár ezt lehet, hogy viszont egy ingyenes ügyvéd nem tudja sikerre vinni. Attól függ, hogy mennyi esélyt lát rá az ügyvéd. Illetve, ha unoka és törvényesen volt gyámlánya tehát nem csak mondva, akkor az állam ki se hagyhatta volna őt, sőt. Csak hát a kérdező erre se válaszolt, hogy csak szóban volt a nagyi gyámja, vagy törvényes úton is. Nagyon nem lenne mindegy.
2015. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés, ha a nagymama örökbefogadta volna az unokát, akkor járna neki direkt örökség, a gyámság viszont nem jogosítja fel erre


Mehet ügyvédhez, de csak a pénze megy rá, mert jogilag semmi alapja sincs arra, hogy a magyszülötöl direkt örököljön.

2015. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Olyan nincs, hoyg valaki "szóban" gyámja egy gyereknek.
2015. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy gyámja, nem lesz az anyja. Ha a nagyinak ilyen szándéka lett volna, örökbe fogadja az unokáját. Abban az esetben hárman örökölnének, apa, nagynéni és az unoka, aki így gyerekének számítana. Jelen esetben csak a két gyerek az örökös, kivéve, ha a nagyi másképp rendelkezett.

(Az intézeti gyerekeknek is van gyámjuk, de az nem jelenti azt, hogy ezek a gyerekek a gyámjuk után örökölhetnek. Csak eljárhat a dolgaikban, képviseli az érdekeiket, dönt a kiskorúak ügyében, stb.

Ha megtámadod a végrendeletet, legfeljebb annyit érsz el, hogy még perköltséget, és az ügyvéd díját is fizetheted, bár ennyire egyértelmű esetben valamirevaló ügyvéd nem vállalja el a védelmet.

2015. jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!